dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Odsetki karne

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    endriu13

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Bogatynia
    Kod pocztowy
    59-920
    Posty
    26

    Domyślnie Odsetki karne

    Witam, firma budowlana ma w stosunku do mnie ok. 6 miesięcy opóźnienia w realizacji zakończenia budowy/ssz/. W umowie jest zawarty zapis o odsetkach za przekroczenie terminu zakończenia prac-podzielcie się proszę doświadczeniami w temacie pozyskania karnych kwot od wykonawcy, jakie są szanse, procedury, strategia.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał endriu13 Zobacz post
    Witam, firma budowlana ma w stosunku do mnie ok. 6 miesięcy opóźnienia w realizacji zakończenia budowy/ssz/. W umowie jest zawarty zapis o odsetkach za przekroczenie terminu zakończenia prac-podzielcie się proszę doświadczeniami w temacie pozyskania karnych kwot od wykonawcy, jakie są szanse, procedury, strategia.
    Odsetki mogą być naliczane wyłącznie od zobowiązań finansowych (jakbyś np. nie płacił w terminie za wykonane prace). Za opóźnienie w wykonaniu możesz domagać się wypłaty kar zapisanych w umowie lub naprawienia szkód.

    Jak w umowie masz odsetki od pracy, to jak pracodawca ma dołożyć pracy? Ta umowa pewnie koło prawnika nawet nie leżała - jak chcesz się kopać z wykonawcą to zacznij od analizy tej umowy przez prawnika.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    endriu13

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Bogatynia
    Kod pocztowy
    59-920
    Posty
    26

    Domyślnie

    Zobaczę po pracy jak to jest dokładnie sformułowane i napiszę.
    Ps. Dzięki Kaizen, czytając twoje porady sam ułożyłem kable grzejne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony