dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Narzędzia podstawowe śrubokręty wkrętaki

    Witajcie

    Potrzebuje zasięgnąć opinii waszej, co kupić ?
    Posiadam trochę jakiś starych śrubokrętów ale albo mają nie wygodną rękojeść albo zryte stępione końcówki. Z racji tego że sprzęty w mieszkaniu które się psują staram się w miarę swoich możliwości naprawić albo dobrać się do części by wymienić potrzebuję narzędzi.

    Z czego wy korzystacie co moglibyście polecić : Śrubokręty jakiej firmy, szukałem też i zastanawiałem się nad czymś typu Neo 06-11 (nie ma opini o tym) małe i poręczne.
    Oraz klucze płasko oczkowe do sporadycznego mieszkaniowego majsterkowania.

    Całość tak 200 zł myślałem.
    Ostatnio edytowane przez Jakub_ ; 29-08-2021 o 20:11

  2. #2

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.438
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Masz tam Castoramę albo inne Obi pod ręką? To idź, pomacaj i kup co Ci pasuje, ew. pochwal się na forum
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #4

    Domyślnie

    Z markowych, ale wciąż przyziemnych polecam Modeco i Stanley. Wypasione wkrętaki to np. WIHA, tej marki mam taki zestaw precyzyjnych.
    NEO, o którym wspominasz to nie jest czasem biedronka? Z autopsji to nie wiem, ale chyba to marna jakość?

  5. #5

    Domyślnie

    U siebie mam tylko mrówkę w której zbytnio wyboru nie ma
    W biedronce to jest Niteo a to co podawałem to neo tools. Nie mam właśnie gdzie pomacać dlatego pytam co wY macie i polecacie z czego korzystacie.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.438
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Ja mam część z Biedry, bo czasem narzędzia mi giną i wolę kupić po kilka sztuk, nie żałować jak cos wyszczerbię itd.
    Część mam Drapera - dobra jakość.
    Niedługo będę wykonywał np instalację elektryczną i wtedy kupię Knipexa, bo się nim narobię i chcę mieć wygodne i wysokiej jakości narzędzie.

    Jeden Knipex to z 10 jakiś tam Neo, taki jest przelicznik.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #7

    Domyślnie

    Ja kupuję tani zestaw śrubokrętów (wkrętaków) i wierteł w supermarkecie. W tym jest cały komplet różnych śrubokrętów (Philips, Pozidriv, Slot i Torx) od PH0, do PH4, do tego PZ0-PZ4, SL0-SL4, Torxy i imbusy. Do tego przyda się zestaw śrubokrętów precyzyjnych od PH0 i SL0 w dół (do PH000). Mam Stalco. A dodatkowo najczęściej używany śrubokręt i wiertło kupujesz jakiś porządny, firmowy. U mnie jest to najczęściej używany śrubokręt z końcówką PZ2 (Pozidriv). Nie wiem czy firmowy, ale kupiłem Dexxo Pro (ponoć wersja profesjonalna). Na razie się końcówka trzyma, a skręciła parę kompletów mebli.
    Zwróć uwagę, że uszkodzenie śrubokręta następuje najczęściej wtedy, gdy śrubokręt jest złego rozmiaru do wkrętu. Wystarczy jedno przekręcenie z poślizgiem, a już zarówno wkręt jak i wkrętak ulegają zużyciu. Jak weźmiesz śrubokręt niemagnetyczny i ustawisz go poziomo, to wkręt który jest odpowiedniego rozmiaru powinien osadzony na nim trzymać się poziomo i nie spadać. Wtedy wiesz, że to jest odpowiedni format i rozmiar.
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 31-08-2021 o 14:28
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki wielkie, poszukam czegoś w takim razie i tańszego i czegoś markowego.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kupiłem taki zestaw Stanleya https://allegro.pl/oferta/stanley-ko...6-9945669868cd i sprawdza się świetnie. 99% rzeczy na codzień tym ogarniesz.
    Możesz też popatrzeć za jakimś bardziej rozbudowanym zestawem, żeby mieć też imbusy i torxy w zestawie.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony