dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magisterson

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    lodz
    Kod pocztowy
    93-000
    Posty
    85

    Question Docinanie maskownicy/ościeżnicy - czym?

    Witajcie,

    Jaki sprzęt polecacie do cięcia wzdłuż ościeżnicy drzwi wykonanej z MDF? Muszę ją dociąć bo obok mam ścianę prostopadłą i nie jestem w stanie nałożyć maskownicy ościeżnicy na ścianę.

    Jaki sprzęt kupić aby to wykonać? Czy raczej polecacie udać się do stolarza aby to machnął na stole pod zaznaczony przeze mnie wymiar?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Jak masz to zrobić jednorazowo, to stolarz będzie najlepszą opcją. Zaznacz z luzem, tak by weszło w najwęższym miejscu.

    Ja najchętniej tnę na małej pile stołowej (zwykła, tania za ok 300zł). Czasem elektryczną pilarką ręczną ze "zderzakiem".
    Znajomy używa struga / hebla elektrycznego.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    trike

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-503
    Dzielnica
    Głosków
    Posty
    70

    Domyślnie

    Jedz do zakladu stolarskiego w okolicy, konieczna jest pila z podcinakiem, zaplacisz kilkadziesiat zlotych sam nie kombinuj, dobrze wymierz, ja zaczalem sam to pozniej kupilem druga oscieznice

  4. #4

    Domyślnie

    Najlepszy jest stolarz. Druga opcja, to ręczna pilarka. Wtedy robisz próbę na innej płycie, sprawdzasz, jaka jest odległość cięcia od prowadnicy. Jeśli już to wiesz, potrzebna jest prosta listwa, którą trzeba umocować wkrętami czy ściskami i wzdłuż niej, ciąć. Tak ciąłem najtwardsze listwy z egzotycznego drewna. Piłą stołową (formatówką) tak dobrze nie utniesz.

    Ps. Piła z podcinakiem? Kto ma takie cudo oprócz konkretnych zakładów produkcyjnych?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiśYogi Zobacz post
    Najlepszy jest stolarz. Druga opcja, to ręczna pilarka. Wtedy robisz próbę na innej płycie, sprawdzasz, jaka jest odległość cięcia od prowadnicy. Jeśli już to wiesz, potrzebna jest prosta listwa, którą trzeba umocować wkrętami czy ściskami i wzdłuż niej, ciąć. Tak ciąłem najtwardsze listwy z egzotycznego drewna. Piłą stołową (formatówką) tak dobrze nie utniesz.
    W tym temacie mam dokładnie odwrotne zdanie. Tnę na co dzień...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    trike

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-503
    Dzielnica
    Głosków
    Posty
    70

    Domyślnie

    Pila z podcinakiem to standardowe wyposazenie mniejszych firm robiacych formatki meblowe, wieksze firmy maja specjalne kombajny

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał trike Zobacz post
    Pila z podcinakiem to standardowe wyposazenie mniejszych firm robiacych formatki meblowe, wieksze firmy maja specjalne kombajny
    Jednorazowo można jechać. Robiąc w tym stale nie wyobrażam sobie jazdy z każdą opaską (często do przycięcia mam więcej niż zostaje w całości) do stolarza. Jasne że dotną ładnie. O ile ściana jest idealne prosta, to ok. A jak się pojawi krzywizna na tynku (norma) to nadal będzie widać dziurę, którą najlepiej jest zaakrylować (zabezpieczając tym miejsce cięcia).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8

    Domyślnie

    Nie zapomnij miejsca cięcie zakleić taśmą malarską (słabą) aby nie poszarpało Ci laminatu. Do tego taśma ma być słaba aby nie zeszła z okleiną.
    Jak jednorazowa to jest akcja to ja szukałbym stolarza.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony