dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    WiktorWektor1

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5

    Domyślnie Skąd kupić dobrej jakości węgiel na zimę online?

    Witam


    Każdy posiadacz pieca na węgiel dobrze wie, że kupić węgiel bez zostania oszukanym jest naprawdę trudno.
    Chyba podziękuję moim lokalnym dostawcom, bo czego by nie robić i tak zrobią człowieka w konia.

    Znalazłem na allegro coś, ale nie będę podawał nazwy, bo nie chcę reklamować ani sugerować odpowiedzi.
    Paleta 1T za ok 1050-1250zł za węgiel o kaloryczności 26-29 (z dostawą gratis)

    Na piecu mam napisane "węgiel od kaloryczności 26 wzwyż". Piec jest mały, 8kW. Mieszkanie w domu jednorodzinnym, ok. 50m2 razem, dwa pokoje, kuchnia i mini łazienka, i mikrokotłownia. W kuchni i jednym pomieszczeniu ogrzewanie podłogowe, do tego 2 małe kaloryfery (standardowe metalowe, dwupłytowe)


    Może ktoś polecić sprawdzoną firmę dostarczającą węgiel wysyłkowo lub położoną w okolicach Torunia?















    Jeśli pomieszczeń jest niewiele, to może droższy węgiel będzie wręcz błędem i niepotrzebnie wyrzucę pieniądze w błoto? Mam kilka metrów drewna przygotowane na zimę, myślę o zakupie 2t węgla. O ile nie będzie długich i ostrych mrozów, powinno starczyć.

    Lokalne składy węgla proponują ceny od 800-900, do 950-1050 za "dobry", ale już się nadziewałem na "węgiel" który był albo zbyt mokry albo niskiej jakości i po prostu nawet nie dało rady aby przetrwał noc. Zwyczajnie węgielki się od siebie nie zajmowały ogniem, zamieniały się tylko w taki jakby pół-popiół i to tyle.
    Dobry węgiel palił się zupełnie inaczej.

    Węgiel będzie do końca października przechowywany w odsłoniętym od słońca i dość ogrodzonym miejscu (więc niewiele wiatru). Myślę, że żeby nie ryzykować z jakością czy wilgotnością, to najlepiej kupić online.
    Będę wdzięczny za rady, szczególnie jak się okaże że nie muszę jednak wydawać 2500zł na dwie tony.
    Ostatnio edytowane przez WiktorWektor1 ; 19-08-2021 o 23:05

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony