dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie

    Czesc wszystkim forumowiczom!
    Mam dwa wazne dylematy:
    1. czy wedlug was możnaby teraz zacząc tynkowanie domu wewnątrz (stan domu – surowy otwarty ale zamówione zostały okna, wstawione będą jeszcze w tym tygodniu), czy lepiej zostawic to na cieplejsze dni? Czy u was też tynkowano w okolicach zimy przy ujemnych temperaturach ? a może przy wsawionych okanch i drzwiach temperatura będzie na tyle ok., ze wsystko doschnie? Znacie może jakieś srodki , które pozwalaja na schniecie tynkowi w ujemnych temparaturach (wiem ze cos takiego dodaje się do betonu)?
    2. W zwiazku z tym że wstawię te okna (jeżeli będzie się tynkować) macie jakieś pomysly co do odpowiedniego ich zakotwienia w murze, tak aby "wrogie" ręce miały maksimum kłopotów z ich wymontowaniem?
    Dzieki za każda odpowiedź. D*fens

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Jako firma tynkowałem dom zimą (ubiegła - mroźna) ale w stanie surowym zamkniętym.Efekrtem były oczywiście - tynki. Bez problemów. Należy pamiętać o jednej rzeczy - ogrzwaniu. Stosowaliśmy nagrzewnice elektryczne (2 szt)i piecyk podłączony do komina - opalany na drzewo. Efekt - temeratura ~ 5stopni , rzadnej pary na oknach (piec na drewno). Rzadnych efektów ubocznych - oprócz pracowników - wolniej się ruszali. Jeżeli chodzi o dodatki , oprócz ciasta wapiennego - "Cemplast".
    Powodzenia i ludzi z głową do takiej roboty. Opieka nad ogrzewaniem - praktycznie cała doba. Inwestor się spieszył dlatego cały zachód.Powodzenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Mój teść pracuje na budowie - opowieadał mi niedawno, jak szef kazał im kłaść tynki w ujemnej temperaturze. Oczywiście nie zachowano takich warunków o których pisze anonimowy. Tynki oczywiście odparzyły się i trzeba było je kłaść na nowo. Jeżeli chodzi o mocowanie okien - ratuje Cię tylko monitoring chłopie. Koledze rąbneli okna w piękną letnią noc z domu, który stał naprzeciwko jego aktualnego adresu zamieszkania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony