dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Gniazdo na wyłącznik

    Witam
    Mam zamontowane gniazdo, do gniazda podłączone będą wentylatory łazienkowe. Chciałbym włączać to gniazdo za pomocą wyłącznika w drugim pomieszczeniu. Gniazdo mam podłączone do sterownika modułowego i poprowadziłem przewód do wyłącznika, moje pytanie czy wystarczy jak teraz fazę puszczę przez wyłącznik?
    już się pogubiłem, bo do tej pory były wentylatory automatyczne, ale się słabo sprawdzały i chcę je wymienić i włączać "ręcznie"
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Nie prościej smart gniazdko? Możesz ustawić że np. po 5 minutach od włączenia samo się wyłączy czy włączyć z appki czy głosowo z asystenta google czy innego z dowolnego miejsca na świecie.

  3. #3

    Domyślnie

    czasem prościej jest wyłącznik nacisnąć.... zwłaszcza jak jest więcej użytkowników, nie ma co komplikować

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał konkretny Zobacz post
    czasem prościej jest wyłącznik nacisnąć.... zwłaszcza jak jest więcej użytkowników, nie ma co komplikować
    Prościej, niż powiedzieć "OK google, włącz wentylator"? I jeszcze nie trzeba pamiętać, żeby wyłączyć?

  5. #5

    Domyślnie

    Nie obraź się ale widzę wiele wad
    1- gniazdo jest dwa pomieszczenia dalej, mam pociągnięty kabel i jest wyłącznik (wchodzić tam zawsze żeby je włączyć)
    2- internet - to jest budynek gospodarczy na wsi - ciągnąc teraz skrętkę ?
    3- nauczyć wszystkich użytkowników zdania z google w treści
    4- były ustawienia czasu i wilgotności - nie sprawdzają się
    5- no i zakup gniazdka

    Wyłącznik jest najprostszym rozwiązaniem (tak trzeba go wyłączyć, ale jak zostaną 3 wentylatory po 13W każdy na parę godzin to pewnie i tak taniej wyjdzie) - moje pytanie brzmi czy zamontować wyłącznik na kablu fazowy?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał konkretny Zobacz post
    1- gniazdo jest dwa pomieszczenia dalej, mam pociągnięty kabel i jest wyłącznik (wchodzić tam zawsze żeby je włączyć)
    Możesz wyłączyć czy włączyć będąc na drugim końcu świata - o ile gniazdko znajduje się w zasięgu WiFi z internetem (może być telefon z odpalonym hot spotem).

    Cytat Napisał konkretny Zobacz post
    5- no i zakup gniazdka
    Ze 35zł. Można też sonoffa na kabelku w rozdzielnicy.


    Cytat Napisał konkretny Zobacz post
    jak zostaną 3 wentylatory po 13W każdy na parę godzin to pewnie i tak taniej wyjdzie)
    Ciepło za darmo?

    A jak chcesz używać tego sterownika - to patrz w jego instrukcję, jak go podłączyć. Rozumiem, że kabel do gniazdka idzie bezpośrednio z tego sterownika/stycznika (i do żadnego innego gniazdka) a do włącznika masz pociągnięty kabel sygnałowy? Co to za sterownik?

  7. #7

    Domyślnie

    Z rozpędu mój błąd
    oczywiście stycznik modułowy, Eaton Z sch 230/1/25 do niego gniazdo , a teraz chcę aby gniazdo działało jak włączę wyłącznik
    czy wystarczy podłączyć jak do żarówki, wyłącznik na kablu fazowym ? tzn N do gniazdka, a fazę do włącznika i z włącznika do gniazda
    zaraz sprawdzę napiszę czy działa...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    To nie wiem, po co ten stycznik. Robisz jak oświetlenie (może być z tego samego obwodu co oświetlenie).

  9. #9

    Domyślnie

    Problem z wentylatorami jest taki, że część z nich jak chcesz podłączyć włącznik musisz poprowadzić kabel do styku LT, jak podłączysz tylko na fazie strzelą korki
    Chciałem tego uniknąć bo będzie się tam załączać kilka na raz, i nie mają możliwości podłączenia włącznika (mają tylko styki L i N) teoretycznie powinny działać przez cały czas.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał konkretny Zobacz post
    Problem z wentylatorami jest taki, że część z nich jak chcesz podłączyć włącznik musisz poprowadzić kabel do styku LT, jak podłączysz tylko na fazie strzelą korki
    Chciałem tego uniknąć bo będzie się tam załączać kilka na raz, i nie mają możliwości podłączenia włącznika (mają tylko styki L i N) teoretycznie powinny działać przez cały czas.
    Jak wkładasz wtyczkę od tych wentylatorów do zwykłego gniazdka to wybija korki?

  11. #11

    Domyślnie

    Nie
    za dużo zamieszania
    Jak podłączam wentylatory działają ok ale cały czas, jak na fazie od wentylatora zrobiłem wyłącznik, to wywala korki , jak podłącze z obejściem do LT działają ok, ale te nowe nie mają tego LT - muszą mieć sterownik lub gniazdo z włącznikiem - i to drugie staram się uzyskać...

  12. #12

    Domyślnie

    Nie lepiej (i konkretniej) zaprosić elektryka, by nie "wywalało korków"?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Nie lepiej (i konkretniej) zaprosić elektryka, by nie "wywalało korków"?
    Oczywiście że lepiej...ale nie zawsze się da.
    Dzisiejszy boom sprawia że elektryk może za jakiś czas, a człowiek od wentylatorów może już... jak to w życiu
    Okazało się że mam podłączenie do wyłącznika ze stycznika ,a w gniazdku nie miałem napięcia - działa jak w lampie - włączam jest napięcie w gniazdku i charakterystycznie pyknięcie stycznika, a po wyłączeniu nie ma, dzięki za pomoc.

    Czasem mam wrażenie że najtrudniej podać konkretną odpowiedź, rozumiem względy bezpieczeństwa, ale po to jest forum aby podpowiadać, ew. napisać konkretnie nie rób tak to błąd
    najczęściej powtarza się zadzwoń do elektryka, tylko po co wtedy dział elektryczność na forum?
    Ostatnio edytowane przez konkretny ; 28-08-2021 o 16:21

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał "konkretny
    najczęściej powtarza się zadzwoń do elektryka, tylko po co wtedy dział elektryczność na forum?
    Po co jest forum dyskusyjne? Podobno służy do wymiany doświadczeń, wiedzy, poglądów etc.
    Na pewno nie służy do nauki osób nie związanych z zawodem, bo od tego są szkoły ... podobno.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał konkretny Zobacz post
    ale po to jest forum aby podpowiadać, ew. napisać konkretnie nie rób tak to błąd
    najczęściej powtarza się zadzwoń do elektryka, tylko po co wtedy dział elektryczność na forum?
    To forum i jemu podobne typu elektroda itd. nie mają na celu wymiany doświadczeń, podpowiadania, czy prowadzenia za rękę. Ich celem jest reklama, marketing firm, naganianie klientów forumowym wykonawcom i niekończące się bajdurzenie o niczym konkretnym przez internetowych szkodników - teoretyków np. takich jaki zaatakował Cię z początku. Także daj sobie spokój z szukaniem tu informacji, to strata czasu

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał konkretny Zobacz post
    Oczywiście że lepiej...ale nie zawsze się da.
    Dzisiejszy boom sprawia że elektryk może za jakiś czas, a człowiek od wentylatorów może już... jak to w życiu
    Okazało się że mam podłączenie do wyłącznika ze stycznika ,a w gniazdku nie miałem napięcia - działa jak w lampie - włączam jest napięcie w gniazdku i charakterystycznie pyknięcie stycznika, a po wyłączeniu nie ma, dzięki za pomoc.

    Czasem mam wrażenie że najtrudniej podać konkretną odpowiedź, rozumiem względy bezpieczeństwa, ale po to jest forum aby podpowiadać, ew. napisać konkretnie nie rób tak to błąd
    najczęściej powtarza się zadzwoń do elektryka, tylko po co wtedy dział elektryczność na forum?
    Pewnie że najtrudniej podać konkretną odpowiedź zwłaszcza po takim opisie (wentylatory mają LT ale teraz nie mają, do tego podłączenie wyłącznika ze stycznika i w gniazdku brak napięcia ale działa jak w lampie do tego cyk pyk działa albo nie). Narysuj może to co połączyłeś i jakie wentylatory to może da się doradzić inaczej zostaną rady zaproś elektryka.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    domino34 - Twój wpis nr 15 jest doskonały. Samo sedno w ocenie tego forum i jego głównych uczestników czyli liderów, rekordzistów i tp zdobywców Everestu zaspokajających przede wszystkim swoje własne poczucie bycia "wielkim", podniesienia ego itd...
    Autorze tematu - nie potrafisz opisać swojego problem, bo jesteś laikiem w dziedzinie elektryki i nie obrażaj się o te słowa, bo zapewne jesteś dobry w swojej dziedzinie. Zatem zarabiaj na tym czym się znasz, abyś mógł zaprosić elektryka i jemu zapłacił za usługę.

  18. #18

    Domyślnie

    domsat, wspinaj się, wspinaj, też będziesz zdobywcą.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  19. #19

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 31-08-2021 o 20:21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony