dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie Montaz klimatyzacji

    planujemy montaz 4 jednostek klimatyzacyjnych na poddaszu ( pokoje na wynajem). Rozmawialam z 3 firmami, roznica w wycenach jest kolosalna, nawet 10.000 zl. Pod uwage bierzemy urzadzenia Mitsubishi,Samsung, LG albo inne z tej polki.
    Czy moze ktos doradzic jaka firma moze byc najleosza???Czym sie kierowac? Urzadzenia powinny cicho pracowac i byc energooszczedne, to wiadomo, ale czy na cos jeszcze zwrocic uwage??
    Bylabym wdzieczna za wszelkie sugestie.
    Pozdrawiam
    Kto uwaza post za bzdurny nie musi odpowiadac!
    Gabriela

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Sama widzisz po wycenach, że to różne półki.

    Klima ma być do grzania i chłodzenia, czy tylko do chłodzenia?

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    A istnieja tylko chlodzace? powiedziano nam, za takich nie ma
    Gabriela

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabriela Zobacz post
    A istnieja tylko chlodzace? powiedziano nam, za takich nie ma
    Pytam, do czego chcesz używać. Od tego zależy wybór i modelu, i mocy.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Pytam, do czego chcesz używać. Od tego zależy wybór i modelu, i mocy.
    maja wlasciwie tylko chlodzic pokoje ok.15 m2
    Gabriela

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabriela Zobacz post
    maja wlasciwie tylko chlodzic pokoje ok.15 m2
    To najtańsze i najmniejsze wybierz. Jak chcesz zachować gwarancję, to uwzględnij koszty przeglądów.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    Czy to prawda, ze klimatyzatory LG sa awaryjne, czesto sie psuja???
    Gabriela

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Na wynajem takie klimy jak klima mitsu z tą swoją ceną Tak LG entry level są awaryjne jak na niby uznanego wśród laików którzy kierują się wyborem bo producent robi pralki i telewizory. W kwocie około 3tyś sztk można kupić mniej znane równie dobre bo sprężarki w tych wszystkich klimach i tak pochodzą od kilku znanych a jak chcesz przepłacać to twoja sprawa.Najlepiej wybrać klimę z długą gwarancją i jeśli ma być do grzania również to z co najmniej grzałką tacy ociekowej dla pierwsze strefy w Polsce to klima z możliwością grzania do -15 jak mieszkamy w 2-3 to -20, 4-5 to -25- 30
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    Dzieki za sugestie, ale tych firm jest tyle na rynku, ze naprawde trudno znalezc instaltora, ktory szczerze doradzi w co sie pakowac.Czy moglbys podpowiedziec ktora z firm polecilbys?Albo zapytam inaczej, ktora Ty bys w takim przypadku zainstalowal? Maja byc ciche, energooszczedne i biale jednostki . Z gory dziekuje.
    Mam oferte na Fuji Keta za niecale 20 tys.
    Gabriela

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Fuji spoko ale wychodzi ,że 5tyś za jedną klimę.Rozumiem ,że są to ceny za jednostkę 2,6kW tak?Ja 3 rok z rzędu używam takiej jak w stopce 3,5kW a w tym roku dokupiłem dwie z tej samej firmy są bezszelestne i jestem zadowolony .Koszt kupna z montażem jednej 2,6kW to około 3tyś z vatem 8% więc przy 4 powinno być 12tyś.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Fuji spoko ale wychodzi ,że 5tyś za jedną klimę.Rozumiem ,że są to ceny za jednostkę 2,6kW tak?Ja 3 rok z rzędu używam takiej jak w stopce 3,5kW a w tym roku dokupiłem dwie z tej samej firmy są bezszelestne i jestem zadowolony .Koszt kupna z montażem jednej 2,6kW to około 3tyś z vatem 8% więc przy 4 powinno być 12tyś.
    Witaj. A te nowe dokupiłeś już z tej serii "X"?

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Jeszcze z tej starszej nowa podobno ma być dostępna dopiero od października przynajmniej tak mówił montażysta ile w tym prawdy nie wiem.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Jeszcze z tej starszej nowa podobno ma być dostępna dopiero od października przynajmniej tak mówił montażysta ile w tym prawdy nie wiem.
    Kolega mnie strasznie namawia na Imoto z Rotenso, tym bardziej na ten nowy model. Powiem szczerze, że od poczatku byłem nastawiony na większy wydatek bo chciałem Mitsubishi lub Fujitsu, mam jeszcze dostęp do MHI ale słyszę coraz więcej dobrego o Rotenso. U mnie głownie do grzania ma służyć.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Jeśli te mitsu ,fuji ,daikiny są lepsze bo ceny zdecydowanie są to dlaczego nie chcą dawać dłuższej gwarancji? Już nie wspomnę o niektórych szpetnych zewnętrznych obudowach które wstyd powiesić.Cena z kosmosu jak za porsche a wygląd pożal się.Luknij na nową klimę Teta od R.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Widziałem, widziałem i właśnie zastanawia mnie jedna rzecz. Jak to jest ze do Imoto dokładają grzałki tacy i karteru i grzeje do -22 a w modelu Teta grzałek nie ma i grzeje do -25? Czy to jakaś kosmiczne technologia czy poprostu te grzałki to nie potrzebny zjadacz prądu?
    Większość Japończyków nie ma grzałek i grzeją katalogowa do -20.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Do Imoto dołożyli tylko grzałkę karteru która ma wydłużyć zapewne żywotność sprężarki poprzez łatwiejszy start w niższych temp.Zapewne jest to tańsze rozwiązanie jak sprężarka o lepszych parametrach.Przecież są różne sprężarki i jest to główny czynnik podnoszący cenę całej klimy. Sam mam w PC do CWU model sprężary pracujący do -7 Hitachi który kosztuje ok.1500zł a można kupić taniej jakąś PC która grzeje tylko w plusowych temp.Grzałka tacy ociekowej jest we wszystkich modelach oprócz Elisa.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony