dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Banned
    Anette87

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    Trzęsacz
    Kod pocztowy
    72-344
    Posty
    16

    Domyślnie Dachówka ceramiczna - która najlepsza?

    Szukam sprawdzonych informacji o dachówkach ceramicznych - jaką firmę polecacie?

  2. #2

    Domyślnie

    Pewnie najdroższa będzie najlepsza. Albo ta, która ma najwięcej reklam w miesięczniku Murator.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anette87 Zobacz post
    Szukam sprawdzonych informacji o dachówkach ceramicznych - jaką firmę polecacie?
    Nieskromnie podpowiem że jest już tu taki temat https://forum.muratordom.pl/showthre...%99cia/page128

  4. #4
    Banned
    DariuszP77

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anette87 Zobacz post
    Szukam sprawdzonych informacji o dachówkach ceramicznych - jaką firmę polecacie?
    Sprawdź ofertę firmy , według mnie dobre produkty i ceny mają. Ja mam na dachu i jestem zadowolony. Właśnie zaczynam szykować się do budowy drugiego domu, tym razem na emeryturę, więc będzie parterowy Ale na dachu zrobię ceramikę robenową.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 17-06-2022 o 09:51

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał DariuszP77 Zobacz post
    Sprawdź ofertę firmy Roben, według mnie dobre produkty i ceny mają. Ja mam na dachu i jestem zadowolony. Właśnie zaczynam szykować się do budowy drugiego domu, tym razem na emeryturę, więc będzie parterowy Ale na dachu zrobię ceramikę robenową.
    Dwa dni temu szukałeś dachówki

    Cytat Napisał DariuszP77 Zobacz post
    Co polecacie teraz na dach, jaką dachówkę? Czy faktycznie trzeba zamawiać parę miesięcy z wyprzedzeniem?
    Głupie spamowanie

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Dwa dni temu szukałeś dachówki



    Głupie spamowanie
    No popatrz posłuchaj się mojej rady i jak przyśpieszył
    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Zresztą za każdym materiałem trzeba rozglądać się wcześniej a nie na ostatnią chwilę i zasada jest taka, że materiał ma czekać na majstra na budowie a nie majster ma czekać za materiałem.
    I wybrał firmę która mu polecił kolejny (a może on sam pod innym nickiem a lączy ich liczby 77) forumowicz
    Cytat Napisał Dudi77 Zobacz post
    polecam ceramike z robena, nie za dorga, a dobra jokościowo.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Z tym robenem to bym się zastanowił , weź bardziej pod uwagę: Braas, Meyer Holsen, Nelskamp, Koramic

  8. #8

    Domyślnie

    Niby dlaczego?
    W mojej okolicy mogę śmiało powiedzieć że na 10 nowo budowanych domów, 8 ma dachówkę Robena.

  9. #9
    Banned
    DariuszP77

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    9

    Domyślnie Dach na drugi dom

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Dwa dni temu szukałeś dachówki



    Głupie spamowanie
    To nie spamowanie. Rozglądam się po sieci, czytam i sprawdzam co się zmieniło od czasu kiedy budowałem pierwszy dom. I powiem szczerze, że co do stanu surowego zamkniętego to aż tak dużo się nie zmieniło, stąd moja ostania opinia. A mam do niej prawo, bo mam dach z i nie musiałem nic z nim robić przez te lata. Teraz planuję budowę drugiego domu, już na emeryturę, na pewno parterówki. I wychodzi mi na razie, że ceramika ma dużo zalet - ale nie twierdzę, że inni muszą podzielać moją opinię. Ona jest po prostu moja. To tyle w temacie.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 17-06-2022 o 09:50

  10. #10

    Domyślnie

    Osobiście polecę NELSKAMP jako markę, a konkretnej to Nibra F8 1/2. Produkowana w Niemczech, bardzo, bardzo twarda, solidne, szczelne zamki. Bardzo dobrze trzyma wymiary... ładna?
    Dosłownie dziś, dekarz zakończył robotę z tym towarem na moim dachu. Efekt wizualny mega. Jak z trwałością? Nie wiem. Internet nic niepokojącego w tym temacie nie donosi. Ponoć jakość ponadprzeciętna.

    INTERNET:


    a niżej już moje:

    Ostatnio edytowane przez dawiddur ; 30-08-2021 o 20:47

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał DariuszP77 Zobacz post
    To nie spamowanie........
    Szukaj dalej wiedzy na FM
    Proszę tylko bez linków i lokowania produktu to będzie OK.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 31-08-2021 o 11:08

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    Dosłownie dziś, dekarz zakończył robotę z tym towarem na moim dachu.
    Dachówka ładna (na ile widać na fotkach). Ale membranę i pas nadrynnowy koncertowo Ci spiiiiiipszyli. Tak, jak tutaj:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post3690695

    Membrana nie powinna wchodzić do rynny i być widoczna również dlatego, że ulega degradacji w kilka miesięcy jak jest wystawiona na promieniowanie UV.

    Edyta:
    Tu masz instrukcję producenta swojej membrany:


    I jeszcze:
    https://youtu.be/zDEkHQuvkJ8?t=2465
    i ciąg dalszy:
    https://www.youtube.com/watch?v=tioSLuvV-J0
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 30-08-2021 o 22:29

  13. #13
    Banned
    Anette87

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    Trzęsacz
    Kod pocztowy
    72-344
    Posty
    16

    Domyślnie

    Znalazłam ostatnio filmik z układanym dachem Robena. Możecie się wypowiedzieć czy to dobrze wygląda? Na moje oko wychodzi bardzo ładnie, ale moze czegoś nie widzę?
    https://www.youtube.com/watch?v=Z0AHPcUKVAU

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    Osobiście polecę NELSKAMP jako markę, a konkretnej to Nibra F8 1/2. Produkowana w Niemczech, bardzo, bardzo twarda, solidne, szczelne zamki. Bardzo dobrze trzyma wymiary... ładna?
    Dosłownie dziś, dekarz zakończył robotę z tym towarem na moim dachu. Efekt wizualny mega. Jak z trwałością? Nie wiem. Internet nic niepokojącego w tym temacie nie donosi. Ponoć jakość ponadprzeciętna.

    INTERNET:


    a niżej już moje:

    faktycznie z poziomu dachu widać tą membranę przyklejoną do rynny, faktycznie ten fragment jest narażony na degradacje promieniami UV.
    Co do spartolenia krawędzi dachu z membraną na niej, to wyjaśniam, że u mnie wygląda to inaczej niż na zdjęciu, które widzę w linku od Ciebie. U mnie nie utworzy się dodatkowa "rynna z membrany". U mnie membrana jest płasko ułożona na deskowaniu.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    U mnie membrana jest płasko ułożona na deskowaniu.
    To deski też wchodzą do rynny?

    A jaki jest prześwit między membraną a deską czołową? Kilka liści nie zrobi tam zatoru i deska nie będzie nasiąkała aż zgnije?
    Masz i na filmie Dorkena, i na Łukasza, i wwątku, jak ma być puszczona membrana - ma "wyjść" spod kontrłaty i "wejść" na pas nadrynnowy

  16. #16

    Domyślnie

    Dla mnie w porządku jest
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 15-09-2021 o 17:19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony