dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    To jest wymiana jednego dwuteownika 180 na jeden dwuteownik HEA240 czy dwa na dwa?
    I czy to jest w istniejącej ścianie czy nie ma ściany i stropów nad dwuteownikiem?
    To jest wymiana jednego dwuteownika IPE180 na HEA240. Jest to podciąg pomiędzy ścianą wewnętrznego pomieszczenia a ścianą nośną budynku. Nad podciągiem jest strop typu Kleina na takich samych dwuteownikach 180 w rozstawie co 1m i rozpiętości w miejscu podciągu 9m. Podciąg skraca rozpiętość o ok 2,5m. Podciąg z HEA240 może być na placu budowy dowieziony w całości i tak samo wstawiony. Jedyny problem jaki w tej chwili widzę, jest transport tej 8,6m belki z warsztatu do ocynkowni i na budowę. Tę sprawę rozstrzygnę już, jak mi projektant te rys. porobi. Teraz jest zajęty, a ja i tak nic nie mogę przyśpieszyć bo..."covid" i problemy z kwarantanna/policją itp...Tak więc montaż zrobimy w przyszłym roku w lecie (czerwiec) jak będę miał urlop. Super porady, dziękuję, bardzo mi pomogły wyobrazić sobie ten problem

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    HEA240 - 8,6 metrów długości to jest ok. 520 kg i ewentualny problem transportowy i montażowy.
    Właśnie z tą długością 8,60 widzę problem transportowy. Jeśli znajdę lokalnie transport tak długiej belki, pojedzie w całości, bo dalej już mam sposób, by ją wtoczyć do wewnątrz budynku, a tam 2ma podnośnikami (600 kg udźwigu - takie mogę wypożyczyć) wstawić ją w mury i podeprzeć, a na końcu dokręcić słupa. Z tymi pracami poradzi sobie miejscowa "ogólnobudowlana" ekipa.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Problem będzie też montażowy.
    Wymiana jednego dwuteownika I 180 na HEA180 - demontujesz jeden dwuteownik 180 i zostaje pustka po tym 180.
    W to miejsce montujesz HEA240 który jest wyższy o 50mm.
    Musisz to uwzględnić w czasie przygotowania prac.
    Musisz też podeprzeć belki dwuteowe 180 stropu Kleina aby całość "wisiała" w powietrzu w czasie wymiany podciągów.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Problem będzie też montażowy.
    Wymiana jednego dwuteownika I 180 na HEA180 - demontujesz jeden dwuteownik 180 i zostaje pustka po tym 180.
    W to miejsce montujesz HEA240 który jest wyższy o 50mm.
    Musisz to uwzględnić w czasie przygotowania prac.
    Musisz też podeprzeć belki dwuteowe 180 stropu Kleina aby całość "wisiała" w powietrzu w czasie wymiany podciągów.
    Witam,
    "Nie ma życia bez problemów, i nie ma problemów, których by nie dało się rozwiązać". Nie ma innej możliwości jak podeprzeć strop, wyburzyć cementowe słupy i stary podciąg. Gdyby mi te słupy nie przeszkadzały, zostawił bym to w spokoju, ale skoro muszę robić nową posadzkę betonową, to muszę je uprzątnąć. Konstruktor mi wyliczył, że poprawiając ten podciąg, zyskam dodatkowo możliwość większego dociążenia stropu (do 120 kg/mkw) Szczegóły będziemy znali, jak będziemy mieli nową belkę na budowie, wszystko jedno, całą, czy w 2 częściach.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Powodzenia
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Powodzenia
    Dziękuję za cierpliwe wyjaśnienia. Pozdrawiam z wielkiego miasta.

  7. #27

    Domyślnie

    Przecież pierwszy lepszy magik co się trochę bawi w stali będzie miał przyczepkę do dłużycy, jeśli faktycznie waży to okolo 500kg to byłbym w stanie to przetransportować własnymi siłami (nie licząc załadunków i rozładunków) własną osobówka
    Nie twierdzę że w 101% po legalu ale mocno bym się nie rozczulał.
    Nawet laweta do wożenia aut bym to przywiózł pod warunkiem że mówimy o kilkunastu kilometrach.
    Wydaje mi się że sztuczny problem próbujesz sobie zrobić.
    Samo dorabianie tych łączeń będzie pewnie kosztować ładny grosz więc lepiej wynająć już solówkę i bez problemu Ci to ktoś targnie jeśli nie czujesz się na siłach/nie masz możliwości.

  8. #28

    Domyślnie

    Nie mogę teraz zająć się tym remontem z powodu pracy i restrykcji "kowidowych". Być może w połowie listopada będziemy mieć mniej pracy i wtedy się tym zajmę lub ten remont będzie czekał do lata 2022(?).
    Założyłem ten temat, by zorientować się, dlaczego nie można podzielić symetrycznie belki podciągu? Okazało się, że trzeba by wszystko przewymiarować, co jest gorszym rozwiązaniem. Złączenie belki śrubowe nie jest mega problemem, ani nie generuje dużych kosztów, raptem z 10 kg blachy na nakładki i kilkanaście śrub, ale zrobione niesymetrycznie nie zmienia zbyt wiele, bo i tak muszę wynajmować transport.
    Własnym autem osobowym mogę przewieźć belkę w 2 częściach (4,25M), ale nie 8,5m długą. Okoliczne hurtownie stali dysponują dostawczakami z dłużycą i od nich będę musiał wynająć usługę transportową

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Można tak zaprojektować połączenie doczołowe skręcane aby przeniosło siły występujące a wym połączeniu i tak aby ugięcia nie zmieniły się w stosunku do belki ciągłej.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Można tak zaprojektować połączenie doczołowe skręcane aby przeniosło siły występujące a w tym połączeniu i tak aby ugięcia nie zmieniły się w stosunku do belki ciągłej.
    Też tak myślę, że można ten podciąg połączyć, zwłaszcza, że strop jest łukowy pomiędzy rozstawem dwuteowników, i jest dużo miejsca na śruby i nakładkową blachę. Najprostsza jest jednak jednolita belka. Dostałem wyliczenia stropu w dniu wyjazdu i teraz to musi czekać na kolejny mój powrót. Jak to zrobimy, dopiszę jakie rozwiązanie wybraliśmy.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony