dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Tynkarze połączyli ścianę nad i pod izolacją poziomą, czy dobrze?

    Firma wykonująca mi tynki zrobiła tak jak na poniższym zdjęciu, czyli połączyła tynkiem część ściany spod izolacji z częścią górną. Czy to nie jest błąd w sztuce? Twierdzili, że tak się robi. Nie będzie mi ciągnąć przez ten tynk wilgoci z fundamentu?


  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Przecież wystaje. Ale trochę mało, żeby zgrzać - ale to nie tynkarzy wina.

  3. #3

    Domyślnie

    Rozumiem, czyli ważne, że izolacja na płycie fundamentowej wystaje. Dzięki.

    Ponowię jednak pytanie, ponieważ chodziło mi o izolację która jest tuż pod cegłą w ścianie i może nie widać jej dobrze na zdjęciu. Czy to jest po prostu dodatkowa warstwa izolacji, która tak naprawdę nie jest potrzebna skoro jest ta spodnia na płycie?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał buduyedom Zobacz post
    izolacja na płycie fundamentowej wystaje.
    Jak to płyta to nie ma o co bić piany. Wilgoci nie będzie, no chyba, że to piwnica.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał buduyedom Zobacz post
    Ponowię jednak pytanie, ponieważ chodziło mi o izolację która jest tuż pod cegłą w ścianie i może nie widać jej dobrze na zdjęciu. Czy to jest po prostu dodatkowa warstwa izolacji, która tak naprawdę nie jest potrzebna skoro jest ta spodnia na płycie?
    Lepsze pytanie, to jaki jest sens bloczka fundamentowego na płycie? To jest poniżej poziomu terenu?
    Masz tu cos namieszane.

  6. #6

    Domyślnie

    Hmm, nie wiem jaki jest sens bloczka fundamentowego na płycie, myślałem ze tak się robi skoro tak zrobili ... Coraz więcej wychodzi kwiatków z niedoświadczeniem firmy, która robiła nam stan otwarty.

    Tak, to jest poniżej poziomu terenu, na płytę przyjdzie jeszcze 30cm styro i dopiero wylewka z podłogówką/posadzka. Poziom użytkowy będzie dopiero na tej wysokości na której widać cegłę w przekroju ściany.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony