dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wojskowy55
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kolno
    Kod pocztowy
    18-500
    Posty
    43

    Domyślnie Który kocioł Defro na pellet wybrać?

    Witam.

    Próbowałem dodzwonić się do doradztwa DEFRO ale nie działają, strona internetowa też nie wysyła zapytań ehh. Na ich stronie widzę kotły na pellet w wersji Alpha, Delta, Gamma i kilkanaście innych. Znajdywanie różnic zajmie mi z tydzień czasu.. O co w tym chodzi?

    Wiem tyle, że chcę jakieś 10KW, z podajnikiem automatycznym i podłączeniem do bojlera

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Zrobisz jak uważasz ale dzisiaj niema sensu pchać się w kocioł na paliwo stałe. Już dzisiaj mogę Ci powiedzieć że pellet podrożał i jeszcze podrożeje tak samo jak ekogroszek który ma kosztować grubo pona 1 tys za tonę.
    Czy nie lepiej zrobić ogrzewanie na prąd np folie grzewcze? Życie trzeba sobie ułatwiać.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojskowy55 Zobacz post
    Witam.

    Próbowałem dodzwonić się do doradztwa DEFRO ale nie działają, strona internetowa też nie wysyła zapytań ehh. Na ich stronie widzę kotły na pellet w wersji Alpha, Delta, Gamma i kilkanaście innych. Znajdywanie różnic zajmie mi z tydzień czasu.. O co w tym chodzi?

    Wiem tyle, że chcę jakieś 10KW, z podajnikiem automatycznym i podłączeniem do bojlera

    Pozdrawiam
    Witam,czy Ty aby na pewno chcesz się władować w paliwo stałe?Nawet Defro powoli wprowadza PC i kotły kondensacyjne na gaz.Czyli jest coś na rzeczy.Za chwilę ceny peletu wystrzelą w górę no bo przecież drewno podrożało i trzeba będzie usprawiedliwić podwyżkę.Alfa jest kotłem typowo pelletowym z wysoką ceną.Gamma i Delta to ekogroszkowce z dołożonym palnikiem pelletowym ale wszystkie z wymiennikiem pionowym różnica jest też w komforcie czyszczenia jak również zład wodny który najmniejszy ma D -54, G-77 ,A-55 w okresach przejściowych ma to znaczenie.Poprostu szybciej zagrzejesz mniejszą ilość wody jak również mniejsza energia z pelletu jest potrzebna .Upewnij się jaki jest palnik G i D mogą spalać 6 i 8 mm A tylko 6mm ale nie jestem pewien bo to się zmienia.Na stronie może być 6mm a na leżaku magazynowym kocioł z palnikiem 6 i 8mm.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Zrobisz jak uważasz ale dzisiaj niema sensu pchać się w kocioł na paliwo stałe. Już dzisiaj mogę Ci powiedzieć że pellet podrożał i jeszcze podrożeje tak samo jak ekogroszek który ma kosztować grubo pona 1 tys za tonę.
    Czy nie lepiej zrobić ogrzewanie na prąd np folie grzewcze? Życie trzeba sobie ułatwiać.
    Pchanie się w folie to raczej dla bogatych przelicznik 1:1 lub dla posiadających bardzo ciepłe domy najlepiej w pierwszej strefie.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Znajdywanie różnic zajmie mi z tydzień czasu.. O co w tym chodzi?
    O bajery przy kotle, którymi można się pochwalić a które lubią się psuć.
    Wiem tyle, że chcę jakieś 10KW, z podajnikiem automatycznym i podłączeniem do bojlera
    Jaka powierzchnia do ogrzania (instalacja, ocieplenie)?.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Pchanie się w folie to raczej dla bogatych przelicznik 1:1 lub dla posiadających bardzo ciepłe domy najlepiej w pierwszej strefie.
    Przy nowo budowanym domu to raczej nie jest rudne aby dobrze zaizolować dom.
    I wcale nie jest aż tak drogo jakby się wydawało, tym bardziej że nie potrzeba żadnych dodatków typu komin, kotłownia piec, instalacja.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    O bajery przy kotle, którymi można się pochwalić a które lubią się psuć.
    Zamiast straszyć ,może wymień te bajery które występują i tak lubią się psuć.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Przy nowo budowanym domu to raczej nie jest rudne aby dobrze zaizolować dom.
    I wcale nie jest aż tak drogo jakby się wydawało, tym bardziej że nie potrzeba żadnych dodatków typu komin, kotłownia piec, instalacja.
    Autor tematu nic nie wspomina czy to jest nowy dom już wybudowany czy w planach a może modernizowany.Różne są systemy, domy jak i potrzeby.Jedno jest pewne system na foliach pracuje 1:1 i tego nie zmienimy jak byśmy zaklinali rzeczywistość.Przy foliach nie ma kominów jak i rurek z wodą ale zapewne trzeba będzie o większy przydział mocy wystąpić a przecież nie kosztuje to 2zł a mało kto o tym wspomina w systemach elektrycznych natomiast przy gazie już tak o Panie a projekt a przyłącze itd.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Autor tematu nic nie wspomina czy to jest nowy dom już wybudowany czy w planach a może modernizowany.
    Przecież nie będzie co temat pisał że buduje dom od podstaw
    Cytat Napisał wojskowy55 Zobacz post
    Witam wszystkich.

    Chcę wybudować sam dom, ponieważ nie stać mnie zbytnio na inną opcję

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Aż tak ludzi to ja nie śledzę Jak folia i ma to grzać efektywnie i z torbami nie pójść to też trzeba pomyśleć co tam na podłogę rzucić.Ja już robiłem z folią eksperymenty no i fajnie to działa np.z panelami winylowymi ale niestety one są droższe od zwykłych paneli co znowu podroży system i nic za friko nie ma tu przyoszczędzisz to tam wiecej i suma sumarów miało być taniej a wyszło jak zwykle.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  11. #11

    Domyślnie

    Nic nie jest za darmo. Ale z dwojga złego to grzanie prądem nie wychodzi drożej niż pelletem czy ekogroszkiem.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Dość mocne stwierdzenie. Na czym je opierasz?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  13. #13

    Domyślnie

    Które stwierdzenie pierwsze czy drugie?

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wojskowy55
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kolno
    Kod pocztowy
    18-500
    Posty
    43

    Domyślnie

    Koledzy dalej nie wiem, czym różni się alfa od omegi i gammy czy innych, co brać pod uwagę? 100% że pellet chcę, mam już wylewkę podłogową i nie mam ogrzewania podłogowego, wszystko tradycyjnie, żeby było tanio i najmniej awaryjnie, ale za to sprzęt i jakość materiału w miarę wysoko. Wykonanie też bo dużo sam robię. Strzelam na oślep że gamma, wydaję się najpopularniejsza? To coś w tym jest?

    Pozdrawiam.

  15. #15
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Pchanie się w folie to raczej dla bogatych przelicznik 1:1 lub dla posiadających bardzo ciepłe domy najlepiej w pierwszej strefie.
    Zgadzam się z tym w 100%,folie grzewcze nadają się tylko do grzania on-line czyli w pierwszej taryfie a to w domu, nawet w tak dobrze izolowanym jak mój, gdzie na ogrzewanie pochłania 5500kWh da to rachunek ok.4000zl.
    Jeśli ogrzewać prądem to tylko akumulacyjnie czyli albo bufor z grzałką albo kable lub podłogówka pod grubą wylewką.

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Przy nowo budowanym domu to raczej nie jest rudne aby dobrze zaizolować dom.
    I wcale nie jest aż tak drogo jakby się wydawało, tym bardziej że nie potrzeba żadnych dodatków typu komin, kotłownia piec, instalacja.
    j.w.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 24-08-2021 o 14:32

  16. #16
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Nic nie jest za darmo. Ale z dwojga złego to grzanie prądem nie wychodzi drożej niż pelletem czy ekogroszkiem.
    I tu się Wasc mylisz.
    Jeśli prądem to tak jak pisałem wyżej,gdzie koszt 1kWh zbliża się do kosztu 1kWh z pelletu, gazu czy ekogroszka bo wtedy wychodzi ok.0,30zl a przy foliach będzie to ok.0,6zl.

  17. #17

    Smile Eco-palnik

    Witam, polecam kontakt z nasza firmą: Eco-palnik.
    Od lat zajmujemy się techniką cieplną. Produkujemy palniki na pellet do kotłów CO przystosowane do montażu w drzwiczki każdego kotła na paliwo stałe, do niektórych kotłów olejowych i gazowych – jeśli jest możliwość okresowego wybierania popiołu.
    W ofercie mamy urządzenia o szerokim zakresie mocy nominalnej od 12 kW do 1 MW.
    Celem firmy jest tworzenie urządzeń najwyższej jakości dostępnych w przystępnej cenie, a przy tym funkcjonalnych, bezobsługowych oraz niezawodnych w działaniu.
    Reklama na FM jest płatna.
    Zapraszamy do wykupienia Płatnego Profilu.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anusiaszymanek

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    22

    Domyślnie

    Pelet na pewno nie wyjdzie z obiegu. Co do tego, który kocioł, to napisz proszę jaka powierzchnia do ogrzania - bez tego to ja bym żadnych opinii nie analizowała. A jeśli mowa to braku kontaktu z Defro to dziwne, bo mnie sprzedawca informował, że mają jeden z najwyższych poziomów serwisu i infolinię czynną chyba do 21

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    a czemu nie pompa tylko tak zacofane rozwiązanie jak pellet ?

    jak masz podłogę dobrze zaizolowaną to można wyfrezować pod rurki i cieszyć się bezobsługowym ciepłem. w przyszłości dołożyć fotowoltaikę i koszta jeszcze zminiejszyć. paliwa stałe to technologoa naszych pradziadków.

    albo to po prostu wątek mający na celu reklamę kotłów na pellet hahah

  20. #20

    Domyślnie

    Witam. Nie polecam firmy "DEFRO" ponieważ mam kocioł DEFRO KOMFORT EKO LUX 15 kW 5klasa NA EKOGROSZE a awarii uległ czujnik temperatury spalania. Defo zastrasza klientów kosztami przyjadą robiąc wszystko aby nie przyjechać rozpatrzyć reklamacje mimo iż piec posiada gwarancje. Gwarancja w Defro jest rozpatrywana korespondencyjnie bez weryfikacji zgłoszonej usterki. Infolinia jak ma problem z przyjęciem zgłoszenia to serwisant infolinii rozłącza się. Pan z infolinii Jarosław Pędzik czy Pan Radosław Dąbrowski mają gdzieś klienta. Jak kupisz Defo piec to nie licz na gwarancje taki motto chyba zarządu Defro. Proponuje aby wszyscy klienci przyszli Defro zapoznali się z tym co pisze bo będzie to dla nich przestroga by nie wiązać się z firmą która klientów nie szanuje. Dziś poprzez nieudolność w opieszałości reklamacji upalił mi deflektor płomieni - super.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony