dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie między murłatą a dachem

    Witam serdecznie,
    Mam mętlik w głowie jak poprawnie wykonać ocieplenie między murłatą a dachem. Obecnie mam tam dziurę i wiatr sobie hula w najlepsze.

    Od zewnątrz będę ocieplał styropianem 20cm i dojadę nim do góry. A od wewnątrz czym ocieplić? Jedni polecają styropian, zaś inni wełnę. Dodam tylko, że mam pełne deskowanie i pape na dachu, A między krokwie mam zamiar dać wełnę.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    wełnę musisz wyprowadzić w taki sposób aby łączyła się z ociepleniem ścian. PAmiętaj również o wykonaniu szczeliny wentylowanej między deskowaniem a wełną . Wówczas unikniesz kłopotów z wykraplaniem się kondensatu na deskach. Oczywiście będzie konieczne zastosowanie otworów wlotowych do szczeliny (grubośc szczeliny powinna mieć 3-6cm)
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Kolega na czas nim będzie ocieplał ściany przykręcił plyty osb od zewnątrz do murłaty i zakrył przestrzeń między krokwiami , też ma pełne deskowanie nakrokwiowe, na yt widziałem podmurówki od środka które sposoby są dobre ?

    Ja nie mam deskowania od zewnątrz wjechałem styropianem pod sam dach/ membranę a od środka właśnie dziś mi pianują poddasze , piana dochodzi do styropianu i murłata ocieplona z zewnątrz , wewnątrz i od góry
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  4. #4

    Domyślnie

    Kojarzycie markę Doerken (m. in. membrany dachowe, produkcja DE - liczący się gracz).?
    Otóż ich ekspert techniczny, z którym rozmawiałem telefonicznie i mailowo twierdzi, że w przypadku zastosowania membrany Delta Maxx Plus nie ma konieczności wykonywania pustki wentylacyjnej między ociepleniem dachu, a deskowaniem z uwagi na właściwości membran, których oczywiście nie posiadają papy - czyli wysoka paroprzepuszczalność.Oczywiście idąc dalej nie ma konieczności wykonywania wylotu w kalenicy. Dwóch dekarzy zapytanych o to potwierdza te słowa, mój kierbud również, tak jak i dobry kolega, który stawia Lidle.

  5. #5

    Domyślnie

    Na YT jest filmik, jak zrobić zabezpieczenie przed gryzoniami w tamtym miejscu przy pomocy metalowej siatki wkręconej między murłatę a krokwie.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat.
    Panowie od elewacji dojechali mi styropianem do dolnych pasów wiązarów. Jak teraz zrobić przejście do izolacji poziomej na stropie? Dokleić jeszcze w pionie styropianu czyli zrobić taki murek i dosunąć do niego wełnę?
    Czy położyć na styropianie który na równo jest z wieńcem wełnę mineralną z izolacji poziomej żeby ocieplić wieniec??
    Murłaty nie mam bo wiązary leżą na przekładkach z folii na wieńcu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	embed.php-15.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	17,0 KB
ID:	457826

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    m13_94

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    15

    Domyślnie

    Mam identycznie, jak rozwiązałeś temat?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony