dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Glina wokół budynku - grząsko

    Mam pytanie odnośnie gruntu wokół domu, który jest z gliny i po dużych ulewach jest grząsko. Co należałoby zrobić aby temu zaradzić? wymieszać z ziemią tę glinę? czy z piaskiem? coś to da? jakieś rury odprowadzające wodę?
    Wody gruntowe muszą być wysokie, bo bardzo długo woda wsiąka
    Możecie coś poradzić?

  2. #2

    Domyślnie

    Najlepiej zrobić drenaż opaskowym wokół domu

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał adekt Zobacz post
    Najlepiej zrobić drenaż opaskowym wokół domu
    w glinie.... powodzenia.

    Trzeb wymienić grunt, nawieść warstwy tłucznia , żwiru i co tam chcemy na górę.

  4. #4

    Domyślnie

    wymienić grunt? ale na jaki? i na jaką głębokość? i jaką szerokość wokół domu?
    żeby zrobić drenaż, to wyczytałem, iż należy zrobic 2-3m od budynku, to nie wiem czy taki drenaż zda egzamin

  5. #5

    Domyślnie

    odpowiednio wyprofilować te piachogliny ( bo na czysta glinę to wg relacji nie wygląda) tak aby woda opadowa spływała w określone miejsce zdala od domu i innych budynków. Jak na stoku i woda napływa od sąsiada też odpowiednio ta wodę wykorytować . Na to dopiero nawieźć ziemię i odpowiednio ja domieszkować czy gliną czy piachem. Będzie raz, a dobrze

  6. #6

    Domyślnie

    akurat tutaj jest czysta glina. podpowiesz co to znaczy wyprofilować piachogliny? bo już nie wiem, której wersji się trzymać
    czy przy fundamencie nasypać dużo piachu, później gliny, a następnie wymieszać glinę/

  7. #7

    Domyślnie

    Trzeba zrobić jak napisał pandzik i kropa

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał delpiotr Zobacz post
    akurat tutaj jest czysta glina. podpowiesz co to znaczy wyprofilować piachogliny? bo już nie wiem, której wersji się trzymać
    czy przy fundamencie nasypać dużo piachu, później gliny, a następnie wymieszać glinę/
    Zwyczajnie glina czysta nie ruszana jest twarda jak kamień. Jak po byle deszczu szybko nasiąka woda ma domieszki pył piasek wystarczy wziąc w rękę twoją glinę i rozetrzeć na wałek jak cały nie rozpada się to czysta glina jak nie daje się rozwalcować rozpada się na kilka kawałków to glinopiach - glina piaszczysta. https://inzynierbudownictwa.pl/aktua...kacja-gruntow/
    Profilowanie tak ukształtować działkę aby woda spływała w jedno miejsce najlepiej nie w kierunku budynku. Wtedy glina nie będzie brała wody. Jak działka duża rozważ budowę jakiejś sadzawki stawu etc. Z dotacji starczy na wykopanie dołu i spadków do niego - aby woda spływała. Dopiero na to daj ziemie tam gdzie sadził będziesz jakieś rośliny, tuje i trawnik
    Ostatnio edytowane przez gnago ; 03-09-2021 o 19:20 Powód: link

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony