dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Umowa zlecenie, wykonawca "prawie" skonczył, troche popsuł a potem zniknął Co robić ?

    A było to tak:
    W marcu podpisałem z firmą "XYZ" umowę na remont ( ocieplenie budynku elewacja i dach ) Nic w środku domu nie miało być robione !
    Remont miał być od początku kwietnia do końca czerwca (tak jest w umowie)

    Na początku robota szła pełną parą wszystko wydawało się OK !
    W pewnym monecie firma źle zabezpieczyła dach i woda zalała piętro (odpadły szpachla i farby na ścianach i suficie , parkiet i panele się pofałdowały)
    Firma "XYZ" zobowiązała się do naprawy pietra ,
    rozpoczeło się naprawianie pokoi na pietrze a ocieplenie zeszło na drugi plan i pewnie zabrało czasu pod koniec było widać pospiech.

    Firma "XYZ" miała kolejne zlecenie wiec coraz mniej osób pracowało u mnie

    W pewnym momencie nikt nie przyszedł i firma się nie odzywa

    Co w takim wypadku robić ?


    Sytuacja w środku jest taka że zostały jeszcze dwa pokoje do szpachlowania i obmalowania
    Na zewnątrz sporo małych drobiazgów do poprawienia (a to kawałka rynny brak, a to brak uszczelnienia , a to krzywa rynna, a to estetyka woła o pomstę do nieba )

    Czy umowa nie powinna się zakończyć jakimś podsumowaniem odebraniem prac ? Rozliczeniem końcowym ? Naprawą usterek ?

    Czy wykonawca może tak zejść bez zakończenia prac ?


    Ani "Do widzenia" , ani "Przepraszam" ani "Pocałuj mnie w d..e"

    Nie mam pojęcia jak się zachować z dorosłymi ludźmi którzy zachowują się jak dzieci

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może, skoro zszedł.
    A ty możesz ją pozwać za nie dotrzymanie warunków umowy oraz pokrycie kosztów zniszczeń.

  3. #3

    Domyślnie

    Co warto poczytać o takim ciąganiu się po sądach z wykonawcą ?
    Ile trwa chodzenie po sądach , rok, dwa lata , pięć ?

    Czy warto przystąpić do pozwu zbiorowego ? Bo z tego co się dowiedziałem to inne osoby u których robiła ta firma cha się dogadać i zrobić pozew zbiorowy ? Czy taki pozew zbiorowy ma jakieś wady / zalety ?

    Czy warto iść do sądu jak wiadomo że firma jest niewypłacalna ?

    Czy wariant w którym nie angażujemy sądu , machamy ręka na drobne straty finansowe i żyjemy dalej w spokoju ma jakieś niebezpieczeństwa ?
    Naprawie sobie wszystko sam a po roku firma przyjdzie z faktura ?
    Ostatnio edytowane przez Marek Budga ; 17-08-2021 o 14:12

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wydaje mi się, że nie da się zrobić pozwu zbiorowego jest to są de facto prace w różnych obiektach.

    Jeśli chcesz machnąć ręką, to robisz pisemne wezwanie poleconym do dokończenia prac w terminie X. Jak się nie ustosunkują, to drugie pismo o zerwaniu umowy z ich strony i przeznaczeniu kwoty zawartej w umowie do naprawy strat i dokończenia prac. Wpisać tekst o wygaśnięciu wzajemnych roszczeń z tytułu umowy.

  5. #5

    Domyślnie

    Z pozwem zbiorowym to rzeczywiście nie da się zrobić, to były luźne fantasmagorie jednej z osób która jest zaangażowana w temat

    Z perspektywy czasu widzę teraz ile błędów popełniłem i byłem zbyt pozytywnie i ufnie nastawiony do wykonawcy. Czyli zakładałem że druga strona jest normalna,
    i zachowujemy się jak każdy inny partner biznesowy, bierze pieniądze i chce dobrze wykonać swoją prace, o ja naiwny. Najbardziej mnie wkurza nie wkurza nie to że uciekli, nie skończyli, nie rozliczyli się z paru złotówek tylko to że ten temat się nie zakończył i wisi nadepną. Nawet chciałem sie wyżalić jakiemuś radcy prawnemu albo prawnikowi i zapytać co robić ale wszyczycy do których dzwoniłem akurat na urlopie albo właśnie się pakują na wyjazd

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony