dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Folia w płynie na wylewkę

    Witam. Zrobiłem wylewkę pod mały drewniany domek. Chce przestrzeń między betonem a drewnianymi legarami zaizolować. Czy nada się do tego folia w płynie zamiast papy? Czy folia w płynie przyklei się do dysperbit? Dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    Masz za dużo pieniędzy do wywalenia w błoto? Folia w płynie jest droższa od papy i nie nadaje się do tego celu. Zastosuj papę lub folię izolacyjna fundamentową poziomą.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Papa - chyba, że masz tę folię w płynie i nie jest Ci potrzebna.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Masz za dużo pieniędzy do wywalenia w błoto? Folia w płynie jest droższa od papy i nie nadaje się do tego celu. Zastosuj papę lub folię izolacyjna fundamentową poziomą.
    Dziękuję za pomoc. Papy nie chce gdyż śmierdzi a w domku czasami będzie przebywało małe dziecko które ma problemy zdrowotne. Czy taką folie izolacyjną trzeba przykleić bo wylewki ? Narazie jest zagruntowana dysperbitem

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uparty Zobacz post
    Papa - chyba, że masz tę folię w płynie i nie jest Ci potrzebna.
    Dziękuję za pomoc. Papy za bardzo nie chce gdyż śmierdzi a w domku czasami będzie przebywało małe dziecko które ma problemy zdrowotne. Może wystarczy przykleić taśmę ochronną tam gdzie będą legary stykać się z betonem? - S&Garden Taśma ochronna na legary 10 cm x 10 m. Na tą chwilę mam nałożona 1 warstwę dysperbitu.

  6. #6

    Domyślnie

    Sprawdziłeś czy ten dysperbit może być stosowany wewnątrz?
    Nie chcesz papy to masz jeszcze folie izolacyjną poziomą fundamentową.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bart333 Zobacz post
    Papy nie chce gdyż śmierdzi
    Jaka papa Ci śmierdzi?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jaka papa Ci śmierdzi?
    W zamkniętym pomieszczeniu gdzie na papę będzie szła tylko podłoga będzie wyczuwalny zapach asfaltu - taka mam informacje od kilku osób min firmy która miała mi ją zakładać.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Sprawdziłeś czy ten dysperbit może być stosowany wewnątrz?
    Nie chcesz papy to masz jeszcze folie izolacyjną poziomą fundamentową.
    Jak zamontować taka folie? Z tego co widzę to na gorąco lub klejem?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bart333 Zobacz post
    W zamkniętym pomieszczeniu gdzie na papę będzie szła tylko podłoga będzie wyczuwalny zapach asfaltu - taka mam informacje od kilku osób min firmy która miała mi ją zakładać.
    Miałem położoną papę zgrzaną na zakładach na chudziaku w zamkniętym domu bez wentylacji - nie czułem żadnego zapachu.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Miałem położoną papę zgrzaną na zakładach na chudziaku w zamkniętym domu bez wentylacji - nie czułem żadnego zapachu.
    No widzisz a mi dwóch wykonawców stanowczo odradziło gdy im powiedziałem że mam córkę z problemami płoć. Nawet technik/producent papy najpierw polecał a gdy dowiedziała się o problemie mojej córki zmienił zdanie.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bart333 Zobacz post
    No widzisz a mi dwóch wykonawców stanowczo odradziło gdy im powiedziałem że mam córkę z problemami płoć. Nawet technik/producent papy najpierw polecał a gdy dowiedziała się o problemie mojej córki zmienił zdanie.
    Twierdzili, że śmierdzi? Czy ze wydziela jakieś (jakie?) szkodliwe substancje?
    A folię w płynie wąchałeś?

    Chcesz dmuchać na zimne - daj na odpowiednią papę folię dodatkowo. Ale nie ryzygnuj z papy, bo nie ma równie skutecznego zabezpieczenia przed wilgocią a do tego przed radonem i równie wytrzymałego mechanicznie. Folię w płynie Ci uszkodzą jeszcze zanim postawisz budynek. A potem pracujące drewno też będzie bezlitosne.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 25-08-2021 o 10:56

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bart333 Zobacz post
    Dziękuję za pomoc. Papy nie chce gdyż śmierdzi a w domku czasami będzie przebywało małe dziecko które ma problemy zdrowotne. Czy taką folie izolacyjną trzeba przykleić bo wylewki ? Narazie jest zagruntowana dysperbitem
    1. Folia w płynie jest dobra do łazienki pod płytki. W takie miejsca jak beton podkładowy podłogi na gruncie czy pod legary folia w płynie ma za słabe parametry. Najlepiej użyć hydroizolacji mineralnej (tzw. szlamy cementowe), są trwalsze więc mają szerszy zakres stosowania, tu masz absolutną pewność, że nic nie wydziela, można znaleźć nawet takie z atestem do kontaktu z wodą pitną. Ale masz problem, bo już zagruntowałeś dysperbitem. https://youtu.be/m84uJL0p5wc?t=342
    2. Ani folie ani szlamy cementowe nie kleją się do bitumów (a takie substancje zawiera dysperbit). Szlamy nakłada się bezpośrednio na solidny beton.
    3. Skoro zagruntowałeś dysperbitem to najprościej nałożyć na to masę typu KMB bezrozpuszczalnikową (2x) w miarę renomowanego producenta. Do takich mas możesz mieć dużo większą pewność, że nie zawarto w nich szkodliwych związków lotnych, co do papy to każdorazowo trzeba analizować KT i deklaracje producenta, bo tu diabeł tkwi w szczegółach. Masy KMB nie emitują związków chyba, że potraktujesz palnikiem.
    4. Zwykła folia budowlana jest niewystarczająca, by odciąć ewentualne szkodliwe związki z papy. Należy stosować membrany gazoszczelne.
    5. Legary drewniane powinny mimo wszystko leżeć na jakiś przekładkach czy to papy czy grubej folii.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Twierdzili, że śmierdzi? Czy ze wydziela jakieś (jakie?) szkodliwe substancje?
    A folię w płynie wąchałeś?

    Chcesz dmuchać na zimne - daj na odpowiednią papę folię dodatkowo. Ale nie ryzygnuj z papy, bo nie ma równie skutecznego zabezpieczenia przed wilgocią a do tego przed radonem i równie wytrzymałego mechanicznie. Folię w płynie Ci uszkodzą jeszcze zanim postawisz budynek. A potem pracujące drewno też będzie bezlitosne.
    Technik/producent papy mówił że nie zawierają szkodliwych substancji nawet w trakcie montażu/zgrzewania są minimalne i mieszczą się w granicach dopuszczalnych. Mam świadomość że nawet farba na ścianie jest trująca. W Castoramie na dziale pap nie dało się wysiedzieć taki smród. Po prostu wystraszyły mnie dwie osoby które zajmują się budowlanka. "Małe pomieszczenie 3*3. Zamknięte okna i drzwi i nie ma szans żeby nie śmierdziało. Na dachu opary idą do góry i jest na zewnątrz. Wewnątrz smród będzie się zbierał przez szczelne zamknięcie" - tak usłyszałem. Papa i folia to nie taki zły pomysł. Nie musiał bym tej foli zgrzewać/kleić? Czy między papa a folia luzem położoną nie będzie się robił grzyb czy pleśń? Dziękuję za cenne rady.

  15. #15

    Domyślnie

    Dziękuję za tak cenne informacje. Chyba się jednak zdecyduje na tą papę. Wylewka jest licha a ostatnio mamy problemy z zalewaniem na działkach i boję się o drewno. Sprawdźcie czym sugerować się przy wyborze papy?

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bart333 Zobacz post
    Dziękuję za tak cenne informacje. Chyba się jednak zdecyduje na tą papę. Wylewka jest licha a ostatnio mamy problemy z zalewaniem na działkach i boję się o drewno. Sprawdźcie czym sugerować się przy wyborze papy?
    Papa podkładowa (bez posypki), grubość 3-4mm, modyfikowana SBS (producent podaje w jakiej temp. zachowuje elastyczność, im więcej SBS tym niższa temp. i tym lepiej np. -15stC).
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  17. #17

    Domyślnie

    Witam. Dziękuję za wszystkie cenne rady. Będziemy na wylewkę zaizolowaną dysperbitem kłaść folię 1mm po całości a pod legary wytnięte na ich szerokość pasy papy. Papa nie będzie zgrzana tylko położona. Myślicie że będzie ok?

  18. #18

    Domyślnie

    Pod folię proponuję położyć jakiś podkład panelowy żebyś zaraz nie miał w niej dziur.
    Pamiętaj, że tolerancja grubości folii to +/- 40% więc patrz na jej wagę.
    Folię też dają z reguły podwójnie.
    Inne rozwiązanie jak śmierdzi papa -to przykryć ją folią.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bart333 Zobacz post
    Witam. Dziękuję za wszystkie cenne rady. Będziemy na wylewkę zaizolowaną dysperbitem kłaść folię 1mm po całości a pod legary wytnięte na ich szerokość pasy papy. Papa nie będzie zgrzana tylko położona. Myślicie że będzie ok?
    Dysperbit pod podłogę drewnianą? Może zrób wentylowaną podłogę. Z wiatroizolacja od dołu. Jęsli płyta betonowa jest ponad gruntem to nic nie musisz na nią kłaśc. Ja taką będę robił pod saune

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony