dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Tania podłoga poddasza nieużytkowego

    Drodzy forumowicze, co położyć na belkach stropowych parteru, żeby mieć solidną podłogę strychu? W zasadzie jedyny parametr to cena plus minimalny udźwig - poddasze będzie nieumeblowane, nieogrzewane i nieużytkowe, wiec estetyka i super wytrzymałość nie są konieczne. Jakoś do tej pory miałem wizję, że po prostu położę płytę OSB, ale - jak sobie dziś uświadomiłem - cena płyty przy grubości 18 mm wychodzi około 70 zł za mkw. :/ Teraz się zastanawiam nad zwykłymi deskami szalunkowymi, ale może macie inne pomysły? Belki stropowe są co 60 cm, między nimi jest wełna.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.447
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    18mm OSB przy rozstawie 60 to i tak za mało, żeby po tym stabilnie chodzić. Deski 25 mm będą OK, pod warunkiem przybicia ich do każdej belki. Taniej się chyba nie da. Lepsze byłyby deski 32mm plus wkręty ciesielskie fi6/80mm.
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 06-09-2021 o 13:41
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    baanaan

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Zawiercie
    Kod pocztowy
    42-400
    Posty
    12

    Domyślnie

    Może płyty cementowo-wiórowe? Ja własnie teraz na dolnym pasie wiązarów przykręcam łaty 5x4 cm i na to będę układał właśnie takie płyty o grubości 22mm. Za 40m2 zapłaciłem 1100 zł + łaty ok. 600 zł.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcowy70 Zobacz post
    Drodzy forumowicze, co położyć na belkach stropowych parteru, żeby mieć solidną podłogę strychu?.
    Żeby zmniejszyć rozstaw pomiędzy wiązarami (90cm), zastosowałem poprzecznie jakieś najtańsze impregnowane łaty w rozstawie 30cm. Na to płyta 22mm OSB. Jest mur beton.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony