dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Ceny za wywóz nie są złe, lecz pewnie będą rosły tak jak wszystko. Te ceny to za jaką pojemność ? Jeśli za 10m3 to pierwszego "+" dostaje wybór szamba na Twojej działce . Gramy dalej

    Musisz się jeszcze dokształcić co do oczyszczalni jakich będziesz szukał. Zazwyczaj proś o 2 oferty od jednego wykonawcy. Jedna to na co on poleca, a druga co Ty uważasz za dobre. Zaznaczam, że w obu ofertach ma być takie samo odprowadzenie, np. drenaż w nasypie i taka sama ilość podsypki, tj. żwiru płukanego 16-32mm, który jest "bezcenny" w oczyszczalniach i na tym nie można oszczędzać

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    Ceny za wywóz nie są złe, lecz pewnie będą rosły tak jak wszystko. Te ceny to za jaką pojemność ? Jeśli za 10m3 to pierwszego "+" dostaje wybór szamba na Twojej działce . Gramy dalej
    9 m3

  3. #23

    Domyślnie

    Teraz gdzie mieszkasz zobacz ile wody zużywasz na miesiąc. Razem zimnej i ciepłej. Jak wyjdzie do 9m3 to akurat masz wywóz raz na miesiąc. Zakładając, że uda się przez cały czas wywozić w godzinach z tańszą ceną to 1560 zł za rok. Jednak i tak trzeba się liczyć, że cena ta wzrośnie do 2000 zł bo wszystko "skacze" do góry
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 29-09-2021 o 09:10

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    Teraz gdzie mieszkasz zobacz ile wody zużywasz na miesiąc. Razem zimnej i ciepłej. Jak wyjdzie do 9m3 to akurat masz wywóz raz na miesiąc. Zakładając, że uda się przez cały czas wywozić w godzinach z tańszą ceną to 1560 zł za rok. Jednak i tak trzeba się liczyć, że cena ta wzrośnie do 2000 zł bo wszystko "skacze" do góry
    Sprawdzę z ciekawości, akurat październik za pasem. Będzie to na pewno dużo... niestety.

    Na 100% uda się wywozić w godzinach tańszych bo ja sporo pracuję z domu.

    Trafiłem gdzieś na YT na kanał, gdzie młoda para zainstalowała oczyszczalnię jak dobrze pamiętam Kingspan BioDisk z jakąś nowoczesną technologią za >20k PLN. Czy coś takiego da sobie radę "wszędzie" czy też wymaga większych zabiegów? Koszt na starcie spory..

  5. #25

    Domyślnie

    Kojarzę taki film i ogólnie BioDisk do dobra oczyszczalnia. Teraz to nie 20k a raczej ze 25k za coś takiego, bo wszystko zdrożało .
    Pamiętaj jednak, że nawet dobra oczyszczalnia bez przemyślanego odprowadzenia przez cały rok nie będzie działać !!! Jeśli myślisz
    że taka technologia jak w BioDisk da Ci możliwość zrobienia normalnego drenażu w gruncie lub o zgrozo studni chłonnej to jesteś
    w dużym błędzie .

    Ja montowałem wyroby dwóch innych firm i jakoś z producentem BioDisk nie było mi nigdy po drodze.

  6. #26

    Domyślnie

    Tak jak pisałem ja się przy POŚ nie upieram a jak ceny będą w stylu 30k PLN i więcej za całość to i za 10 lat się to nawet nie zrówna z obsługą szamba..

    Póki co dzięki bardzo za rzeczowe odpowiedzi i rozjaśnienie tematu.

    Pozdrawiam!

  7. #27

    Domyślnie

    No to najlepszego życzę i jak będziesz miał oferty na konkretne oczyszczalnie to możesz mi je podesłać

  8. #28

    Domyślnie

    Jeżeli potrzebujesz skonsultować tą sprawę z dobrym notariuszem to warto wybrać Notariusze Kalwaryjska. Sama już skorzystałam z usług tej kancelarii i powiem ci, że współpraca okazała się bardzo udana. Usługi świadczą na wysokim poziomie

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilxa2 Zobacz post
    Jeżeli potrzebujesz skonsultować tą sprawę z dobrym notariuszem to warto wybrać Notariusze Kalwaryjska. Sama już skorzystałam z usług tej kancelarii i powiem ci, że współpraca okazała się bardzo udana. Usługi świadczą na wysokim poziomie
    O, wow! A powiedz na czym polegają te "usługi na wysokim poziomie" i czym różnią się od innego "przybijacza pieczątek" ?

  10. #30

    Domyślnie

    Działka kupiona ale póki co obserwujemy co się będzie działo dalej. Na ten rok plan jest taki:
    - ogrodzić tymczasowo
    - wystąpić o WT mediów
    - wstawić pakamerę/garaż
    - może jakaś szklarenka
    - grillować/odpoczywać z dala od blokowiska

    A wywóz 9m3 kosztuje brutto:
    7:00 - 15:00 - 130 zł
    15:00 - 22:00 - 163 zł
    Aktualne ceny wywozu nieczystości płynnych:
    7:00 - 15:00 - 240 zł
    15:00 - 22:00 - 300 zł

    12x w roku robi kwotę 2880 zł.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony