dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przestaje działać pompka - woda z rurki wraca do "butelki aka pralka".
    Zgoda ale wróci tylko do poziomu 30cm ( wyrówna się z poziomem spod zlewozmywaka ) nie ma siły sprawczej, aby poszła wyżej tj. do 60cm
    Pompka tutaj nie pomoże w żadnym zakresie, bo kieruje wodę w przeciwnym kierunku do kanalizacji i nie wytwarza podciśnienia w drugą stronę.
    Serdecznie pozdrawiam.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zig_Zag Zobacz post
    Zgoda ale wróci tylko do poziomu 30cm ( wyrówna się z poziomem spod zlewozmywaka ) nie ma siły sprawczej, aby poszła wyżej tj. do 60cm
    Pompka tutaj nie pomoże w żadnym zakresie, bo kieruje wodę w przeciwnym kierunku do kanalizacji i nie wytwarza podciśnienia w drugą stronę.
    Poziom w pralce będzie taki sam jak w rurze koło zlewu.
    EOT z mojej strony

  3. #23

    Domyślnie

    Ok., dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam.
    Serdecznie pozdrawiam.

  4. #24

    Domyślnie

    Na koniec pytanie pomocnicze, czy posiadając niejako syfon naturalny ( pod posadzką ) mogę zrezygnować z syfonu tradycyjnego na wylocie pralki?, nie chcę zaoszczędzić tylko posunąłbym pralkę 5 cm do ściany a zależy mi w kuchni na każdym centymetrze ...
    Przespałem się kilkakrotnie z tematem i poprowadziłem osobną rurę kanalizacyjną fi 32 mm ( nie jak na załączonym rysunku, zrezygnowałem z podłączenia pod zlewozmywak ) i mam obecnie jedynie 8 cm nad posadzką, zamiast planowanych wcześniej 30cm także woda "stojąca" nie sięgnie bębna i grzałki .
    Nie chcę doświadczyć, że mądry Polak po szkodzie, hehehe
    Serdecznie pozdrawiam.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zig_Zag Zobacz post
    Na koniec pytanie pomocnicze, czy posiadając niejako syfon naturalny ( pod posadzką ) mogę zrezygnować z syfonu tradycyjnego na wylocie pralki?
    Syfon masz w pralce.
    A czy na wejściu w ścianę dasz kolanko, czy syfon - różnica pomijalna w odległości pralki od ściany.

  6. #26

    Domyślnie

    No faktycznie syfon utworzy się w prace jak zostanie woda , kolanko w ścianie będzie nie klasycznie tylko ustawione bokiem tj. oś kolanka równolegle do ściany, wiem głupio brzmi...
    Ściany obłożone są płytami g/k, kolanko cu zajmie kilka tj. ok. 4-5cm mniej aniżeli kolanko z tradycyjnym syfonem, wąż z pralki będzie wchodził pod płytę g/k.
    Serdecznie pozdrawiam.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony