dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomaszzko

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Bielsko Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    4

    Exclamation Wybór okien: Veka, Kommerling Vetrex?

    Dzień dobry,

    Szanowni forumowicze, na wstępie zaznaczę, że nie znam się za bardzo na oknach więc bardzo liczę na Waszą pomoc. Jestem przed wyborem okien do domu. W domu będą okna zarówno PCV (na dużym przeszkleniu) i standardowe okna PCV. Wiem, że najważniejszy jest montaż ale jestem również pewien, że same okna też mają znaczenie a więc mam kilka pytań i liczę na pomoc z Państwa strony.

    1) Czy ktoś z forumowiczów, może podzielić się opiniami na temat poniższych firm, chodzi mi o ich podejście, montaż i całkokszałtw
    - Firma Multiko z Bielska Białej,
    - Firma Albud z Bielska Białej,
    - Firma Aldo z Cieszyna

    A może ktoś ze śląska poleci mi jakąś firmę, która jest bardzo profesjonalna w swoich działaniach dzięki czemu uniknę problemów chociażby z montażem?

    2) Jeśli chodzi o okna PCV w domu to 3 powyższe firmy oferują mi okna:
    - Vetrex
    - Veka softline 82
    - Kommerling 76 md

    3) W domu będę bardzo dużą witrynę przeszkloną (wymiar: 1225x305) a więc tutaj też, różne firmy oferują mi różne produkty:
    - Cartizo 4600 hi
    - Aluprof MB-77HS
    - HST SL 1600

    Czy mogę na podstawie powyższych informacji prosić o jakieś fachowe doradztwo? Sprawdzałem opinie w internecie o tych firmach i generalnie nie spotkałem się, z opiniami, które by mnie odstraszyły. Chciałbym podjąć właściwą decyzję.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Multiko to marka sama w sobie. Tak samo jak oferowany przez nich Vertex. Pozostałych nie znam.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomaszzko

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Bielsko Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedź. Postanowiłem poczekać na ofertę od Multiko i sprawdzić ich ofertę, jak cenowo się ma do oferty z Albudu. Zostało mi przekazane, że mają wiele poprawek jeśli chodzi o montaż po firmie Albud co mnie niepokoi, bo jak wiadomo, montaż jest najważniejszy.

    Na jakiej zasadzie opiera Pan swoją opinie o firmie multiko?

    Mam jeszcze pytanie, czy warto inwestować w montaż ciepły w moim przypadku, przy tej inwestycji?

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomaszzko

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Bielsko Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jeśli jest ktoś, kto może jeszcze coś doradzić, to będę bardzo wdzięczny za pomoc.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja mam okna na profilu Trocal 76MD i z tego co wiem to właśnie ich producentem jest Kommerling więc naprawdopodobniej to ten sam produkt. Charakteryzuje się większą powierzchnia szyb w stosunku do ramy (rama jest ciut niższa) stąd też bardzo dobre parametry całego okna mimo mniejszej grubości ramy. Ja mam okna z firmy WITRAŻ. Już kilka razy pisałem na temat swoich okien.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomaszzko

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Bielsko Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Aktualnie czekam na wycenę z firmy Multiko, zobaczymy o ile będą drożsi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony