dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Czy robić do domu siłę?

    Nie planowałem kuchenki indykcyjnej tylko gazową, ale do maszyn tynkarskich jest potrzebna. Od biedy można podobno sobie jakoś inaczej poradzić albo od sąsiada o ile ma.

    W każdym razie ma to jakiś duży wpływ na cenę przyłączy, rachunki za prąd, czy moc przyłączeniową. Wpisałem 13,9 kw tak mi polecono. No ale chyba te zabezpieczenie 25A jest do 15-stu kw.

    Ogrzewanie gazowe. Pompy ciepła nie planuję.

    Chcę wysłać wniosek od razu o tymczasowe - na plac budowy i stałe, bo na stałe się czeka 18 miesięcy.
    Czy oni te przyłączenie potem przerobią na stałe ze skrzynką, czy znowu będą robić nową instalację?? To są potem tam bardzo chyba różnice w cenie przyłącza do istniejącej instalacji w stosunku do tego jak jej nie ma.
    Ostatnio edytowane przez Sulan ; 06-08-2021 o 12:34

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Przyłącze jednofazowe dostaniesz max 7,5kW. Za mało do współczesnego domu - więc nie masz wyboru.
    Składaj o docelowe do pustego pola.

  3. #3

    Domyślnie

    Złożyłem na te 3 fazy. Nie wiem czy za dużo czy za mało na 14kw. W Taruonie od 12,9kw jest zabezpieczenie 25 amper. Nie będę miał ogrzewania elektrycznego. Sąsiad ma 10kw. W internecie zalecają niby 10-12kw, a mi znajomi polecali 13-16kw.

    18 miesięcy czekania ;-/. Najwyżej złożę o te tymczasowe. Tylko też nie wiem jaka moc?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ADI-mistrzu
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-119
    Posty
    109

    Domyślnie

    Zasilanie 3F doprowadź sobie mimo wszystko pod kuchenkę, jak przestaną gazowe produkować (bądź wejdzie ustawa "ECO") to będziesz miał problem.
    A koszt praktycznie żaden w porównaniu z budową.

    P.S.
    Kuchnia indukcyjna jest bardziej praktyczna, nawet pod względem czyszczenia.
    Moja przygoda z budową po inżyniersku
    http://inzynierski.mojabudowa.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sulan Zobacz post
    Złożyłem na te 3 fazy. Nie wiem czy za dużo czy za mało na 14kw. W Taruonie od 12,9kw jest zabezpieczenie 25 amper. Nie będę miał ogrzewania elektrycznego. Sąsiad ma 10kw. W internecie zalecają niby 10-12kw, a mi znajomi polecali 13-16kw.

    18 miesięcy czekania ;-/. Najwyżej złożę o te tymczasowe. Tylko też nie wiem jaka moc?
    Mogłeś złożyć o 13kW, jak tak zrobiłem właśnie, po to żeby mieć zabezp. 25A. Ale 1kW więcej to znowu nie jakiś duży koszt.
    Tak jak kolega wyżej pisał podciągnij kabel 5x2,5 do kuchni, koszt niewielki a zawsze możliwość zainstalowania kiedyś indukcji.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sulan Zobacz post
    Ogrzewanie gazowe. Pompy ciepła nie planuję.
    A jak sąsiedzi gaz odetną? Instalacji nie wykonuje się na dziś, a na sytuację za 30 i więcej lat! Dlatego przyłącze jednofazowe, to dzisiaj już skansen.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony