dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 96 z 96
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Aha. Czyli z tego, że w swoich wypowiedziach używam bogatego słownictwa, wywnioskowałeś (ponad wszelką wątpliwość), że jestem marketingowcem Loxone...? Puknij się w łeb, człowieku
    To jest typow marketingowa mowa-trawa. Można to powiedzieć zachwalajac dowolny produkt i konkurencja nie ma jak podważyć.


    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Najpierw spytałeś ILE mi płacą.
    Naucz się czytać ze zrozumieniem. Nie pytaałem ile Tobie płacą, a ile za to płacą. A potem wytłuściłem pytanie, czy kukizisz się za darmo.

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Dostrzegam sukcesywne osłabienie Twojej opinii, ale ja nadal czekam na wykazanie moich RZEKOMYCH powiązań z Loxone.
    Udowodnij albo odszczekaj.
    No sam piszesz, że masz ten system. Więc masz powiązania. I piszesz teksty merketingowe. Użytkownik pisze co i jak działa, a nie o wielkości firmy czy wiekopomnych aktualizacjach ktore rzekomo nie mają poprawek, a tylko nowe funkcje (czemu changelogi zaprzeczają). Nie konkret - że w nowej wersji zaczęło mi działać to czy tamto lepiej/gorzej/inaczej. Czysty marketing.

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Każdy widzi że używam i polecam Loxone
    Ale piszesz to takim językiem (bez konkretów tylko górnolotne hasła) jakbys tego systemu nie miał. Jakieś kłamstwa o liczbie zatrudnionych w centrali czy szereg spektakularnych premier, jakby to miało jakiekolwiek znaczenie dla użytkownika. Jakby pojawiło się coś konkretnego, nie wiem... własny silnik rozpoznawania mowy polskiej działajacy offline, to będąc użytkownikiem napisałbym taki konkret, że ta zajefajna opcja się pojawiła, a nie "szereg spektakularnych premier".

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Znasz jakiś lepszy system
    Nie wiem czy lepszy. Mam jaki mam. Jakbym miał za niego zapłacić 100K zł to bym nie miał. 2K jet to dla mnie warte.
    Wrzucam konkretne informacje. Zrzuty. Bez górnolotnych haseł. Ty co napisałeś ze swoich doświadczeń w tym wątku? Nawet nie napisałeś jak kupić bez instalatora sprzęt. Nie wiesz ile kosztował. Nie napisałeś ani słowa konkretu o tym, co masz i jak pospinane. Jak robisz backupy. Zero o swoich doświadczeniach. Nawet kosztu nie znasz.


    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Skąd Ty bierzesz te złote myśli?? Jak jestem zadowolony z systemu, to już nie mogę śledzić jego rozwoju i aktualizować go samodzielnie??
    Po co, jak nie ma błędów?

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Z czego wysnułeś, że nie mam porównania do innych systemów? Używałem Fibaro, używałem HA, znam też pobieżnie Grentona, KNX, w podstawowym zakresie zapoznałem się z Ampio i Deimiciem, znam też zabawkowe systemy typu Tuya, Mi Home, Philips Hue.
    To pisz konkretnie, co działa lepiej/łatwiej.

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Nie napisałem, że Loxone to "prawdopodobnie największy system", tylko że "stały zespół rozwojowy jest prawdopodobnie największy spośród wszystkich systemów automatyki". Niby mała różnica w sformułowaniu, a sens zupełnie inny.
    Polska język trudna język? Napisałes "największy spośród wszystkich systemow", nie "zespół rozwojowy jest prawdopodobnie największym zespołem".... Mała różnica, ale napisałes, że to system jest największy.


    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Ale samo zbieranie danych i ich ew. prezentacja to naprawdę proste tematy. Dlatego zaproponowałem Ci kilka tematów porównawczych nieco trudniejszej natury. We wszystkich Domoticz już wysiada.
    No to napisz, jak zrobić speedtesta.
    Wrzuć wykres wilgotności i temperatury na kroćcach rekuperatora, CO2 z jakiegoś pomieszczenia.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 13-08-2021 o 20:26

  2. #82
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No sam piszesz, że masz ten system. Więc masz powiązania.
    To złota myśl z posła Suskiego....?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ale piszesz to takim językiem (bez konkretów tylko górnolotne hasła) jakbys tego systemu nie miał. Jakieś kłamstwa o liczbie zatrudnionych w centrali czy szereg spektakularnych premier, jakby to miało jakiekolwiek znaczenie dla użytkownika. Jakby pojawiło się coś konkretnego, nie wiem... własny silnik rozpoznawania mowy polskiej działajacy offline, to będąc użytkownikiem napisałbym taki konkret, że ta zajefajna opcja się pojawiła, a nie "szereg spektakularnych premier".
    Chłopaku, Ty chyba żyjesz w jakiejś równoległej rzeczywistości! Przecież sam zacząłeś o liczbie developerów [systemów open source vs komercyjnych]. Teraz nie ma to znaczenia dla użytkownika? Więc po co o tym pisałeś? Spytałem o konkretne liczby - nie byłeś w stanie podać.

    Ja zaś starałem się podawać konkrety. Napisałem o liczbach, które są mi znane i podałem źródła. Napisałem o premierach produktów, które są mi znane - nawet konkretnie o jakie produkty mi chodzi w aspekcie, uwaga trudne słowo, "spektakularności" (Audioserver, Intercom Gen2). Nie będę się już rozpisywał dlaczego premiery tych produktów są znaczące - sprawdź sobie sam czym są innowacyjne. Mógłbym podać więcej konkretów, ale wtedy napiszesz że to czysty "marketing" a mi pewnie płacą. To zdecyduj się - chcesz w końcu więcej konkretnych informacji, czy mniej?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ty co napisałeś ze swoich doświadczeń w tym wątku? Nawet nie napisałeś jak kupić bez instalatora sprzęt. Nie wiesz ile kosztował. Nie napisałeś ani słowa konkretu o tym, co masz i jak pospinane. Jak robisz backupy. Zero o swoich doświadczeniach. Nawet kosztu nie znasz.
    1. O swoich doświadczeniach pisałem na tym forum wielokrotnie, np. TU i TU. W tym wątku też zabierałem głos.

    2. Jak kupić sprzęt Loxone bez instalatora napisałem dwa posty temu, na dole poprzedniej strony (!)

    3. Co mam i jak pospinane napisałem siedem postów temu TU (!!)
    Ty cokolwiek czytasz, czy tylko piszesz??

    4. O backupach też już chyba kiedyś tu pisałem, poszukaj sobie. W skrócie: Miniserver backupuję automatycznie codziennie w nocy za pomocą wtyczki LoxBerry "Miniserver Backup". Samo LoxBerry backupuję automatycznie inną wtyczką (LoxBerry Backup), która obrazuje całą kartę RPi do tgz. Backupy Miniservera oraz LoxBerry trafiają na Synology, z retencją 14 dni. Dodatkowo mam jeszcze "drobne" backupy np. konfiguracji ioBrokera za pomocą adaptera BackItUp. Codziennie backupy z Synology są rsyncowane do drugiej macierzy którą trzymam w miejscu pracy.

    5. Nie znam dokładnego kosztu mojej instalacji, bo jest duża (160+ urządzeń), a nie spisywałem absolutnie wszystkich zakupów które dokonywałem w ciągu ~roku. Czego w tym nie rozumiesz? Niektóre osprzęty odsprzedawałem (np. Z-wave, RF433), w ich miejsce kupowałem nowe - po pewnym czasie tracisz rachubę. Poza tym nie wiem co wliczać do instalacji "smart home". Czy np. 5 głośników Sonos też, czy nie? Robota odkurzającego też, czy nie?


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Po co, jak nie ma błędów?
    Po co aktualizować?? No chociażby dla nowych możliwości systemu i przeróżnych usprawnień. Jak rozumiem, jako użytkownikowi Domoticza, te rzeczy są Ci obce


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To pisz konkretnie, co działa lepiej/łatwiej.
    Napisałem 6 konkretów (w punktach), to odesłałeś mnie do Googla. I taka z Tobą dyskusja.....


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Polska język trudna język? Napisałes "największy spośród wszystkich systemow", nie "zespół rozwojowy jest prawdopodobnie największym zespołem".... Mała różnica, ale napisałes, że to system jest największy.
    Nie. Napisałem, że zespół rozwojowy Loxone jest [prawdopodobnie] największy. Nawet nie wiem co by miało znaczyć to, że system jest największy.


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No to napisz, jak zrobić speedtesta.
    Wrzuć wykres wilgotności i temperatury na kroćcach rekuperatora, CO2 z jakiegoś pomieszczenia.
    Nie mam rekuperacji na razie, może być wilgotność z łazienki?



    Temperatura (salon, średnia)



    Co2 (salon)



    Robienie tych wykresów wymaga tylko zaznaczenia checkboxa przy opcji "[v] Statistics" w Loxone Config, to wszystko.
    Jest więc to dużo prostsze, niż tworzenie wykresów w Grafanie. Grafanę też do niektórych rzeczy używam, ale rzadko.

    Cyklicznego Speedtesta u siebie nie robię, bo nie widzę takiej potrzeby. Mam światłowód 300/300 Mbps o bardzo stabilnych parametrach, a dodatkowo failover WAN2 po LTE; oba łącza ze stałym publicznym IP.
    Ale gdybym chciał mierzyć łącze, to sobie poradzę. Użyłbym albo ioBrokera (np. https://www.kreyenborg.koeln/speedtest-fuer-iobroker/ ) albo node-red-contrib-speedtest i wyniki wpuszczał do MQTT, skąd już wszystkie dane trafiają u mnie do Miniservera. Wszystkie te narzędzia dobrze znam i funkcjonują w mojej instalacji. Maks. 10 minut roboty.

    Masz coś trudniejszego, niż pobieranie i wyświetlanie danych? Bo smart home to nie tylko akwizycja i wizualizacja danych. Ciekawe tematy to np. zastosowanie różnych algorytmów (np. PID, fuzzy logic) do ogrzewania i chłodzenia, logika wentylacji, logika zacieniania, detekcja obecności, zarządzanie energią domu, integracje systemów multi-room audio i ich ciekawe wykorzystanie w systemie, itd. Masz coś do powiedzenia w tych kwestiach, czy zatrzymałeś się na rysowaniu temperatury?
    Ostatnio edytowane przez TomekWaw ; 14-08-2021 o 02:01

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Chłopaku, Ty chyba żyjesz w jakiejś równoległej rzeczywistości! Przecież sam zacząłeś o liczbie developerów [systemów open source vs komercyjnych].
    Czemu zmieniasz temat? Pisałeś o liczbie zatrudnionych (ogółem) w centrali - i jeszcze skłamałeś. Oczywiście, że liczba deweloperów, którzy tworzą soft ma znaczenie. Choćby taki, że jak trzech ze stu się wypnie i pójdzie do innej firmy to żadna tragedia, ale jak trzech z pięciu, to firma i jej klienci już mają problem. Tym bardziej, jak tylko ta firma ma możliwość zmiany czegokolwiek w kodzie źródłowym. Jak jest wielu programistów, którzy grzebią w kodzie, to taka sama jest liczba osób, które z marszu mogą coś w systemie dla Ciebie zmienić (czy to za darmo, czy za pieniądze). A przy rozwiązaniu komercyjnym jesteś skazany na ofertę jednej firmy. Jak nie chce nic zrobić, to nic z tym nie zrobisz.


    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Napisałem o liczbach, które są mi znane i podałem źródła.
    Które zaprzeczyły konkretnie jednej liczbie, którą podałeś - liczbie zatrudnionych w centrali.


    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    "spektakularności" (Audioserver, Intercom Gen2).
    Audioserver z USB 2.0 i LAN 100Mb to coś spektakularnego? Intercom? No litości. Nie przyszło mi do głowy, że to coś nazwałeś spektakularnym. Spektakularne to mają tylko ceny.

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    1. O swoich doświadczeniach pisałem na tym forum wielokrotnie
    Faktycznie "konkret".

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Po co aktualizować?? No chociażby dla nowych możliwości systemu i przeróżnych usprawnień. Jak rozumiem, jako użytkownikowi Domoticza, te rzeczy są Ci obce
    Domoticz ma blędy. I to jest podstawowy argument do aktualizacji. Zresztą to jest definicja apgrejdu - to jest taka wersja oprogramowania, w której poprawiono stare błędy i popełniono nowe. Gdybym trafił na bezbłędny soft, jakim Twoim zdaniem jest Loxone, to bym nie upgrejdował, chyba, że jakieś konkretne funkcje byłyby mi NIEZBĘDNIE potrzebne w obawie przed tym, że nowa nie będzie tak idealna.
    No, ale to już wiadomo po changelogach jak gloryfikujesz Loxone.

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Napisałem 6 konkretów (w punktach), to odesłałeś mnie do Googla. I taka z Tobą dyskusja.....
    Nie pytałeś mnie o moje doświadczenia, tylko zadałeś ogólnikowe pytania - google będzie lepszym źródłem odpowiedzi.

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Nie. Napisałem, że zespół rozwojowy Loxone jest [prawdopodobnie] największy.
    Nie, nie napisałeś o zespole. Może myślałeś, ale napisałeś co innego. Tak jak w żarcie
    - Kup dwa kilo cukru, jak będą jajka, weź dziesięć.
    - Dzień dobry, czy są jajka?
    - Są
    - Poproszę dziesięć kilo cukru.


    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Co2 (salon)

    Bardzo mało czytelne. Jak w salonie masz takie poziomy, to zdecydowanie potrzebujesz rekuperacji. Jak kalibrujesz czujnik?

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Jest więc to dużo prostsze, niż tworzenie wykresów w Grafanie. Grafanę też do niektórych rzeczy używam, ale rzadko.
    Dla porównania z Domoticza.


    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    do ogrzewania i chłodzenia, logika wentylacji, logika zacieniania, detekcja obecności, zarządzanie energią domu, integracje systemów multi-room audio i ich ciekawe wykorzystanie w systemie, itd. Masz coś do powiedzenia w tych kwestiach, czy zatrzymałeś się na rysowaniu temperatury?
    Rysowanie wystarczyło, żeby przekonać się, że przy podłogówce za dużo nie da się posterować. I została prowizorka. Audio "robocze" załatwiają mi google nesty. Logika wentylacji czeka. Muszę poskładać czujniki smogu i CO2. Zacieniać nie mam czym - okap mam zamontowany na stałe. Klima odpala się i wylącza z timera przed powrotem do domu (i zazwyczaj wystarcza - w największe upały najwyżej odpalam ręcznie, jak uznam, że potrzeba).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	co2domoticz.jpg
Wyświetleń:	425
Rozmiar:	71,4 KB
ID:	457647  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 14-08-2021 o 02:34

  4. #84
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czemu zmieniasz temat? Pisałeś o liczbie zatrudnionych (ogółem) w centrali - i jeszcze skłamałeś. Oczywiście, że liczba deweloperów, którzy tworzą soft ma znaczenie. Choćby taki, że jak trzech ze stu się wypnie i pójdzie do innej firmy to żadna tragedia, ale jak trzech z pięciu, to firma i jej klienci już mają problem. Tym bardziej, jak tylko ta firma ma możliwość zmiany czegokolwiek w kodzie źródłowym. Jak jest wielu programistów, którzy grzebią w kodzie, to taka sama jest liczba osób, które z marszu mogą coś w systemie dla Ciebie zmienić (czy to za darmo, czy za pieniądze). A przy rozwiązaniu komercyjnym jesteś skazany na ofertę jednej firmy. Jak nie chce nic zrobić, to nic z tym nie zrobisz.
    Bla, bla, bla. Komercyjny Windows też nie ma jawnego kodu źródłowego, a wszyscy używamy i jakoś żyjemy. Osobiście nie rozumiem tego typu "stanów lękowych" przed zamkniętym kodem. Wiadomo, że [poza niezbyt licznymi wyjątkami], b. dobre produkty mają zamknięty kod, bo stanowią wysoką wartość intelektualną, na której opiera się model biznesowy. I osobiście nie rozumiem ludzi, którzy od b. dobrego (ale zamkniętego) produktu wolą produkt badziewny, ale z otwartym kodem. Że niby mogą go sobie sami coś naprawić, choć i tak nie potrafią. I na ogół sami nic nie naprawiają, tylko czekają skazani na łaskę developerów-woluntariuszy, którzy w każdej chwili mogą zmienić swoje plany życiowe.



    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Które zaprzeczyły konkretnie jednej liczbie, którą podałeś - liczbie zatrudnionych w centrali.
    Oj przestań już się czepiać szczegółów. Korzystam z wtyczki Google Translator do Chrome, która strony niemieckie tłumaczy mi na polski. Przetłumaczyła opis tej ikony jako "Pracownicy". Ale przyznaję Ci rację - nie sprawdziłem tego dokładnie, że dotyczy to grupy a nie centrali. Jak masz jakieś bardziej szczegółowe informacje ile osób pracuje w centrali, to chętnie poznam te dane.


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Audioserver z USB 2.0 i LAN 100Mb to coś spektakularnego? Intercom? No litości. Nie przyszło mi do głowy, że to coś nazwałeś spektakularnym. Spektakularne to mają tylko ceny.
    Chyba masz masz małe pojęcie o audio i dostępnych na rynku produktach audio. Audioserver jest głęboko zintegrowany ze Spotify, a w apce Loxone jest interfejs zbliżony do Spotify.









    Bajer polega na tym, że muzyka - bez względu czy z plikowych zasobów NAS, z USB, czy ze Spotify - może być jednolicie kontrolowana z jednolitego interfejsu smart home, ze przycisków ściennych, z pilotów Loxone i innych pilotów zintegrowanych z Loxone (np. Harmony). Dodatkowo Audioserver zapewnia dzwonek do drzwi, budzik, sygnały alarmowe oraz TTS - wszystko out of the box. Do odczytu muzyki z USB, 2.0 jest zupełności wystarczające. Do streamowania muzyki przez siec, 100Mb jest w zupełności wystarczające. To na co nie zwróciłeś uwagi pewnie, to budowa Audioservera i rozszerzeń stereo oraz architektura tego systemu. Audioserver oraz Stereo Extensions mają bowiem całkiem wydajne i niegrzejące się wzmacniacze klasy D, co powoduje że jest to bardzo kompaktowe i praktyczne rozwiązanie. System może być rozproszony i np. Stereo Extension, połączone z Audioserverem magistralą Tree Turbo, mogą być zamontowane w innym miejscu niż szafka główna. Sam z tego skorzystałem - jedno Stereo Extension mam pod telewizorem przy ampitunerze, połączone do Denona SPDIFem Coax. Natomiast wbudowane wzmacniacze są wystraczające do nagłośnienia typu multi-room. Dziwiłbyś się jak to to maleństwo gra w realu. Jedno rozszerzenie ze wzmacniaczem na dwa kanały zajmuje tylko szerokość dwóch modułów DIN!

    O innowacyjności nowego Intercomu też mam się rozpisać? Popatrz na jego grubość. Kto produkuje równie małe / płaskie, kompaktowe (i modułowe) wideofony?





    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Domoticz ma blędy. I to jest podstawowy argument do aktualizacji. Zresztą to jest definicja apgrejdu - to jest taka wersja oprogramowania, w której poprawiono stare błędy i popełniono nowe. Gdybym trafił na bezbłędny soft, jakim Twoim zdaniem jest Loxone, to bym nie upgrejdował, chyba, że jakieś konkretne funkcje byłyby mi NIEZBĘDNIE potrzebne w obawie przed tym, że nowa nie będzie tak idealna.
    Obawy przed upgrade'm to domena głównie systemów open source. W Loxone upgrade'uje sie bez obaw, bo każda wersja przechodzi stage'ing (alfa, beta, itd) i to co dostają użytkownicy jest już możliwie dobrze sprawdzone (niczym upgrade'y RedHata). Natomiast w przypadku systemów typu HA, testerami oprogramowania są użytkownicy końcowi. Dlatego nie dziwi mnie duża liczba problemów po aktualizacji tychże.


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Bardzo mało czytelne. Jak w salonie masz takie poziomy, to zdecydowanie potrzebujesz rekuperacji. Jak kalibrujesz czujnik?
    Tak jak pisałem, mogę kółkiem myszki zrobić dowolnie duży zoom w dowolnym miejscu czasu. Taki będzie wystarczający, aby był dla Ciebie czytelny?



    W mieszkaniu nie założę już rekuperacji, będę miał w planowanym domu.
    Poziomy Co2 są dla mnie akceptowalne. Wentylację włączam histerezą na pierwszy bieg chyba przy 1300ppm, a na drugi bieg przy 1400ppm. Ale zmieniam to czasami, bo mi hałasuje. Mój czujnik kalibruje automatycznie się przez wystawienie go na zewnątrz na jakiś czasu. Potem kalibrację typu ABC (Automatic Baseline Calibration) już wyłączam, bo podczas pandemii nie zawsze schodziło do na tyle niskich poziomów, aby właściwie się kalibrować.


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Rysowanie wystarczyło, żeby przekonać się, że przy podłogówce za dużo nie da się posterować. I została prowizorka. Audio "robocze" załatwiają mi google nesty. Logika wentylacji czeka. Muszę poskładać czujniki smogu i CO2. Zacieniać nie mam czym - okap mam zamontowany na stałe. Klima odpala się i wylącza z timera przed powrotem do domu (i zazwyczaj wystarcza - w największe upały najwyżej odpalam ręcznie, jak uznam, że potrzeba).
    Heh. Coś prowizorycznie, coś roboczo, coś czeka na zrobienie, coś sterowane ręcznie... Z takim "portfolio" Twój atak na mnie jest jeszcze bardziej groteskowy

    Moja logika wentylacji (jednego z trzech wentylatorów):



    Mam jeszcze w łazience i w pralni - one mają swoje własne logiki, np. w pralni jest zintegrowany z suszarką Boscha, która ma pompę ciepła i przez to ogrzewa pomieszczenie - trzeba to ciepłe powietrze wyciągać.

    Moja logika klimatyzacji:
    https://www.loxwiki.eu/display/LOXEN...ion+with+IRCv2

    Czujnik smogu zbudowałem sam, na ESP8266, PMS 7003 i BME280. Obecnie kończę budować drugi, na ESP32, Sensirionie SPS30 i SHT30-Outdoor.
    Czujnik CO2 też zbudowałem sam, na ESP32 i MH-Z19B.


    To jak, odszczekasz w końcu?
    Ostatnio edytowane przez TomekWaw ; 14-08-2021 o 04:03

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Bla, bla, bla. Komercyjny Windows też nie ma jawnego kodu źródłowego, a wszyscy używamy i jakoś żyjemy.
    Nie wszyscy. Znam takich, co zdali się na inny system. Chociaż są dziedziny, gdzie nie da się Windowsa uniknąć. Co nie zmienia faktu, że jak Ci czegoś w Windowsie zabraknie, to nikt Ci tego nie wystruga. A w Linuxie owszem. Więc czemu wybierać system zamknięty, skoro względem otwartego ma same wady?

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Ale przyznaję Ci rację - nie sprawdziłem tego dokładnie, że dotyczy to grupy a nie centrali. Jak masz jakieś bardziej szczegółowe informacje ile osób pracuje w centrali, to chętnie poznam te dane.
    No marketingowiec pełną gębą. Tekst jak się przyznać do kłamstwa, ale się nie przyznać. Jak Duda gratulował Zillmann tak, że nie pogratulował.

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Audioserver jest głęboko zintegrowany ze Spotify, a w apce Loxone jest interfejs zbliżony do Spotify.
    I...?


    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    niegrzejące się wzmacniacze klasy D, co powoduje że jest to bardzo kompaktowe i praktyczne rozwiązanie.
    Klasa D.... Powitać audiofila


    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Jedno rozszerzenie ze wzmacniaczem na dwa kanały zajmuje tylko szerokość dwóch modułów DIN!
    A jakie są zniekształcenia i straty przy ciągnięciu kabla głośnikowego przez kilkadziesiąt metrów z tej rozdzielnicy? Do puszczania radia internetowego to Nest w zupełności wystarczy. Na dziesięć pokoi za cenę tego "serwera" masz już wszystko działajace. Bez kabli. I w każdym pokoju może grać co innego. A tu ile za obsługę dziesięciu niezależnych streamów trzeba zapłacić? I ile kabli ciągnąć? To prehistoria a nie wiekopomna premiera.

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    O innowacyjności nowego Intercomu też mam się rozpisać? Popatrz na jego grubość. Kto produkuje równie małe / płaskie, kompaktowe (i modułowe) wideofony?
    Tia... I to jest najważniejsze w wideodomofonie?


    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Obawy przed upgrade'm to domena głównie systemów open source. W Loxone upgrade'uje sie bez obaw, bo każda wersja przechodzi stage'ing (alfa, beta, itd) i to co dostają użytkownicy jest już możliwie dobrze sprawdzone (niczym upgrade'y RedHata). Natomiast w przypadku systemów typu HA, testerami oprogramowania są użytkownicy końcowi. Dlatego nie dziwi mnie duża liczba problemów po aktualizacji tychże.
    Ty chyba nie tylko piszesz, ale też wierzysz w teksty marketingowe... Fakt, open source zazwyczaj ma nędzny marketing.


    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Tak jak pisałem, mogę kółkiem myszki zrobić dowolnie duży zoom w dowolnym miejscu czasu.
    I opisy osi staną się wyraźniejsze? Pojawią się linie poziome, żeby łatwiej oszacować wartości? Pojawią się dane z różnych czujników, żeby je porównać?


    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Taki będzie wystarczający, aby był dla Ciebie czytelny?

    Ledwo jestem w stanie odczytać "1200 ppm" i "1600 ppm". Pozostałe wartości zupełnie nieczytelne.

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Poziomy Co2 są dla mnie akceptowalne. Wentylację włączam histerezą na pierwszy bieg chyba przy 1300ppm, a na drugi bieg przy 1400ppm.
    Dla mnie w salonie nieakceptowalne. Tu dla porównania imprezka na 8 osób które prawie cały czas przebywały w salonie:


    W normalnych warunkach jak dłużej domownicy siedzą w salonie to "szybuje" w okolice 600-700ppm.

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Mój czujnik kalibruje automatycznie się przez wystawienie go na zewnątrz na jakiś czasu.
    To nie ten na kabelku od Loxone? I jak automatycznie? Dostaje nóżek, otwiera drzwi i idzie na zewnątrz? Po czym poznaje automatycznie, że jest na zewnątrz i można się skalibrować?

    QUOTE=TomekWaw;8072289] Potem kalibrację typu ABC (Automatic Baseline Calibration) już wyłączam, bo podczas pandemii nie zawsze schodziło do na tyle niskich poziomów, aby właściwie się kalibrować.[/quote]

    U mnie taka kalibracja świrowała. Bo jak uznał, że stałe stężenie np. 600ppm w sypialni oznacza, że jest na dworze i sobie wyskalował, że to 400 to potem ciągle o te 200 przekłamywał. A kiedy sobie sam uznał, że jest na zewnątrz - pewnie nawet twórcy nie wiedzą. Odtąd kalibruje wyłącznie ręcznie.

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Heh. Coś prowizorycznie, coś roboczo, coś czeka na zrobienie, coś sterowane ręcznie... Z takim "portfolio" Twój atak na mnie jest jeszcze bardziej groteskowy
    A Ty niby wszystko zrobiłeś? Przyganiał kocioł garnkowi.

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Moja logika wentylacji (jednego z trzech wentylatorów):
    Nie patrzysz na wilgotność na zewnątrz? I robisz po względnej? A co, jak wilgotność bezwzględna na zewnątrz jest wyższa, niż wewnątrz? Zapętlasz się i nawilżając wchodzisz na coraz wyższe obroty?

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Piszesz dla nich nie tylko teksty marketingowe, ale też wiki?
    Te Twoje krytyczne uwagi co do open source dotyczą też tego, co sam tworzysz pod taką licencja?

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    To jak, odszczekasz w końcu?
    Niby co?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	co2sylwek.jpg
Wyświetleń:	432
Rozmiar:	63,3 KB
ID:	457648  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 14-08-2021 o 06:21

  6. #86
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    @TomekWaw

    Twoja automatyka jest imponująca, tym bardziej, że sam ją wykonałeś. Skąd masz takie doświadczenie? Możesz polecić jakąś lekturę na początek, dla nowicjusza informatyka i elektryka w jednej osobie? Najbardziej zależy mi na prawidłowym wykonaniu i dobraniu topologii (okablowanie).
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #87
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    @TomekWaw Skąd masz takie doświadczenie? Możesz polecić jakąś lekturę na początek, dla nowicjusza informatyka i elektryka w jednej osobie? Najbardziej zależy mi na prawidłowym wykonaniu i dobraniu topologii (okablowanie).
    Hej. Odpiszę Ci po urlopie, bo coś mi linki nie wchodzą na forum z greckiego IP. Pewnie to sprawka Cloudflare.
    Ostatnio edytowane przez TomekWaw ; 16-08-2021 o 09:13

  8. #88
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    @TomekWaw

    Twoja automatyka jest imponująca, tym bardziej, że sam ją wykonałeś. Skąd masz takie doświadczenie? Możesz polecić jakąś lekturę na początek, dla nowicjusza informatyka i elektryka w jednej osobie? Najbardziej zależy mi na prawidłowym wykonaniu i dobraniu topologii (okablowanie).
    Ok, jestem już po urlopie i odpisuję.
    Wszystko co wiem, nauczyłem się z netu. Wiedza jest rzeczywiście porozrzucana w różnych miejscach sieci i w różnych językach, ale jest z tym coraz lepiej. Jakbym teraz chciał się uczyć Loxone, to zacząłbym od obejrzenia (najlepiej dwukrotnie ) tych dwóch serii tutoriali:

    Loxone Foundation Series - takie "od zera do bohatera":
    https://www.loxone.com/enen/kb-cat/foundation-series/

    Loxone Focus Series - wybrane tematy bardziej zaawansowane:
    https://www.loxone.com/enen/kb-cat/focus-series/

    Dobre tutoriale zaczął robić tez polski oddział Loxone:
    https://www.loxone.com/plpl/lp/webinary-tematyczne/

    A jeśli chodzi o samą topologię okablowania - temat jest obszerny i ma charakter bardzo indywidualny. Kiedyś próbowałem spisać swoje przemyślenia w tej kwestii, rzuć okiem:
    https://drive.google.com/file/d/1A_-...ew?usp=sharing

  9. #89
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    OK, to Loxone. A cos tańszego, tylko do samych rolet zewnętrznych?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  10. #90
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Do samych rolet zewnętrznych to wystarczy cokolwiek. Coś z Shelly np. 2.5 (albo poczekaj na rozwój firmware nowego modułu Shelly 4PM), coś z Zamela, coś z Bleboxa, itd. Rolety zewnętrzne to można na dobrą sprawę wysterować nawet z Integry Satela, jeśli masz taki alarm.

  11. #91
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Do samych rolet zewnętrznych to wystarczy cokolwiek. Coś z Shelly np. 2.5 (albo poczekaj na rozwój firmware nowego modułu Shelly 4PM), coś z Zamela, coś z Bleboxa, itd. Rolety zewnętrzne to można na dobrą sprawę wysterować nawet z Integry Satela, jeśli masz taki alarm.
    Wysterować to jedno, a opuścić w czasie dużego nasłonecznienia przy dużej temp. zewn. i wewnętrznej to drugie. Nie wiem, czy Integra by podołała.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Wysterować to jedno, a opuścić w czasie dużego nasłonecznienia przy dużej temp. zewn. i wewnętrznej to drugie. Nie wiem, czy Integra by podołała.
    Wszystko zależy od podłączonych czujników i skonfigurowania zależności - nie ma najmniejszego problemu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #93
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Wszystko zależy od podłączonych czujników i skonfigurowania zależności - nie ma najmniejszego problemu.
    Ma znaczenie rodzaj napędu w kasecie? U mnie jest Somfy z elektronicznymi krańcówkami .
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Nie ma, integra wysyła tylko sygnał w górę , w dół . U Ciebie elektroniczne krańcówki są tylko zabezpieczeniem dla silnika - przed uszkodzeniem i koniecznością zatrzymania pochodzącego z sygnału przeciążenia silnika bądź osiągnięcia pozycji krańcowych. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2638
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #95
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Nie ma, integra wysyła tylko sygnał w górę , w dół . U Ciebie elektroniczne krańcówki są tylko zabezpieczeniem dla silnika - przed uszkodzeniem i koniecznością zatrzymania pochodzącego z sygnału przeciążenia silnika bądź osiągnięcia pozycji krańcowych. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2638
    To jak Integra wysterowuje rolety na np 90% zamknięcia?

    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2638 - 404 strona nie została odnaleziona
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Może na dwa sposoby czasowo...lub jeśli z rolety(układu napędu) jest wyjście impulsowe poprzez zaprogramowanie ilości impulsów po których na zstąpi STOP.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony