dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wybór kotła

  1. #1

    Domyślnie Wybór kotła

    Jestem nowym użytkownikiem forum. Przymierzam się do zakupu kotła na pellet. Wytypowałem trzy jednostki:

    RTB Feniks 11kW

    Windhager BioWin Lite + 10kW

    NBE Blackstar + 10kW

    Do ogrzania około 130 m2. Całość podłogówka. Niezbędną moc grzewcza dla CO i CWU według strony ”ciepło właściwe” to 5,7 kW. Wiem, że ta wartość jest tylko orientacyjna. Który z tych trzech kotłów byłby najlepszym wyborem? Czy jest sens instalować bufor przy tych kotłach biorąc pod uwagę ich szeroki zakres modulacji?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.254

    Domyślnie

    Wytypowałem trzy jednostki:
    Typy za które można kupić lepszy kocioł i pellet na 3 zimy.
    Czy jest sens instalować bufor przy tych kotłach biorąc pod uwagę ich szeroki zakres modulacji?
    Bezsensowne rozwiązanie - wolał bym kocioł o większej mocy z większym koszem na pellet.
    PS.
    Ważniejsze od ładnego wyglądu i elektroniki jest prawidłowe wykonanie prostej instalacji z właściwym sterowaniem.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Typy za które można kupić lepszy kocioł i pellet na 3 zimy.
    Pod jakim względem lepszy i co to za kocioł?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.254

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drawski Zobacz post
    Pod jakim względem lepszy i co to za kocioł?
    Najważniejsze w kotle pelletowym to dobry mało awaryjny palnik - KIPI - i dobra konstrukcja kotła - wymiennik pionowy. Reszta to gadżety i wygląd "lodówki" który ma przyciągnąć potencjalnego kupca. Po zakupie tak drogiego cacka zaczynają się odbiory, przeglądy i kosztowne awarie nie mówiąc o tym że pali jak "smok wawelski". Znam przypadki że "bil-bordowy" kocioł pali 10 ton pelletu na 150m2 ocieplonego domu. Drzwiczki gorące, czopuch gorący a klient po zgłoszeniu problemu dostaje informacje od producenta że przyślą mu płytkę szamotową - kocioł za 20 tyś.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Piotrekpellet

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Frydek
    Kod pocztowy
    43-227
    Posty
    1

    Domyślnie Wybór pieca

    Cytat Napisał Drawski Zobacz post
    Jestem nowym użytkownikiem forum. Przymierzam się do zakupu kotła na pellet. Wytypowałem trzy jednostki:

    RTB Feniks 11kW

    Windhager BioWin Lite + 10kW

    NBE Blackstar + 10kW

    Do ogrzania około 130 m2. Całość podłogówka. Niezbędną moc grzewcza dla CO i CWU według strony ”ciepło właściwe” to 5,7 kW. Wiem, że ta wartość jest tylko orientacyjna. Który z tych trzech kotłów byłby najlepszym wyborem? Czy jest sens instalować bufor przy tych kotłach biorąc pod uwagę ich szeroki zakres modulacji?


    Witam, jaki piec na Pellet kupiłeś ? Ja również mam ten sam dylemat co Ty, który z 3 kupić

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Pompa ciepła monoblok a nie jakies kotły monoblok tańszy od kotła więc po kiego ujka kocioł ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony