dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Przyłącze prądu i wody a podział działek

    Szanowni,

    Chciałbym się poradzić w temacie doprowadzenia przyłączy pod budowę budowę. Posiadam działki jak na załączonym obrazku. Chciałbym pobudować dom na działce 1/5, tak jak oznaczyłem na rysunku. Potrzebuję przyłączyć prąd oraz wodę. Woda jest w drodze (niebieskie kropki), a prąd (słupy) tak jak czerwone kropki. Działki 1/2 - 1/7 są moje. Docelowo, na działce 1/2 również może kiedyś stanąć domek.

    PGE i Wodociągi powiedziały, że muszę we wniosku podać konkretny numer działki, do którego ma być zrobione przyłącze.

    Pytania
    1. Czy lepiej jest sobie scalić działki 1/5, 1/6, 1/7 i dostać przyłącze przy drodze, czy lepiej jednak prosić o przyłącze od razu do działki 1/5?
    2. Czy któryś wariant jest dla mnie korzystniejszy, na przykład kosztowo (koszt przyłącza do działki 1/5 vs koszt przyłącza w drodze + samodzielne dalsze rozprowadzenie).
    ​3. Czy wnioskując o przyłącze dla działki środkowej nie ryzykuje, że ktoś mi postawi np. słup na działce 1/7? Czy mam w ogóle jakiś wpływ na to jak zostanie zaprojektowane przyłącze?

    ​Czy powinienem uwzględnić jakieś inne kwestie?

    Rysunek
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapa-pogladowa-kopia.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	29,6 KB
ID:	457539

    Pozdrawiam,
    Marcin

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli te działki chcesz sprzedać to przyłącza niewątpliwie podniosą cenę działek jak i tez atrakcyjność bo już będą przyłącza.
    Pomimo że musisz podać we wniosku nr działki to jeszcze musisz wykonać projekt przyłącza wody więc lepiej zrobić to do wszystkich działek jednocześnie, wyjdzie taniej aniżeli potem robiłbyś do każdej działki osobno. Co do prądu to składasz wniosek o wykonanie przyłącza prądu do każdej działki z mocą przyłączeniową np 4 kW po to aby potem nie ponosić dużych opłat stałych za przyłącze.
    Na działce nr 7 dopóki jej nie sprzedaż nikt słupa ci nie postawi bo musisz wyrazić na to zgodę zresztą teraz przeważnie robią przyłącze podziemne.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.

    Wszystko co piszesz ma sens. Problem w tym, że PGE powiedziało mi, że żadnego przyłącza nie zrobią jeśli nie będzie uzyskanego pozwolenia na budowę. Podobno jest to zabezpieczenie się przed realizowaniem przyłączy do pustych działek, co kosztuje dystrybutora i czas i pieniądze.

  4. #4

    Domyślnie

    Każdy ZE tak się tłumaczy że przyłącze dopiero gdy jest PnB ale w zasadzie ZE nie może odmówić wykonania przyłącza dla danej działki. Było o tym tu nie jednokrotnie pisane.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony