dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Question Ciepły montaż okien w ścianie żelbetowej

    Witam,

    Próbowałem googlować, ale nie mogę znaleźć choćby jednego artykułu bądź zdjęcia na ten temat.

    Mam wymaganie, że pomiędzy kilkoma oknami muszę mieć surową ścianę żelbetową. Ten żelbet ma być konstrukcją i designem, więc nie mogę go zakryć.
    Jak w takim razie zamontować okna, żeby w zimie nie mieszkał jak w igloo, ale, żeby dalej w środku nie stracić efektu wyglądało to ładnie? Jak to ładnie obrobić?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Nie wiem jak teraz, ale na początku lat 90tych w byłej RFN, stawiając szalunki ścian żelbetowych, montowaliśmy w nich ramy okien i drzwi, które były zalewane betonem. Do tego czasami wstawialiśmy specjalne skrzynki ze styroduru, w których był mechanizm rolet zewnętrznych.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał szb Zobacz post
    Witam,

    Próbowałem googlować, ale nie mogę znaleźć choćby jednego artykułu bądź zdjęcia na ten temat.

    Mam wymaganie, że pomiędzy kilkoma oknami muszę mieć surową ścianę żelbetową. Ten żelbet ma być konstrukcją i designem, więc nie mogę go zakryć.
    Jak w takim razie zamontować okna, żeby w zimie nie mieszkał jak w igloo, ale, żeby dalej w środku nie stracić efektu wyglądało to ładnie? Jak to ładnie obrobić?
    Ale ściana będzie ocieplona z zewnątrz? Jeśli nie, to pytanie skieruj do architekta...

    Wystarczy zrobić dokładnie mury. Użyć taśmy rozprężnej. I po problemie. Ew. masy uszczelniające + listwy maskujące jak w przypadku drzwi wewnętrznych.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ale ściana będzie ocieplona z zewnątrz? Jeśli nie, to pytanie skieruj do architekta...
    Wystarczy zrobić dokładnie mury. Użyć taśmy rozprężnej. I po problemie. Ew. masy uszczelniające + listwy maskujące jak w przypadku drzwi wewnętrznych.
    Pewnie od wewnątgrz chodzi. A co z kotwami?
    Tak sobie myślę, bo będę musiał zastosować takie rozwiązanie. Może wysunąć okna w ocieplenie?
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 30-08-2021 o 10:45

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Przy taśmie rozprężnej nie stosuje się kotew, a dyble / śruby.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Przy taśmie rozprężnej nie stosuje się kotew, a dyble / śruby.
    Czyli jasna sprawa. Dzięki.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał szb Zobacz post

    Mam wymaganie, że pomiędzy kilkoma oknami muszę mieć surową ścianę żelbetową. Ten żelbet ma być konstrukcją i designem, więc nie mogę go zakryć.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie każdy jest konieczny, żeby firma przyjeżdżała i projektowała pod ciebie okna. Swoja drogą ciekawe ile tej pianki ma i co to znaczy, że dom jest ciepły w tym przypadku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony