dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Czy można zakleić nieużywaną rurę w kominie?

    Przy okazji remontu górnej łazienki usunąłem z niej podgrzewacz gazowy (Junkers) i pociągnąłem wodę z piwnicy. Fachowcy zakleili dziurę po rurze spalinowej i odcięli końcówkę odskraplacza. Rura spalinowa w kominie ma daszek, ale widocznie podczas mocnej ulewy i wiatru trochę wody kapie do środka i pojawiło się małe przebarwienie na ścianie w miejscu odciętej końcówki odskraplacza.

    I tutaj moje pytanie: skoro rura jest nieużywana to czy mogę ją dodatkowo zakleić z góry taśmą dekarską (Soudal Soudaband) , tak aby zacinający deszcz nie wpadał do niej?

  2. #2

    Domyślnie

    Zostaw otworek do "wydechu", wentylacji

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Zostaw otworek do "wydechu", wentylacji
    Mógłbyś rozwinąć myśl? Jestem laikiem. Chciałem zakleić szczelnie, żeby nie dostawał się deszcz/śnieg i woda nie spływała odskraplaczem i nie robiła plamy na ścianie. Jak zrobię otworek to woda się może dostać.

  4. #4

    Domyślnie

    Bo żyjemy na dnie oceanu powietrza, a ten wywiera duuże ciśnienie. Dlatego wszystkie konstrukcje stalowe mają pozostawione dziurki w tych profilach zamkniętych. A w każdym razie powinny mieć. Oczywiście jak korek zrobisz gruby możesz to olać. Ale tak na pewno jesteś pewien że kanał jest suchy ściany komina też suche? Zostawiasz otwór ponad powierzchnią czapy to masz wentylacje tego przewodu i jego osuszanie. Fakt, jak zdupisz wykonawstwo to sobie przy każdym deszczu wlewasz te kilka kilkanaście cm wody.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Bo żyjemy na dnie oceanu powietrza, a ten wywiera duuże ciśnienie. Dlatego wszystkie konstrukcje stalowe mają pozostawione dziurki w tych profilach zamkniętych. A w każdym razie powinny mieć. Oczywiście jak korek zrobisz gruby możesz to olać. Ale tak na pewno jesteś pewien że kanał jest suchy ściany komina też suche? Zostawiasz otwór ponad powierzchnią czapy to masz wentylacje tego przewodu i jego osuszanie. Fakt, jak zdupisz wykonawstwo to sobie przy każdym deszczu wlewasz te kilka kilkanaście cm wody.
    W kominie jest rura spiro. I właśnie chcę zatkać tylko tę rurę od góry bo daszek nie wystarcza przy ulewie. Rura z dołu nie ma otworu bo piecyk zdjęty. Otwór zagipsowany i z czasem nasiąka jak deszcz sie wleje przy wichurze. Dlatego chciałem dodatkowo zatkać taśmą. Wydaje mi się że powinno się trzymać jak dam kilka warstw grubej taśmy dekarskiej. Tylko zastanawiam się, czy nię bedzię się w tej rurze skraplać wilgoć. Chociaż raczej nie powinna skoro rura od dołu jest ślepa i nie ma dopływu powietrza?

  6. #6

    Domyślnie

    dobrze kombinujesz , ale będzie kondensat na tym kawałku co wystaje ponad dach poniżej ciąg kominowy raczej będzie ogrzewany

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    dobrze kombinujesz , ale będzie kondensat na tym kawałku co wystaje ponad dach poniżej ciąg kominowy raczej będzie ogrzewany
    ale skoro rura spiro jest ślepa na dole (otwór zaszpachlowany), to nie powinno się do niej dostawać wilgotne powietrze. Czy źle myślę?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony