dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tom_gr

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    1

    Domyślnie Przyłącze wody - zasady uiszczania kosztów

    Dzień dobry,

    planuję zakup działki budowlanej, która w WZ z 2007 r. ma wpisaną możliwość podłączenia wody z sieci gminnej. Sprzedający twierdzi, że nie ma problemu, po prostu przyłączą, rutyna.
    Sprawdziłem mapę GESUT i widać na niej, że sieć wodociągowa jest w drodze gminnej, ale dopiero ok. 300-400 m od działki.

    Przeszukałem forum i strony branżowe, nie mam pewności - czy dobrze rozumiem, że w przypadku chęci przyłączenia poniosę nie tylko koszty przyłącza do sieci ale też "dobudowania" brakujących metrów wodociągu do działki? czytałem, że to koszty ok 100-400 zł za m.b. co czyniłoby zakup działki totalnie nieopłacalny.

    Czy mam możliwość sprawdzenia dokładnej odległości wymaganego przyłączenia bez angażowania do tego sprzedającego ?

    Są tam jeszcze na sprzedaż dwie działki budowlane ale na razie nie ma chętnych, jest jeden dom ale ze studnią.

    Dla mnie studnia to za duże ryzyko - przed zakupem nie określę gdzie może być i czy starczy w niej wody, a działka bez studni i bez wodociągów do niczego się nie przyda.

    pozdrowienia
    TG
    Ostatnio edytowane przez tom_gr ; 25-08-2021 o 11:56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony