dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie szukam porady zadaszeniem tarasu i ocena projektu

    Czy ktos ma podobny dom i ma jakies zadaszenie tarasu? tu jest maly podcien nad tarasem jedynie gdzie nie ma za wiele miejsca, w domach z dachem dwu spadowym nie ma problemu przedluzyc dach nad taras a tutaj jedynie dodatkowa altanka obok domu ? czy sa jakies estetyczne rozwiazania , dla dwoch osob taki podcien ok, ale jak by zrobic duzy taras to juz gdy goscie przyjada nie pomiesci ten maly podcien,

    https://www.extradom.pl/projekt-domu-hermiona-WRP1311


    w nowej wersji projektu jest ozdobna belka https://www.extradom.pl/projekt-domu-hermiona-nowa-WRP1608
    moze by tez taka zrobic tylko na wiekszy obszar tarasu? prosze o porady, mam juz hermione zwykla ale zaczyna mi sie bardziej podobac nowa wersja, wykusz jedynie bym zlikwidowal w nowej wersji i dal 3 okna na rowno ze sciana - czy to zabierze duzo miejsca?
    co do pokoju na dole 11m2 czy ro wystarcza na sypialnie? planuje dac pompe ciepla wiec kotlownia mi nie potrzebna i myslalem nad zrobieniem garderoby ( przejscie z sypialni) zeby miec wiecej miejsca w tym pokoju zamiast jakis szaf zabudowanych itp
    ostatnia sprawa to czy mozna powiekszyc brame garazowa? czy zazwyczaj robi sie standardowo, zeby miec wygodniej wjechac . dzieki z gory

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.283

    Domyślnie

    Miałem podobny projekt Opałek 1G.
    Zlikwidowałem w nim całkowicie podcień przez co salon jest kwadratowy i bardziej ustawny,
    Nad tarasem zrobiłem zadaszenie z drewna pokryte płytami z poliwęglanu komorowego.
    Wygląda ładnie i dostojnie a poza tym nie zasłania światła w salonie.
    Zadaszenie oparte na 2 słupach ok 6 mb długości na całym tarasie. Od strony ściany na kotwach zamontowane są poziomo belki od których idą krokwie na koniec tarasu.
    U ciebie nawet bez likwidacji podcienia można zrobić to samo na krótszym boku od strony zakola w salonie lub na długim boku pod balkonem i wtedy zadaszenie objęło by cały bok domu zarówno wyjścia z salonu jak i pokoju.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony