dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Podłogówka pod prysznicem?

    Czy jest sens czy raczej ryzyko?
    Z jednej strony kusi ciepełko pod stopami, ale z drugiej strony jak ma wyschnąć syfon (odpływ liniowy), to raczej nie warte ryzyka?
    Chyba że podłogówka tylko pod częścią prysznica, w pewnej odległości od odpływu i syfonu?
    Jak to wygląda u was?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Chyba że podłogówka tylko pod częścią prysznica, w pewnej odległości od odpływu i syfonu?
    Sam sobie odpowiedziałeś, jak myjesz się w ciepłej wodzie to podłoga w miarę szybko też jest ciepła. Jak używasz prysznica raz na tydzień to też w syfonie może być sucho, jak codziennie to raczej nie możliwe.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  3. #3

    Domyślnie

    Może się mylę ale według mnie to bez różnicy czy rurka będzie 5 cm od odpływu czy 50 cm bo przecież po dojściu do odpowiedniej temperatury rurki op i cała posadzka mają tą samą temperaturę albo niewiele się różnią. Raczej nie jest tak, że rurka ma 10 stopni różnicy jak posadzka, bo nie jest wychładzana i rozgrzewana codziennie. W związku z tym jeżeli posadzka ma te powiedzmy 22 stopnie to taką temperaturę ma cała posadzka, a nie tylko tam gdzie są rurki.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    U mnie mam rurki pod całością - a kabina w płytkach. Mam głęboki narożny syfon i nic nie wysycha(przecież temperatura zimą jest niższa niż obecnie) Ponadto częstotliwość korzystania dopełnia brakującą ciecz.
    Komfort cieplny jest znaczny - ze względu, iż jest to krótki obwód(jego początek) i temperatura jest na poziomie 26-27*C postawienie gołej stopy jest przyjemne.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Jak to wygląda u was?
    \https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8029252

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8056021

    Dla syfonu w eksploatowanej łazience większym zagrożeniem jest energiczne zamknięcie drzwi, które wypchnie z niego wodę niż wysychanie.

    W nowym domu nie licz raczej na 27* (może w największe mrozy - ale też wątpię). Chyba, że będziesz grzał specjalnie tylko przed kąpielą - wtedy lepiej dać kable w warstwie kleju pod płytkami bo mają mniejszą bezwładność (ale i tak zacząć grzać trzeba z godzinę przed kąpielą).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 11-08-2021 o 11:49

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam podłogówkę pod prysznicem, także w łazience na parterze, gdzie z prysznica korzysta się sporadycznie i nie ma z tym problemów.

    Większy problem dla mnie to odpływ liniowy - nigdy więcej. Zapycha się w sekundę włosami, więc w tej chwili listwę maskującą mam na stałe zdemontowaną, aby był bezproblemowy dostęp do koszyczka.
    Na parterze mam zwykły odpływ, o wiele wygodniejszy.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 11-08-2021 o 14:27

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post

    Większy problem dla mnie to odpływ liniowy - nigdy więcej. Zapycha się w sekundę włosami, więc w tej chwili listwę maskującą mam na stałe zdemontowaną, aby był bezproblemowy dostęp do koszyczka.
    Na parterze mam zwykły odpływ, o wiele wygodniejszy.
    Dziwne, u mnie odpływ liniowy czyszczony raz na 3-4 tygodnie i się jakoś mocno nie zapycha. Chyba, że komuś włosy garściami wypadają to może i tak.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Dziwne, u mnie odpływ liniowy czyszczony raz na 3-4 tygodnie i się jakoś mocno nie zapycha. Chyba, że komuś włosy garściami wypadają to może i tak.
    Za każdym razem jak pies bierze prysznic po powrocie z 'terenu'.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dziś zamiast płytek i odpływu liniowego zamontowałbym po prostu niski brodzik. Miałem taki zamontowany w mieszkaniu w bloku i moim zdaniem był ok

    https://www.schedpol.pl/produkt/camparo-prostokat/

    Jak się wszystko policzy ( odpływ, płytki, robociznę, kleje, itp. ) to już nie wychodzi tak drogo. W mojej opinii estetyka też mocno nie cierpi, ale to indywidualna sprawa.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Dziwne, u mnie odpływ liniowy czyszczony raz na 3-4 tygodnie i się jakoś mocno nie zapycha. Chyba, że komuś włosy garściami wypadają to może i tak.
    Albo częściej się myjemy
    Ja i maż jesteśmy długowłosi.

  11. #11

    Domyślnie

    To wysychanie syfonu przy podłogówce to jakiś kolejny mit. Mam w toalecie dodatkowy prysznic z dopływem i podlogówką do samego odpływu. Jak z prysznica nie korzystamy zupełnie, to wodę uzupełniam w sezonie grzewczym raz na kwartał.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Albo częściej się myjemy
    Ja i maż jesteśmy długowłosi.
    Wątpię z tym częstszym myciem...

    Swoją drogą mi oczyszczenie odpływu zajmuje kilka minut... U Was ile , że to takie uciążliwe?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Wątpię z tym częstszym myciem...

    Swoją drogą mi oczyszczenie odpływu zajmuje kilka minut... U Was ile , że to takie uciążliwe?
    Trzeba zdemontować listwę - to jest upierdliwe, bo trzeba wziąć coś do podważenia.
    Samo czyszczenie nie.
    Czyli idziesz pod prysznic, widzisz, ze woda nie schodzi. Zakręcasz wodę, wcierasz się, zkładasz coś na siebie, idziesz po śrubokręt. Wyciągasz listwę, czyścisz koszyczek. Zakładasz listwę odnosisz śrubokręt i możesz się kąpać. Po dwóch prysznicach znów to samo. Jasne, można śrubokręt mieć na stałe pod prysznicem, ale przecież nie o to chodzi by mieć narzędzia stale pod ręką. Prysznic w końcu to nie jest miejsce na nie.
    Dlatego obecnie listwa jest po prostu zdemontowana na stałe.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    TZakręcasz wodę, wcierasz się, zkładasz coś na siebie, idziesz po śrubokręt. Wyciągasz listwę, czyścisz koszyczek. Zakładasz listwę odnosisz śrubokręt i możesz się kąpać.
    W obydwu moich odpływach były w komplecie haczyki - kawałek wygiętego drucika. Trzymam zawsze pod ręką. Chociaż w "starym" odpływie czyściłem z raz na miesiąc - spory koszyczek z dużymi otworami. "Nowy" jest niby samoczyszczący. I jak się nie zamontuje takiej kratki z wierzchu, to prawie się czyści. Prawie, bo w końcu kłaki powodują, że pływak się nie domyka szczelnie i śmierdzi (ale woda spływa). Zamontowanie sitka chroni przed smrodem, ale samo sitko trzeba gdzieś co dwa tygodnie wyczyścić. 30s co dwa tygodnie to żaden problem.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    U mnie też jest taki haczyk, który leży na półce pod ręką. Cała procedura wyczyszczenia to chwila... Może masz jakiś badziewny ten odpływ ale wtedy miej pretensje do siebie bo trzeba wiedzieć co się montuje i jak to się będzie w przyszłości eksploatować.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    30s co dwa tygodnie to żaden problem.
    Ja muszę czasem codziennie czyścić. Więc dla mnie to jest poważny problem. Którego nie mam przy odpływie o innej budowie w drugim prysznicu.
    I bez sitka włosy się czepiają na rurze i śmierdzi z kanalizy.
    Odpływ firmy kismet.

  17. #17

    Domyślnie

    Czy ktoś ma może rysunek poprawnego rozwiązania podłogi pod prysznicem z odpływem liniowym?
    Oczywiście hydroizolacja obowiązkowa.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony