dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Przyklejenie kabiny do plytek na sam klej?

    Witam serdecznie.

    Chciałbym zasięgnąć opinii, czy jest sens montować kabinę prysznicową oraz brodzik do gresu szkliwionego na sam klej typu mamut czy inny tym podobny? Będzie to wytrzymałe i trwałe połączenie czy raczej nie? Rozważam taką opcję, bo wiercenie w gresie jest dosyć trudne dla laika, a ze względu, że wcześniejsze "spece" jak robili to nie wyszło im mierzenie otworów, boję się, że może się to i mi przydarzyć (płytki są już położone), poza tym mam bardzo cienką ścianę (około 10 cm grubości z pustaków + płyta gk [poniemieckie budownictwo])

    Jeżeli mogłoby się to sprawdzić, w jaki sposób montować? Klej na całej szerokości listwy montującej, czy może "zygzakiem"? Prosiłbym o pomoc.
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Chcesz ryzykować kilka(naście) stówek i zdrowie, żeby uniknąć wiercenia? Wiercenie w gresie jest proste. Tanim wiertłem też się da (szybko nie będzie zapewne i wiertło szybko się zużyje znacznie - ale na jedna kabinę powinno wystarczyć).


  3. #3

    Domyślnie

    Mario budowlanca ogladam caly czas, na jego podstawie robie prawie caly dom, jednak ze wzgledu ze jest to dom poniemiecki, masa rozwiazan z jego filmikow nie sprawdza sie w moim przypadku, dlatego szukam alternatyw.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barto125

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    60

    Domyślnie

    Jak już, to bym dał taśmę montażową, https://allegro.pl/oferta/gorilla-mo...4kg-9497981040
    Mam na tym wieszak do ręczników przyklejony do glazury i trzyma jak zły, podejrzewam, że z oderwaniem może być problem.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Outblast Zobacz post
    Mario budowlanca ogladam caly czas, na jego podstawie robie prawie caly dom, jednak ze wzgledu ze jest to dom poniemiecki, masa rozwiazan z jego filmikow nie sprawdza sie w moim przypadku, dlatego szukam alternatyw.
    Masz tu kilka alternatywnych sposobów wiercenia w płytkach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony