dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie

    Czy ktoś robi jeszcze stropy drewniane? Mam w projekcie gęstożebrowy , dom jest z użytkowym poddaszem i piwnicą ,kładę właśnie (za 10 dni)strop nad piwnicą i tak sobie myślę :może zamiast lania betonu w mróz położyć drewno ? Może ktoś robił u siebie taki strop w domu murowanym? Pozdrowienia Marzena.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam.Widze że budowa spędza Ci sen z powiek (jak i mnie).
    Co do stropu z drewna- nie radziłby-skrzypi.Ponadto strop "trzyma" ściany tak jak fundamenty.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Prawidłowo wykonany nie ma prawa skrzypieć. A myślisz, że w szkielecie nie "trzyma" ścian?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    O mało nie kupiłem domu w stanie surowym z takim stropem. On na pewno niczego by nie trzymał. W ścianie z silikatu były dziury, w które wstawiono drewniane belki, na końcach, w miejscach ich wstawienia, lużno owinięte papą. Przekrój spory, chyba 18x24 cm, ale też leżały krzywo, niektóre pochylone pod kątam, ja wiem, 15 stopni... Belki rozstawione były co około metr, może nieco więcej.

    Bałem się kupowiania domu z takim czymś...

  5. #5

    Domyślnie

    No teraz to już chyba pożegnam się z drewnianym - przynajmniej na etapie piwnicy.Wygląda na to , że to coraz mniej popularny strop . Pozdrowienia M.

  6. #6

    Domyślnie

    ja mam taki strop pod poddaszem, i choc jeszcze nie korzystam to mysle ze to dobry wybor, jesli nie przewiduje sie na gorze zadnych ciezkich mebli itp. jest bardzo wygodny na etapie wykanczania, kladzenia instalacji itp. ale nad piwnice to bym rzeczywiscie nie polecal, choc to oczywiscie zalezy jakie masz pomieszczenia na poziomie parteru i czy tam glownie "zyjesz".


    wojtek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony