dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bols86

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-192
    Posty
    61

    Domyślnie Kuchnia z wyspa - czy ten uklad jest korzystny?

    Hejka, szalu dostane z ta kuchnia - bardzo podobaja nam sie kuchnie pozbawione nadmiernej ilosci gornych szafek oraz wyspa ktora jest po srodku.
    Niestety nasza kuchnia nie pozwala na idealne umiejscowanie zarowno wyspy na srodku jak i spizarni, wyszlo nam cos takiego.
    Podoba mi sie, ze wyspa pelni funkcje duzego blatu roboczego, ale nie wiem czy poszczegolne elementy tj. zlew, lodowka i piekarnik sa w dobrym miejscu.
    Dzieki piekne za pomoc!



    https://i.imgur.com/LIc25w1.jpeg
    Ostatnio edytowane przez bols86 ; 03-09-2021 o 12:18

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przy takim układzie wyspa będzie raczej miała formę pomocniczą (do odkładania zakupów przed segregacją lodówka-spiżarka) i jako stół, a nie blatu roboczego.

    Przydałaby się ciut większa przestrzeń między zlewem a płytą. Jak np. panierujesz kotlety to masz trzy-cztery talerze w rządku i będzie ciasno. Chyba, ze będziesz najpierw wszystkie panierować na wyspie lub pod oknem a potem zanosić w pobliże płyty do smażenia.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bols86

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-192
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Przy takim układzie wyspa będzie raczej miała formę pomocniczą (do odkładania zakupów przed segregacją lodówka-spiżarka) i jako stół, a nie blatu roboczego.

    Przydałaby się ciut większa przestrzeń między zlewem a płytą. Jak np. panierujesz kotlety to masz trzy-cztery talerze w rządku i będzie ciasno. Chyba, ze będziesz najpierw wszystkie panierować na wyspie lub pod oknem a potem zanosić w pobliże płyty do smażenia.
    Wiesz ze to tez pierwsze o czym pomyslalem?, w ogole to niezlym pomyslem jest umiejscowienie plyty na wyspie, aczkolwiek wtedy troche zabieram tam nam miejsca do siedzenia + musze pomyslec wtedy o poprowadzeniu okapu i zabudowy kartongipsem (koszta).
    Drugim pomyslem bylo osadzenie tam zlewu - aczkolwiek sprawa bardzi podobna co przy plycie .

    Przesunalem zlew pod okno ktore i tak bedzie fixem, chyba ma to sens


  4. #4

    Domyślnie

    Zależy kto jak patrzy na wyspę, czy woli aby była w formie pomocniczej czy bardziej, że służyła jako blat roboczy oraz szafka na jakiś sprzęt, wina itp
    Dla mnie to też jak patrzę na zrzut to bardziej będzie służyć za formę pomocniczą, jak Ci to odpowiada to spokoo

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    użytkuje obecnie wyspe, na ktorej mam płytę, wyspe uwielbiam ale w nowej kuchni nie zdecyduje sie juz na taka funkcje czy to do gotowania, czy ze zlewem. bedzie słuzyla jako funkcja pomocnicza / dodatkowy blat. jest kilka powodów: wygoda, cena za np. okapy wyspowe,ktore sa drozsza wersja niz zwykle okapy przyscienne, mniejszy wybor okapow wyspowych, czystosc. przy mojej wyspie mam rowniez blat barkowy i krzeselka do siedzenia ale rzadko ktokolwiek z tego korzysta, wyglada ładnie jedynie w katalogu, w codziennym życiu niepraktyczne. ja gotuje a para, gorąc, tłuszcz pryska na goscia. słabe.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    jeszcze jedno, troche nie podoba mi sie ten kąt lodowkowo spiżarniany, nie mozna by np. spiżarki puscic "pionowo" wzdłuż tej sciany dzielonej z wiatrolapem a lodówke dać w ciągu roboczym. i wtedy zobaczyc jaka wyspe i w jakim kształcie

    edycja:
    sory, takie male fotki ze pomylilam szafke przy spizarce z lodowka. ale dalej cos mi tam zgrzyta
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 14-12-2021 o 14:25

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bols86

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-192
    Posty
    61

    Domyślnie

    Tak wiem, ten narożnik tez nie do końca mi odpowiada ale inny układ tzn. puszczenie spiżarki pionowy spowoduje odwrócenie wyspy tyłem do salonu. Chyba najlepiej będzie sobie to wszystko rozrysować kreda na podłodze

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    nie bardzo rozumiem, napisz w czym by przeszkadzala wyspa tyłem do salonu?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bols86

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-192
    Posty
    61

    Domyślnie

    Zależało nam na nie oddzielaniu kuchni wyspa aby zachować poczucie przestrzeni - podobają nam się otwarte przestrzenie, wydaje mi się ze nic tutaj więcej nie ugramy. Ogólnie na wizualizacji wyszło to całkiem OK.




  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    masz bardzo blisko zlew i płytę - to tak w kwestii panierowania.

    Zastanawiam się czy ta spiżarka rzeczywiście jest potrzebna. Czy więcej nie pomieścisz w przestronnej szafie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	86GPuLN.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	77,2 KB
ID:	458695  
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-02-2022 o 13:15

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bols86

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-192
    Posty
    61

    Domyślnie

    Tak jest bardzo potrzebna, brakuje nam miejsca w domu na składowanie większej ilości wody, jajek, sprzętu.
    Mamy obecnie w mieszkaniu wysokie zabudowy i są tak niepraktyczne ze tutaj chcieliśmy ich ilość ograniczyć do 0. Co do odległości między zlewem a płyta to będzie trochę większa - celujemy w okolice 80 cm, po prawej w 40 cm.
    Chyba najlepiej będzie przed wykonaniem spiżarni sobie to wszystko rozrysować na ziemi i zobaczyć. Ciężko tak sie odnieść do wizualizacji.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może usun ten wysoki słupek przy spiżarce i zrób jednak zlew pod oknem?

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bols86

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-192
    Posty
    61

    Domyślnie

    A w miejsce tego słupka przedłużyć spiżarnie?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie, blat, tak by zlew był na tym blacie.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bols86

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-192
    Posty
    61

    Domyślnie

    Czyli cos takiego



    Oba warianty sa spoko tyle ze musimy jescze miec miejsce na dysc duzy ekspres na kawe, jakis toster ktory bedzie pod reka no i chlebaczek (aczkolwiek ten ostatni mozna trzymac w spizarni).
    Widzialem kiedys inspiracje na Pinterescie gdzie ludzie przechowuja ekspres do kawy w szafach, ten szeroki slupek zdaje sie byc idealny na to + niezle miejsce na przechowywanie szkla na alkohol .
    Ajaja ciezki wybor, oby tylko takie czlowiek mial w zyciu.
    Ostatnio edytowane przez bols86 ; 20-02-2022 o 23:08

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja chleb trzymam w szufladzie pod blatem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony