dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Gont na dach domku narzędziowego. Czy to dobry pomysł?

    Cześć, kupiłem i będę składał drewniany domek narzędziowy gdzie powierzchnia dachu to 2x5,6m2 (11,2m2) o skosie 22st.
    Wraz z materiałami na domek dostałem Gont Technonicol Architect Roofing Shingles Standard.
    Dach to deska świerkowa, pióro-wpust szerokosc 15cm, grubość 12mm z trzema rowkami z jednej strony. Podobno kładzie się rowkami do góry i przybija do krokwi.
    Gdybym nie zajrzał na forum pewnie byłoby po kłopocie a tak przeczytałem juz wszystko i za każdym postem jeszcze większy mętlik w głowie, tym bardziej, ze masa postów jest z przed kilku lat.

    Byłbym wdzięczny jakby ktoś tak w żołnierskich słowach napisal konkretnie co do tego dokupić i jak to zrobić.

    Generalnie stoję przed problemami:
    - czy ten gont się nadaje?
    - czy deski czyms przed położeniem gontu wysmarować?
    - czy położyć coś pod gont, jezeli tak to co (jakaś membrana, papa?), chodzi o konkretny niedrogi produkt.
    - czy taki gont mozna załamywać na kaletnicy, czy jednak wykończyć jakoś inaczej?

    No i ogólnie na co jeszcze zwrócić uwagę?

    Z góry dziękuje za pomoc.

    john

  2. #2

    Domyślnie

    dołóż papę podkładową na deski i na to ten zakupiony gont . I dobrze i kilkakrotnie obejrzyj filmiki na tubie

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję. A tak konkretnie to jaką tę papę wybrać? Trochę dużo jest tego w sprzedaży.
    Widzę też, że są jakieś samoprzylepne, czy to warte zachodu?
    Obejrzałem kilka filmików, tam są używane jeszcze jakieś masy do spoinowania na brzegach, którą wybrać?

  4. #4

    Domyślnie

    Oczywiście jak najlepszą najdroższą dostępną w składzie . Szczelności to lepszej nie zapewni ale samopoczucie instalatora i inwestora poszybuje w górę.

    Średnia półka cenowa i ta która łatwa jest w układaniu . Na pewno w osnowie włókna szklanego, nie tektury jeśli taką napotkasz. I na suche deski kładzione i też nie żałuj na papiaki. Żaden na wierzchu gontu nie powinien być. Zimnawo już to nawet jak samoprzylepna to palnik w użyciu. No i pilnuj właściwego wykonania krawędzi dachu

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał dużyBen Zobacz post
    Dziękuję. A tak konkretnie to jaką tę papę wybrać? Trochę dużo jest tego w sprzedaży.
    Widzę też, że są jakieś samoprzylepne, czy to warte zachodu?
    Obejrzałem kilka filmików, tam są używane jeszcze jakieś masy do spoinowania na brzegach, którą wybrać?
    Ja na twoim miejscu położyłbym pape 3D, cena chyba taka sama ale o wiele mniej problemów z układaniem i efekt wizualny taki sam lub nawet lepszy niż w przypadku gonta.

  6. #6

    Domyślnie

    No i piękne dzięki. Droga obrana.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja pod swój gont na dachu dawałem
    PAPA PODKŁADOWA MIDA ROOF FIX
    Cienka mocna i elastyczna papa.
    Polecam
    Pozdrawiam,
    mrTomo

    Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać.
    Bruce Lee

  8. #8

    Domyślnie

    Dokładnie tę papę kupiłem.
    Użyłem jej również na podłodze.
    Dla przyszłych co będą sobie domek budować….
    Najpierw zrobiłem utwardzenie z kostki, normalnie jak na podjeździe ale z szerokim 8cm krawężnikiem aby legary na kołki przykręcić.
    Potem poszedł Dysperbit DN, a potem papa. Na to legary i deska podłogowa.
    Położyłem jeszcze pod legary 8mm granulat z gumy na bazie kauczuku etylenowo-propylenowego a na legary dałem jeszcze taśmę izolująca taką jaką przy tarasie się daje.
    Wszystkie deski x2 podkład + x2 wykończenie w kolorze.
    No i już.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony