dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Kolejna fuszerka?

    Cześć,

    Odwiedziłem ostatnio teściów i chciałbym się z wami podzielić tym co zobaczyłem. Może się mylę, ale dla mnie wygląda to na typową fuszerkę zwaną potocznie instalacją. race wykonywał elektryk z uprawnieniami, który pracował swego czasu w Tauronie. Prace zostały wykonane ok 10 - 15 lat temu.

    https://zapodaj.net/7a1fecdd7bf1e.jpg.html
    https://zapodaj.net/a0cdd0b144e38.jpg.html

    To co na początku rzuca się w oczy, to osłona jakby ciosana siekierą oraz zabezpieczenie B20A i brak zabezpieczenia B10A do oświetlenia. Nie wiem czy oświetlenie zabezpiecza 16A, czy jest kombinowane z gniazdkami. Nie chciało mi się zaglądać pod osłonę. Pod zabezpieczeniami, jest jeszcze licznik energii. FAEL, ETI to pewnie największa budżetówka. I ostatecznie, nie spotkałem się nigdy wcześniej aby RCD był montowany na końcu.

    Co o tym sądzicie?

  2. #2

    Domyślnie

    Sądzimy, że na zdjęciach nic nie widać, a przez plastik nie potrafimy przeniknąć wzrokiem.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    A co pisali elektrycy w protokołach pomiarów przez te 15 lat?
    Bez informacji, jakie i jak pociągnięte są kable można tylko przypuszczać, ile tu błędów. Brak FR, brak SPD, różnicówka trzyfazowa do wszystkiego, prawdopodobnie niewłaściwe zabezpieczenia. Jak zdejmiesz maskownicę, to pewnie wyjdąkolejne kwiatki.
    Uprawnienia eksploatacyjne "SEP" to jednodniowy kurs i egzamin - koszt ze 350 zł. Więc nic nie mówią o wiedzy czy kompetencjach - bo ile można nauczyć się w kilka godzin.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A co pisali elektrycy w protokołach pomiarów przez te 15 lat?
    Nic, bo z tego co wiem, to takowych nie było.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał radziula Zobacz post
    Nic, bo z tego co wiem, to takowych nie było.
    To w domku jednorodzinnym taka mikro instalacja? W blokach zarządcy raczej nie zapominają o przeglądach.

  6. #6

    Domyślnie

    Tak, jest to dom jednorodzinny z lat 30. Linia zasilająca jest napowietrzna. O układ sieci nie pytaj, bo jest mi nieznany.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AnonimowyAlkoholik

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-747
    Posty
    136

    Domyślnie

    Myślę że przez te 10-15 lat już niejedne rączki w tej rozdzielni były. Jakby nie patrzeć, ETI, Fael z różnych serii...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony