dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Cytat Napisał Host2121 Zobacz post
    25 kW ma ten pięć. Konsultant vaillant powiedział że ta wielkość wystarczy. Wolę się upewnić.
    OK.....Kocioł ma 20kW natomiast 25kW ma w trybie ciepłej wody użytkowej, dlatego dowiedz się dokładnie czy konsultant Vaillanta prawidłowo Cię zrozumiał, gdyż bufor 300l to nie jest to samo co zasobnik 300l
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  2. #22

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Czyli mój nos mnie nie okłamał. Boiler a nie bufor......... oba na literę "B"
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ADI-mistrzu
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-119
    Posty
    109

    Domyślnie

    Kocioł podgrzewając wodę CWU nie będzie ciągle pracował z maksymalną mocą, większość pracy to poniżej 20kW (wężownica nie odda takiej ilości ciepła).
    Wężownica ma moc około 40kW, ale przy założeniu 10*C wody zasilającej i 45*C wody wyjściowej użytkowej (czyli przy zasobnikach przepływowych).

    Tutaj będzie to mniej niż połowa, w moim zasobniku jest 1.2m2 wężownicy i piec pracuje większość czasu na 12-14kW aby podgrzać wodę z 45*C do 55*C.
    W Twoim przypadku zakładam moc około 16-17kW możliwą do dostarczenia do wody.

    Co oznacza, że przy 300L wody, aby podnieść jej temperaturę o 10*C potrzebujemy dostarczyć 11,29MJ.
    Czyli 17kW podgrzeje wodę o 10*C w ciągu 664s czyli około 11min.
    Ostatnio edytowane przez ADI-mistrzu ; 08-09-2021 o 09:16
    Moja przygoda z budową po inżyniersku
    http://inzynierski.mojabudowa.pl

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał ADI-mistrzu Zobacz post
    Kocioł podgrzewając wodę CWU nie będzie ciągle pracował z maksymalną mocą, większość pracy to poniżej 20kW (wężownica nie odda takiej ilości ciepła).

    Wężownica ma moc około 40kW, ale przy założeniu 10*C wody zasilającej i 45*C wody wyjściowej użytkowej (czyli przy zasobnikach przepływowych).

    Tutaj będzie to mniej niż połowa, w moim zasobniku jest 1.2m2 wężownicy i piec pracuje większość czasu na 12-14kW aby podgrzać wodę z 45*C do 55*C.
    W Twoim przypadku zakładam moc około 16-17kW możliwą do dostarczenia do wody.

    Co oznacza, że przy 300L wody, aby podnieść jej temperaturę o 10*C potrzebujemy dostarczyć 11,29MJ.
    Czyli 17kW podgrzeje wodę o 10*C w ciągu 664s czyli około 11min.
    Czyli dobrze dobrany został piec? Bo mam szansę na wymianę

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ADI-mistrzu
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-119
    Posty
    109

    Domyślnie

    Da radę nagrzać wodę w CWU, tutaj niema filozofii.
    Moja przygoda z budową po inżyniersku
    http://inzynierski.mojabudowa.pl

  7. #27

    Domyślnie

    Dziękuję wam za pomoc !!! Zdrowia życzę

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony