dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Obwody instalacji elektrycznej a zdrowie

    Mam już prawie gotowa instalacje elektryczną.
    Architekt wnętrz, który rozplanował nam gniazdka był na budowie z wizytą i stwierdził, że w jednej sypialni instalacja elektryczna co prawda nie łączy się tworząc zamknięty obwód, ale oplata cały pokój jedynie z przerwa na drzwi wejściowe.
    Powiedział, że to może być niezdrowe, gdyż pole magnetyczne będzie cały czas obecne.

    Czy kogoś z was spotkał się z takim zagadnieniem oraz czy rzeczywiście architekt ma rację?
    Generalnie cała instalacja robiona jest w „gwiazdę”, ale czasem zdarza się, że przewody do gniazdek biegną po ścianach wokół pokoju (nie zamykając obwodu).

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Wielokrotnie większe pole masz od telefonu, WiFi, kuchenki mikrofalowej czy indykcyjnej. Co gorsza o drastycznie większej częstotliwości, co też znacząco wpływa na szkodliwość. Instalacja elektryczna 230V@50Hz jest niegroźna. Możesz nawet spać na prześcieradle elektrycznym przykryty kocykiem elektrycznym.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikos33 Zobacz post
    Mam już prawie gotowa instalacje elektryczną.
    Architekt wnętrz, który rozplanował nam gniazdka był na budowie z wizytą i stwierdził, że w jednej sypialni instalacja elektryczna co prawda nie łączy się tworząc zamknięty obwód, ale oplata cały pokój jedynie z przerwa na drzwi wejściowe.
    Powiedział, że to może być niezdrowe, gdyż pole magnetyczne będzie cały czas obecne.

    Czy kogoś z was spotkał się z takim zagadnieniem oraz czy rzeczywiście architekt ma rację?
    Generalnie cała instalacja robiona jest w „gwiazdę”, ale czasem zdarza się, że przewody do gniazdek biegną po ścianach wokół pokoju (nie zamykając obwodu).
    Architekt niech zajmie się wystrojem wnętrz o ile ma o tym pojęcie a nie mówić o czymś o czym się naczytało w necie, może to jest niezgodne ze sztuką Feng Shui

  4. #4

    Domyślnie

    Czyli reasumując, nie ma żadnych podstaw ani naukowych (praw fizyki), ani praktycznych z życia codziennego, aby takie stwierdzenie brać na poważnie.
    Architekt przy pogłębianiu swojej wiedzy branżowej pewnie naczytał się jakiś opracowań typu Feng Shui lub podobnych i teraz próbuje świadomie lub nie wdrażać je w życie.

  5. #5

    Domyślnie

    Teoretycznie i zgodnie z dzisiejszą nauką niby nie . Ale jak to wpalcowywałeś na klawiaturze to robiłeś to przy pomocy bodźców na drodze elektrycznej. Ale starczy odpowiednie ustawienie mebli i to nie będzie wielkim problemem

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Taka ciekawostka - przed laty firma F&G oferowała wyłącznik bioenergetyczny, który odłączał przewody gdy w obwodzie nie płyną prąd. Nie cieszył się powodzeniem.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikos33 Zobacz post

    Czy kogoś z was spotkał się z takim zagadnieniem oraz czy rzeczywiście architekt ma rację?
    Osobiście się z tym nie spotkałem, ale czytałem. O jednym idiocie, który uciekł z zakładu psychiatrycznego i widział otaczające pokój pole magnetyczne. Widział też Smoka Wawelskiego.

    Niestety, w ostatnim czasie debile robią za fachowców, kompletnie nie mając pojęcia o tym jak przebiegają linie sił pola elektromagnetycznego wokół przewodów i jak wygląda pole elektromagnetyczne wokół dwóch przewodów, wiodących prąd o przeciwnych zwrotach. Bo przecież przebiegi prądu w przewodzie fazowym i neutralnym tego samego obwodu, zawsze są w przeciwfazie. A co z tego wynika, tego ich kurze mózgi nie ogarniają.
    Prawdę mówił jeden mój znajomy, że gdyby mózg takiego "guru" wyjąć i wsadzić w łeb kury, to jeszcze by grzechotało.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    Bo przecież przebiegi prądu w przewodzie fazowym i neutralnym tego samego obwodu, zawsze są w przeciwfazie. A co z tego wynika, tego ich kurze mózgi nie ogarniają.
    Co zatem wykrywają detektory przewodów pod napięciem przemiennym (np. Fazer 777) skoro nie pole magnetyczne? Czy może sugerujesz coś innego, niż brak pola elektromagnetycznego wokół kabli?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co zatem wykrywają detektory przewodów pod napięciem przemiennym (np. Fazer 777) skoro nie pole magnetyczne? Czy może sugerujesz coś innego, niż brak pola elektromagnetycznego wokół kabli?
    A Ty jesteś elektryk, czy amator? Pytam, bo elektryk winien znać te sprawy i wiedzieć, że dwa milimetry odległości między przewodami jednak nie oznacza, że są one w tym samym miejscu przestrzeni.
    A Fazer nie wykrywa pola magnetycznego. Bo ono samo nie występuje. Zawsze jest związane z polem elektrycznym.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    A Fazer nie wykrywa pola magnetycznego. Bo ono samo nie występuje. Zawsze jest związane z polem elektrycznym.
    Właśnie więc co wykrywa fazer i co nie występuje w związku z przeciwfazą?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  11. #11

    Domyślnie

    Nie wiem co Ci wykrywa Twój fazer w pokoju, mój reaguje dopiero przy ścianie. Tam, gdzie dwa milimetry czyni różnicę.
    Jak dzieci, jak dzieci...
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    Nie wiem co Ci wykrywa Twój fazer w pokoju, mój reaguje dopiero przy ścianie. Tam, gdzie dwa milimetry czyni różnicę.
    Jak dzieci, jak dzieci...
    Manipulujesz, racz odpowiedzieć na pytanie co wykrywa, może być przy ścianie i przy okazji wyjaśnij co z tą przeciwfazą skoro jednak coś Ci wykrywa.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    Nie wiem co Ci wykrywa Twój fazer w pokoju, mój reaguje dopiero przy ścianie. Tam, gdzie dwa milimetry czyni różnicę.
    Jak dzieci, jak dzieci...
    I nie znasz takich, co wykrywają z większej odległości?



    A jeszcze może wytłumaczysz, jak to działa, że prąd nie płynie (obwód nie jest zamknięty - jest tylko pod napięciem) a wykrywacz działa?

    Hint... Może jednak neutralnym nie musi płynąć prąd i wytwarzać pola elektromagnetycznego, żeby fazowy takowe generował? Jakie wtedy ma znaczenie odległość przewodu N od L?
    Że tak zacytuję mistrza A co z tego wynika, tego ich kurze mózgi nie ogarniają.

  14. #14

    Domyślnie

    Może jednak neutralnym nie musi płynąć prąd i wytwarzać pola elektromagnetycznego, żeby fazowy takowe generował? Jakie wtedy ma znaczenie odległość przewodu N od L?
    Kto napisał, że musi? A wiesz, jakie wtedy są wartości natężenia pola?
    Zresztą, skoro tak bardzo chcesz poczuć działanie tego pola, to proponuję wizytę u architekta wnętrz. Bo widzę, że ma zwolennika.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Manipulujesz, racz odpowiedzieć na pytanie co wykrywa, może być przy ścianie i przy okazji wyjaśnij co z tą przeciwfazą skoro jednak coś Ci wykrywa.
    Idź do szkoły, bo mi się nie chce.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post

    Kto napisał, że musi?
    Ty:
    mój reaguje dopiero przy ścianie. Tam, gdzie dwa milimetry czyni różnicę.

    A jak neutralnego nie ma wcale? Albo jest oddalony o 6m?

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    Idź do szkoły, bo mi się nie chce.
    Niestety to widać że ci się do szkoły nie chciało chodzić, trudno. Zaistniałeś i pewnie o to chodziło.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ty:
    mój reaguje dopiero przy ścianie. Tam, gdzie dwa milimetry czyni różnicę.

    A jak neutralnego nie ma wcale? Albo jest oddalony o 6m?
    Zerknij w instrukcję Lkz-700 i sposób pomiaru w trybie napięciowym i prądowym. Twój interlokutor raczej tego Ci nie wyjaśni bo do szkół nie chodził
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony