dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie

    Czołem,

    Właśnie się zarejestrowałem na Forum. Podobnie jak Ty, zamierzam rozpocząć budowę w przyszłym roku. Dom ma dokładnie 196 m2, bez piwnicy i użytkowe poddasze. Długo zastanawiałem się z czego budować. Sąsiad ma dom z Ytonga, znajomi radzili Porotherm, a rodzina ( w osobie szwagra i szwagierki ) dość wstrzęmieśliwie oceniałe nowe technologie. Suma sumarum zdecydowaliśmy się na ściany trójwarstwowe z cegły kratówki 25 cm, wełny 11 cm z pustką 2 cm oraz cegły dziurawki 12 cm z tynkiem na zewnątrz. Wg wielu stara , dobra technologia najlepsza i chyba , przy tym zostaniemy.-chociaż znajoma, która buduje w tej chwili dom z Porothermu zachwycona jest szybkością postępu na budowie. Ponadto ,wydaje nam się, że zdecydowana większość ekip chyba lepiej czuje się w normalnej ceramice, gdzie kwestia spoin, odpowiednich grubości , aż tak nie jest istotna.

    Pozdrawiam
    Bob ( pseudo, normalnie Artur z Poznania )

  2. #2

    Domyślnie

    Witam!
    Generalnie, z czego budować - w obecnej rzeczywistości nie jest może najistotniejsze. Ważne - za ile, i czy - mądrze? Z autopsji wiem, że projektant nieraz takiego głupa wypali, i jeszcze się za Chiny nie przyzna do błędu... Nam zaprojektowali przy renowacji dachu nad budynkiem drewnianym - strop Teriva, przy czym upierali się, że go podpierać nie trzeba (rozpiętość ok. 6 mb) - zainteresowanym mogę podać szczegóły...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony