dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Przecięcie świerków i tujek

    Przy płocie na działce mam kilkanaście świerków po 8-10 m oraz tujki około 6 m. Chcę się tam niedługo przeprowadzić i dlatego chcę to wszystko podciąć tak, aby potem na bieżąco to utrzymywać w przyzwoitej wysokości. Mam drabinę 3 m, więc sądzę, że utrzymanie tego samodzielne na wys.ok. 5 m jest realne bez zatrudniania co roku firmy.
    Jeśli ktoś się zna, mam pytania:
    1. Czy wystarczy podciac zwykłą reczna piłą platnica czy kupić jakąś małą piłę elektryczną?
    2. Czy potem te przycięte świerki i tujki czymś posmarować?
    3. Czy najlepszy okres na cięcia to sierpień?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie tak hop siup Najpierw zorientuj się czy możesz bezkarnie podciąć to "dzikie" gatunki w gminie, sąsiedzi i sygnalizatorzy czuwają. To jeden dwa telefony i nie wycinasz tylko żywopłot wysoki formujesz wcześniej okropnie zaniedbany. A nie żal ci pod sosny wrzucisz grzybnię i w ogrodzie grzyby będziesz zbierał

  3. #3

    Domyślnie

    A właściwa pora cięcia tego wybujałego żywopłotu to druga połowa grudnia te trzy dyszki od choinki będą świątecznym prezentem

  4. #4

    Domyślnie

    Nie przesadzaj że przycięcie trzeba zgłaszać, to nie wycinka.
    Nie przycina się drzew w fazie wegetacji, teraz już świerk nie ucierpi tym bardziej że są to stare, duże drzewa.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    iglastych nie trzeba smarować maścią.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Nie przesadzaj że przycięcie trzeba zgłaszać, to nie wycinka.
    Nie przycina się drzew w fazie wegetacji, teraz już świerk nie ucierpi tym bardziej że są to stare, duże drzewa.

    W znanej mi sprawie sąsiad ma swoją posiadłość obsadzoną potrójnym szpalerem świerków dziś mają jakieś 10 m . Usuwał jedynie suche drzewa i formował gałęzie konary reszty. Z kwartał musiał się tłumaczyć po donosie

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki poradom zadzwoniłem do odpowiedniego wydziału w gminie, a tam fachowiec przekonywał mnie, że cięcie świerków jest nieestetyczne na razie przeniosłem to zadanie na 2022, bo mam więcej problemów z budową.
    Dziękuję za wszystkie opinie!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony