dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1

    Domyślnie Ogrodzenie klinkierowe czy...

    Witam,

    w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy będę musiał zrobić ogrodzenie. Działkę mam ogrodzoną siatką, ale z przodu budynku chciałbym coś ładniejszego. Niestety nie będzie to maleństwo - gdyż pójdzie ponad 3.000 cegieł. W grę wchodzi:
    1) wymurowanie z cegły klinkierowej - ok. 10 000 zł
    2) wymurowanie z cegły pełnej, wytynkowanie i pomalowanie na kolor elewacji - ok. 5 000 zł

    Po postawieniu, wiadomo które będzie ładniejsze, ale po 10-15-20 latach to już taki nie jestem pewien. Mam obecnie słupki klinkierowe wymurowane 10 lat temu z Jopka. Na cegłach widać rysy, pęknięcia, a i sam kolor się z lekka przybrudził. Trzeba wziąć też pod uwagę, że jacyś pseudoartyści mogą się zabawić sprayem.

    W przypadku słupków tynkowanych - zawsze rysy można usunąć, a tynk przemalować i słupki będą jak nowe.

    Nie bez znaczenia jest też koszt wytworzenia, choć załóżmy, że nie jest on najważniejszy. Co byście wybrali? Będę wdzięczny za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    witam Mnie te klinkiery już się 'opatrzyły'
    Wszędzie tego pełno jakby ludziska nie mieli lepszych pomysłów
    Widziałem słupki z kolorowego silikatu całkiem niezle wyglądały
    marek

  3. #3

    Domyślnie

    Albo z cegły ręcznie formowanej.

  4. #4

    Domyślnie

    marekf
    dobrze mowisz....
    nuuuuuuudny jest ten klinkier.
    dla mnie malomiasteczkowe, chociaz drogie i spotykane u 80% BOGATYCH ludzi
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  5. #5

    Domyślnie

    A biorąc pod uwagę trwałość rozwiązania?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Ja chcę u siebie zrobić słupki tynkowane na taki sam kolor jak dom. Wolę raz na kilka lat je wymalować (mogę to robić nawet co rok) niż mieć ogrodzenie z klinkieru, który mi się strasznie nie podoba.

  7. #7

    Domyślnie

    Robimy płot bez żadnych słupków same sztachety jak będzie gotowe to zamieszczę zdjęcia. Na razie jest podmurówka i przęsła a gotowe sztachety dosuszają się, więc mam nadzieję, że długo to nie potrwa.
    Radość tworzenia

  8. #8

    Domyślnie

    Witam.
    Pattaya zaproponował cegły ręcznie formowane - mogą wyglądać super, ale koszt znaczny.
    Ja mam zamiar użyć starych (przedwojennych) cegieł i wypiaskować je. Nie wiem tylko czym je zabezpieczyć. Wewnątrz zastosowałem Delfin, ale na zewnątrz mam trochę obaw.
    Pozdrawiam, Heniek

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Heniek
    Pattaya zaproponował cegły ręcznie formowane - mogą wyglądać super, ale koszt znaczny.
    Niekoniecznie.
    Polskie cegły ręcznie formowane kosztują kilkadziesiąt groszy sztuka.
    Owszem,są mniejsze od normalnych,ale nadal tańsze od klinkieru.
    No i zaprawa zwykła.

  10. #10

    Domyślnie

    A ja poproszę o namiary na te tanie cegły ręcznie formowane.
    Bo te, które dotychczas spotykałam kosztowały kikadziesiąt groszy ale w ... EURO.

  11. #11

    Domyślnie

    W Sondażach jest wątek o cegłach ręcznie formowanych.Jest tam podanych kilkanaście namiarów na polskie cegielnie.

  12. #12

    Domyślnie

    Mam takie pytanie ? (tylko się nie śmiać)
    Ja zamierzam wymurować słupki i murek (murek wysokości 0,5) z suporeksu (pozostałości po budowie domu). Pomiędzy słupkami metalowe elementy ogrodzenia,
    Potem na całość klej, siatka, klej i tynk z zachowaniem zasad budowy domu.
    Pytanie:
    Czy takie coś wytrzyma, czy lepiej wymurować z cegły lub wylać z betonu ?
    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Moim zdaniem wytrzyma, tylko fundament wyciągnąłbym z 10 cm ponad poziom terenu.

  14. #14

    Domyślnie

    Według mnie ten sposób mocowania przęseł będzie raczej kiepski. W suporex'e po kilku mocniejszych "szarpnięciach" przęsła się poluzują, a słupek powinien mieć wzocnienie i może naciagać wilgocią?!
    Moja opinia

  15. #15

    Domyślnie


    Moze takie cos,powrot do natury

  16. #16

    Domyślnie

    MAREK S
    bardzo mi sie podoba to ogrodzenie, a szczególnie te piekne róże, ja prawdopodobnie wybiore właśnie drewniane
    pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Marek,
    ogrodzenie fajne
    poszedlbym nawet w mniej regularne dechy.
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  18. #18

    Domyślnie

    Dzieki,
    mialo byc troche inaczej,ale to moj blad gdyz nie przewidzialem,
    ze az tak dechy sie skurcza ( i tartak tez mnie ciut wykiwal) deski winny byc szersze a przerwa mniejsza.
    To ogrodzenie montowalismy sami z moim synem,tylko slupki i bramy nam betonowali "fachowcy" tez troche spartolili osadzenie slupkow...
    Roze byly od poczatku w planie
    Pozdrawiam

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    MarekS

    PO PROSTU MARZENIE ,
    klinkieru tez bym nie robila , powiem moze , ze u kogos mi nie przeszkadza , ale u siebie- nie

    wyrazajac opinie , pomyslmy o tych , ktorzy sie zdecydowali i maja , np .takie ogrodzenia

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mojoo

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    Najładniejsze jest drewno ale ... konserwacja , dlatego ja ( na razie siatka i słupki) zrobie sobie ogrodzenie metalowe (nie kute ,bo każdy je ma) <ale proste .
    moim marzeniem jest zbudowanie drugiego domu .... a potem trzeciego GG 5872445

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony