dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Czy projekt jest poprawny

    Witam wszystkich, mam projekt domu od architekta i już wypatrzyłem jeden błąd przez który konstrukcja stropu i fundamenty muszą zostać ponownie przeliczone. Boje się, ze w projekcie takich błędów jest więcej. Czy mógłby ktoś zweryfikować projekt dachu? Są tutaj płatwie na jętkach, całość podpiera się tylko na ścianach szczytowych i murłatach. Może ktoś doświadczony rzuci okiem czy jest ok czy jednak trzeba zastosować jakieś dodatkowe podparcia.


  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tak z ciekawości - jak się architekt ustosunkował do błędu?

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o błąd, to kilka razy powtarzałem, że dom będzie z silki, jest to też w mailu. Architekt w projekcie zrobił ceramikę i to trafiło do konstruktora. Konstruktor przeliczył. Zauważyłem błąd i zgłosiłem to do architekta. Architekt stwierdził, że jest ok i mogę spać spokojnie. Nalegałem jednak, że same ściany na parterze to różnica w 60ton i to trzeba sprawdzić. Niechętnie ale jednak przesłała moje uwagi do konstruktora i potwierdził, że trzeba przeliczyć.

    Prosiłbym więc tutaj kogoś kto się zna, czy projekt więźby jest ok. Nie proszę o żadne wyliczenia czy coś tylko ogólne spojrzenie.

    Z tego co wyczytałem w internecie. Jeżeli płatwy są nad jętkami, to nie daje się jętek tylko kleszcze. Nie wiem ile w tym prawdy ale w projekcie tak nie jest.
    Ostatnio edytowane przez vic1986 ; 12-08-2021 o 07:14

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał vic1986 Zobacz post
    Nalegałem jednak, że same ściany na parterze to różnica w 600ton.
    Wow, 600 ton to mega różnica, możesz podpowiedzieć jak to policzyć?

  5. #5

    Domyślnie

    Już poprawiłem, miało być 60t. Czy ktoś jest w stanie odnieść się do mojego pytania odnośnie konstrukcji dachu?

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał vic1986 Zobacz post
    Już poprawiłem, miało być 60t. Czy ktoś jest w stanie odnieść się do mojego pytania odnośnie konstrukcji dachu?
    Nikt się nie odniesie, bo to forum reklamodawców i laików. Idź do konstruktora, zapłać mu to się odniesie do pytania,

  7. #7

    Domyślnie

    No właśnie najgorsze jest to że ja już płacę architektowi, który z tych pieniędzy płaci konstruktorowi. I teraz się okazuje, że człowiek żeby mieć pewność to musi płacić podwójnie?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może negocjować z nią wynagrodzenie za projekt, skoro dopuściła się takiej fuszerki?
    I za te pieniądze dać sprawdzić innemu konstruktorowi?

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    buduje2021

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Negocjacja wynagrodzenia to jedno, ale kto by mu zwrócił koszty zakupu 600 ton stali za dużo???
    Gumowe węże przemysłowe od Stomil Bydgoszcz: https://sklep.stomil-bydgoszcz.pl/ka...e-przemyslowe/

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał buduje2021 Zobacz post
    Negocjacja wynagrodzenia to jedno, ale kto by mu zwrócił koszty zakupu 600 ton stali za dużo???
    Nie kupił tej stali. A mowa obecnie o sprawdzeniu projektu dachu.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lololo

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Śląsko
    Kod pocztowy
    42-580
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie kupił tej stali. A mowa obecnie o sprawdzeniu projektu dachu.
    Jakiej stali to o różnice ceramika a silka chodzi, to o mury a nie stali.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał lololo Zobacz post
    Jakiej stali to o różnice ceramika a silka chodzi, to o mury a nie stali.
    "Negocjacja wynagrodzenia to jedno, ale kto by mu zwrócił koszty zakupu 600 ton stali za dużo???"

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lololo

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Śląsko
    Kod pocztowy
    42-580
    Posty
    17

    Domyślnie

    Co wy z tą stalą, przecież to nie lotniskowiec, przeliczyć obliczenia bo ciężar muru inny.

    Cytat Napisał vic1986 Zobacz post
    Zauważyłem błąd i zgłosiłem to do architekta. Architekt stwierdził, że jest ok i mogę spać spokojnie. Nalegałem jednak, że same ściany na parterze to różnica w 60ton i to trzeba sprawdzić.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlatego mu odpisałam, że autor nie kupił stali

  15. #15

    Domyślnie

    Miałem podobny problem, projekt więźby wymagał przeliczenia, bo w dokumentacji była więźba pod blachę, a ja chcę Tylko że ja od razu wiedziałem, że muszę to zmienić, więc to była moja decyzja. Błędy w projekcie to już grubsza sprawa. Może warto skontaktować się z kimś z Izby architektów albo inżynierów, pewnie mają swoich rzeczoznawców i mogą coś poradzić w kwestii błędów, poza tym projektant powinien być ubezpieczony, więc może z tej racji można chcieć zwrotu tych kosztów. Powodzenia!
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 17-06-2022 o 17:45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony