dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lololo

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Śląsko
    Kod pocztowy
    42-580
    Posty
    17

    Domyślnie Dach jednospadowy jakie krokwie

    Dobry
    Kto mi powie z praktyki przy szerokości wewnętrznej 4,5m rozstaw murłat kilka cm większy. Dach jednospadowy 8stopni blacha trapezowa.
    Jakie zastosowalibyście krokwie. Chcę policzyć mniej więcej wysokość dachu na gotowo.
    Edit. albo papa
    Ostatnio edytowane przez lololo ; 25-08-2021 o 14:43

  2. #2

    Domyślnie

    Mamy dawane na podobnych budynkach gospodarczych 8x16 jak i 6x20, co akurat było to było dane.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lololo

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Śląsko
    Kod pocztowy
    42-580
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Happek Zobacz post
    Mamy dawane na podobnych budynkach gospodarczych 8x16 jak i 6x20, co akurat było to było dane.
    Dziękuję za odpowiedź, tu akurat będzie mieszkalne, lecz ograniczenia z wysokością między stropem a dachem robią problemy i walczę z centymetrami.
    Co masz blachę papę?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lololo Zobacz post
    Dobry
    Kto mi powie z praktyki przy szerokości wewnętrznej 4,5m rozstaw murłat kilka cm większy. Dach jednospadowy 8stopni blacha trapezowa.
    Jakie zastosowalibyście krokwie. Chcę policzyć mniej więcej wysokość dachu na gotowo.
    Edit. albo papa
    Pod blachę 7-8X16 cm spokojnie wystarczą krokwie a ich rozstaw około 90 cm. Natomiast nie wiem co masz na myśli pisząc o rozstawie murłaty, przecież murłata musi spoczywać na ścianach zewnętrznych czyli w tym przypadku około 4,5 m.
    Przy tak małym kącie dachu musisz zrobić pełne deskowanie i na to papa.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lololo

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Śląsko
    Kod pocztowy
    42-580
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Pod blachę 7-8X16 cm spokojnie wystarczą krokwie a ich rozstaw około 90 cm. Natomiast nie wiem co masz na myśli pisząc o rozstawie murłaty, przecież murłata musi spoczywać na ścianach zewnętrznych czyli w tym przypadku około 4,5 m.
    Przy tak małym kącie dachu musisz zrobić pełne deskowanie i na to papa.
    Tak tak murłaty wiem, po prostu dla zobrazowania rozpiętości dachu napisałem 4,5m rozstaw wewnętrzny ścian to jeszcze parę cm przyjdzie szerzej punkt podparcia krokwi.
    Właśnie zastanawiam się nad pełnym deskowaniem i papą zamiast blachy, bo odejdzie wysokość kontrłat, łat i wysokość blachy trapezowej.

    Edit.
    Papa 5mm, płyta 25mm, krokiew 160, stelaż gk 50, płyta gk 12
    To by wyszło z26cm, można taki dach ocieplić wełną między krokwie i z 5cm pod zabudowę Gk?
    Ostatnio edytowane przez lololo ; 26-08-2021 o 13:54

  6. #6

    Domyślnie

    Ale co Ci przeszkadza wysokość ponad pełnym deskowaniem?
    Co do ocieplenia to jeżeli dasz krokwie wys 16 cm to wełna około 14 cm tak aby była szczelina wentylacyjna z czego przy dachu jednospadowym i tak małym spadku aby była dobra wentylacja, mowa o szczelinie wentylacyjnej trzeba podejść do tego fachowo.
    Natomiast w stelaż czyli w poprzek krokwi co najmniej 10 cm wełny.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lololo

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Śląsko
    Kod pocztowy
    42-580
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Ale co Ci przeszkadza wysokość ponad pełnym deskowaniem?
    Cała wysokość dachu mi przeszkadza, im wyższy dach w szczycie na gotowo tym dla mnie gorzej. Co wyżej niż ~300cm od posadzki robi mi różnicę poziomów i uskok(dobudowa do istniejącego budynku)

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał lololo Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź, tu akurat będzie mieszkalne, lecz ograniczenia z wysokością między stropem a dachem robią problemy i walczę z centymetrami.
    Co masz blachę papę?
    Blacha trapezowa wszędzie.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lololo

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Śląsko
    Kod pocztowy
    42-580
    Posty
    17

    Domyślnie

    Dzięki, będę jakoś próbował pogodzić wysokość pomieszczeń ilość ocieplenia i różnicę w poziomach stropu. Może coś z tego będzie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony