dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41

    Domyślnie

    Remont instalacji elektrycznej wiąże się z całkowitą demolką. W tym czasie wolałbym się oddalić i nie uczestniczyćw tym przedsięwzięciu, dlatego wpadł mi do głowy inny pomysł - podzielenie tego na dwa etapy. Wpierwszym z nich załątwiłbym wszystkie formalności w Tauronie i zatrudnił elektryka który miałby:
    - wykonać uziom i GSW
    - przygotować nową tablicę licznikową wraz z zabezpieczeniami przedlicznikowymi
    - wymienić WLZ
    - modernizacja przyłącza (RBK czy co tam sobie Tauron wymyśli).

    Jego zadaniem na teraz byłoby przygotować wszystko na zewnątrz i od nowej tablicy licznikowej poprowadzić nowy WLZ do zabezpieczeń. Takie prace nie wymagałyby kucia w domu i nie pozbawiłyby mnie prądu na dłuższy czas. Mógłbym je poniekąd nadzorować. Na końcu Tauron przeniósłby i zaplombował licznik. W drugim etapie, wystarczyłoby wyłączyć zabezpieczenie przedlicznikowe, aby wymienić wewnętrzną instalację elektryczną, nie trzeba byłoby nic rozplombowywać bo nowy WLZ byłby już podłączony pod zaciski licznika. Wystarczyłoby wycofać i nieco skrócić WLZ, bo nowa tablica byłaby piętro niżej niż obecna. Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Czy pomimo braku potrzeby rozplombowywania licznika, nadal trzeba byłoby fakt wymiany instalacji wewnętrznej zgłaszać do Tauronu?

    Prawdopodobnie modernizację przyłącza i jednocześnie przeniesienie licznika jest w stanie też zrobić sam Tauron., choć nie wiem czy taniej nie byłoby wówczas podpięcie drugiej, nowej linii? Dodam tylko, że linia jest podziemna.
    Ostatnio edytowane przez radziula ; 27-08-2021 o 09:39

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Pseudo pomagacze , "wolontariusze" forum wyczerpali się w tym temacie.
    Autorze tematu - doskonale rozumiem Twoje rozterki odnośnie modernizacji elektryki = to trudny temat. Ja nie mogę ocenić tego pomysłu 2-etapowej modernizacji, bo nie uznaję działania na odległość. Musi to zrobić naocznie dobry elektryk-instalator. Z projektantem daj sobie spokój. Gdzie szukać elektrofachowca ? Nie wiem, ale zapewniam Cię, że tacy są choć naprawdę nieliczni. Podpowiem tylko - niech ten elektryk z wykształceniem min. średnim kierunkowym pokaże Ci rozdzielnicę w swoim domu. Oczywiście to musi być w jego domu, a nie w bloku lub kamienicy. Niech Ci pokaże swoje narzędzia i mierniki. Powodzenia i to forum sobie odpuść.

  3. #43

    Domyślnie

    Miałem dobrego elektryka z polecenia z którego usług dotąd korzystałem. Niestety przeszedł na emeryturę i zakończył działalność. Później spotykałem tylko partaczy. U brata jeden nie wiedział nawet jak ma podłączyć trzy krzyżowe - najpierw marudził, że powinny być dwa schodowe, później że brakuje przewodów. Musiałem sam podłączyć i bez problemu wszystko działa jak powinno. Także jeśli znacie kogoś na dolnym śląsku kogo możecie polecić, to będę wdzięczny. Również, jeśli polecicie jak odróżnić prawdziwego elektryka od amatora, to także będę wdzięczny za podpowiedź, bo to niestety wychodzi dopiero po podpisaniu umowy i wpłaceniu przynajmniej zaliczki.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Musisz szukać jakiegoś specjalisty od domków jednorodzinnych. Zdaje się, że kolega domsat się za takiego uważa to uderzaj w jego stronę

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał radziula Zobacz post
    Sami przerzucacie się tutaj błotem, a co ma zrobić biedny inwestor? Jak tu zaufać specjaliście?
    Bardzo proste - referencje, fotki z jego prac, namiary na ostatnich klientów itd.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Musisz szukać jakiegoś specjalisty od domków jednorodzinnych. Zdaje się, że kolega domsat się za takiego uważa to uderzaj w jego stronę
    Domsat to chyba kiedyś deklarował że tylko w Łodzi pracuje.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Panowie. Wyleciało 11 wczorajszych postów nie na temat. Przyznam szczerze: miałem ochotę dać jednej osobie bana, ale uczciwiej byłoby nim obdarzyć wszystkich trzech uczestników "kłótni". Dlatego jest tylko ostrzeżenie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony