dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Uszkodzenie ododnienia przez nowego sąsiada

    Witam,
    Obok mnie buduje się nowy dom.
    Niestety w 1 dniu pracy uszkodzili główną rurę odpływową naszej deszczówki.
    Fakt faktem leciała przez jego działkę przez ostatnie 25lat i mój sąsiad sprzedając nie poinformował o tym nowego nabywcy.
    Nie mam jak odprowadzać deszczówkę. Co jak zacznie padać i mnie zalewać ?
    Dodatkowo to tego odpływu podłączone były 3 domy.
    Czy jest możliwość podłączenia do kanalizacji po uprzednim zgłoszeniu do wodociągów itd ?
    Druga sprawa to nowo budowany dom jest postawiony zbyt blisko drogi - gdzie to zgłosić.

  2. #2

    Domyślnie

    Do kanalizacji nie wolno i nie pozwolą podłączyć deszczówki.
    Tą sprawę było trzeba załatwić formalnie a teraz to jak sąsiad wyrazi zgodę to możecie odprowadzać deszczówkę przez jego teren.
    Skąd wiesz że dom sąsiada stoi za blisko drogi? i w czym Ci to przeszkadza?

  3. #3

    Domyślnie

    to goń do tego nowego sąsiada niech robią obejście budowanego domu, na razie tanio i przy okazji. A i tak będzie musiał też się wpiąć do odwodnienia jego działki

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzych22 Zobacz post
    Witam,
    Obok mnie buduje się nowy dom.
    Niestety w 1 dniu pracy uszkodzili główną rurę odpływową naszej deszczówki.
    Fakt faktem leciała przez jego działkę przez ostatnie 25lat i mój sąsiad sprzedając nie poinformował o tym nowego nabywcy.
    Nie mam jak odprowadzać deszczówkę. Co jak zacznie padać i mnie zalewać ?
    Dodatkowo to tego odpływu podłączone były 3 domy.
    Czy jest możliwość podłączenia do kanalizacji po uprzednim zgłoszeniu do wodociągów itd ?
    Druga sprawa to nowo budowany dom jest postawiony zbyt blisko drogi - gdzie to zgłosić.

    Jesteś pewien, że dom stoi nieprawidłowo? Umiesz to udowodnić? No to sprawa dla PINB. Jak do sąsiada zawitała kontrola z PINB, to wpadł mi na podwórze i cos gardłował dlaczego go podkablowałem i takie tam bzdety ogólnowojskowe. Opi.....m od góry do dołu i powiedziałem, że gdyby to ode mnie zależało, to budowę zatrzymaliby mu na etapie parteru a nie SSZ. Poszedł jak zmyty. I jest poprawnie. Więc jak widać, każdemu niekiedy należy się opereta .

  5. #5

    Domyślnie

    Temat rozwiązany.
    Kupujący działkę nie został poinformowany, że przebiega problematyczna rura.
    Sprzedający działki na własny koszt poprowadził rurę bezkolizyjnie i zgodnie z sztuką.

  6. #6

    Domyślnie

    Jak to temat rozwiązany. Oskarżyłeś go, że dom stoi za blisko drogi. I co? Po naprawie odwodnienia dom stoi juz prawidłowo? Doszukiwałeś sie dziury w całym, byle miec haczyk, gdyby nie chciał naprawic odwodnienia.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Przecież to polskie podejście: zero merytoryki aby z grubej rury. Krzych22 wiedział że odprowadza na cudzy grunt i było dobrze do czasu zmiany sąsiada? Himalaje hipokryzji i braku lub chęci czy zdolności przewidywania.

  8. #8

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 13:48

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzych22 Zobacz post
    Witam,
    Obok mnie buduje się nowy dom.
    Niestety w 1 dniu pracy uszkodzili główną rurę odpływową naszej deszczówki.
    Fakt faktem leciała przez jego działkę przez ostatnie 25lat i mój sąsiad sprzedając nie poinformował o tym nowego nabywcy.
    Nie mam jak odprowadzać deszczówkę. Co jak zacznie padać i mnie zalewać ?
    Dodatkowo to tego odpływu podłączone były 3 domy.
    Czy jest możliwość podłączenia do kanalizacji po uprzednim zgłoszeniu do wodociągów itd ?
    Druga sprawa to nowo budowany dom jest postawiony zbyt blisko drogi - gdzie to zgłosić.
    Z sąsiadami sprawy zaczyna załatwiać się od flaszki nie od forum.
    Widzisz wystarczyło pogadać i jest zrobione. Widać sąsiad wie jak to trzeba robić. Zgoda sąsiedzka to wielki skarb i trzeba to pielęgnować a nie palić mosty przez donosy.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Z sąsiadami sprawy zaczyna załatwiać się od flaszki nie od forum.
    Widzisz wystarczyło pogadać i jest zrobione. Widać sąsiad wie jak to trzeba robić. Zgoda sąsiedzka to wielki skarb i trzeba to pielęgnować a nie palić mosty przez donosy.
    Bo z sąsiadem trzeba żyć lepiej aniżeli z rodziną bo rodzina ma się raz kiedyś a sąsiada ma się na co dzień.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Bo z sąsiadem trzeba żyć lepiej aniżeli z rodziną bo rodzina ma się raz kiedyś a sąsiada ma się na co dzień.
    Święte słowa.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony