dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Question Aranżacja małego salonu z aneksem i jadalnią

    Witam,
    stoję przed wyzwaniem urządzenia małego salonu z aneksem kuchennym i jadalnią.
    Powierzchnia pomieszczenia to zaledwie 23.8 m kwadratowych.
    Chciałabym zmieścić w nim zarówno funkcjonalny ciąg kuchenny jak i miejsce do wypoczynku oraz stół jadalniany.
    Pierwotny zamysł był taki jak na załączonym rysunku, jednak obawiam się, że nie będzie on funkcjonalny.
    Jeżeli mają Państwo jakieś pomysły to będę bardzo wdzięczna za każdą inspirację.
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/a14ed13fcf37695e

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    468 cm to za mało na stół z krzesłami wokół, kanapę, stolik i TV (pewnie będzie na ścianie po lewej).
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    468 cm to za mało na stół z krzesłami wokół, kanapę, stolik i TV (pewnie będzie na ścianie po lewej).
    Dziękuję za radę. Póki co pewna jestem jedynie tego w którym miejscu ma być aneks kuchenny (a i to może ulec zmianie), na całą resztę nie mam pomysłu.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    To rzuć cały projekt na ekran, wraz z ogrodem i stronami świata.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #5

    Domyślnie

    Wygląda to mniej więcej tak:
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/6deb9f4216df3574

    Działka na której jest dom jest 'na styk', nie było innej możliwości ustawienia.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Tak się chciałem przy okazji zapytać: jak położony jest strop nad korytarzem wejściowym? Ściana nośna między kuchnią i pom. gosp. kończy się i potem co, belka, położona między ściankami nośnymi, między którymi są szafy w zabudowie? Po co nośna ściana nr 1 tu jest? Chyba słupa brakuje. Rozumiem, że kuchnia z salonem była powiększana albo zmniejszana?

    Wracając do tematu, tam prostu nie ma miejsca na stół 8-mio osobowy. Albo go wywalisz albo zmniejszysz albo powiększysz salon z kuchnią kosztem pomieszczenia gospodarczego. I jeszcze to wyjście na taras, do którego ciężko się przedostać. Zdecydowanie bym usunął te drzwi zewnętrzne z pomieszczenia gospodarczego, bo przez to to pom. jest gorzej ustawne - po co Ci to w sumie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6deb9f4216df3574.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	457741
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #7

    Domyślnie

    Na pytania techniczne niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć, po prostu się na tym nie znam
    Zaufałam tutaj już osobie która tworzyła projekt. Może istotne jest to, że dom będzie budowany w technologii szkieletowej.

    Co do samego salonu z aneksem- owszem, był on zmniejszony, tak aby powiększyć właśnie pomieszczenie gospodarcze które z prywatnych względów jest mi potrzebne zdecydowanie większe niż standardowe.
    A teraz zastanawiam się nad aranżacją, czy da się zmieścić wspomniane wyżej elementy tak, aby było funkcjonalnie i w miarę wygodnie?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    No to chyba wszystko jasne: ktoś zapomniał o ściance w sieni
    Jest taka zasada, że wygoda użytkowania pomieszczenia powinna iść w parze z ilością czasu, w jakim w tym pomieszczeniu przebywamy. Jeśli w pomieszczeniu gospodarczym przebywasz dłuzej niż w salonie z kuchnią, to decyzja o jej pomniejszeniu była słuszna, jeśli nie, to teraz masz problem ze stołem, który tam zwyczajnie nie wchodzi w tej wielkości.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Dziękuję! Myślałam, że dzielenie i tak już małej przestrzeni nie jest dobrym pomysłem, ale tutaj wygląda to bardzo korzystnie.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    możesz też zrobić niską wyspę:




Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony