dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marat35

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-042
    Posty
    3

    Domyślnie zaciemnienie a liczba paneli

    Słyszałem ta instalacja pv i produkcja własnego prądu to fajna sprawa szczególnie gdy tego prądy zużywa się dość dużo. Zastanawiam się jak usytuowanie nie na południe dachu i zaciemnienie wpływają na pracę takiego urządzenia? Czy będę musiał tych modułów mieć więcej? I jak się obsługuje taka instalację.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Usytuowanie "nie na południe i zaciemnienie" wpływają na zmniejszenie produkcji prądu.
    Trzeba dołożyć więcej modułów (lub dołożyć moduły o większej mocy) i trzeba rozważyć montaż optymalizatorów.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maurosy

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Kod pocztowy
    89-500
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marat35 Zobacz post
    Słyszałem ta instalacja pv i produkcja własnego prądu to fajna sprawa szczególnie gdy tego prądy zużywa się dość dużo. Zastanawiam się jak usytuowanie nie na południe dachu i zaciemnienie wpływają na pracę takiego urządzenia? Czy będę musiał tych modułów mieć więcej? I jak się obsługuje taka instalację.
    Technologia poszła mocno do przodu, jeszcze5 lat temu takie rozwiązania jak dzisiaj były nie do pomyślenia. Warto pomyśleć o dobrym rozwiązaniu i wysokiej jakości podzespołach. Ja od razu wiedziałem ze chce falownik solar Edge, bo optymalizacja odbywa się dzięki niemu na poziomie pojedynczego modułu. Nie jest to falownik oparty na technice łańcuchowej, a więc pozwala pracować każdemu modułowi fotowoltaicznemu niezależnie od poziomu jego zacienienia. Ja wybrałem moduły w technologii half-cut, które są wydajne nawet w zaciemnieniu czy zachmurzeniu bo pracują w oparciu o światło a nie słońce bezpośrednio. I na pewno nie będziesz musiał mieć ich więcej na dachu. Moją instalację zakładała mi firma Synergio – zadzwoń i dopytaj. Obsługa jest bardzo prosta, to w zasadzie monitorowanie instalacji na telefonie lub tablecie. Widać pracę modułów i to ile wyprodukowały prądu każdego dnia. Instalacja jest automatyczna nie wymaga naszej ingerencji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony