dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Skorupa1992

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    5

    Domyślnie Problem z warunkami przyłączeniowymi do sieci elektrycznej

    Witam,
    Mam mały problem z warunkami które dostałem od dostawcy. Może ktoś z większym doświadczeniem i wiedzą będzie w stanie mi pomóc.
    Chciałem wykonać przyłącze dla działki rekreacyjnej.
    Dostawca w wymaganiach które muszę spełnić wpisał : "w uzgodnieniu z współwłaścicielami działek na istniejącym WLZ-cie dobudować szafkę pomiarową z zabezpieczeniem głównym oraz tablicą licznikową."
    Problem polega na tym że WLZ znajduje sie 130m od granicy mojej działki, na końcu gminnej drogi dojazdowej do działek. Wiec nie bardzo rozumiem co mam zrobić. Mam sam ciągnąc 130m kabla i rozkopywać drogę gminną?? Czy przyłącze nie powinno być doprowadzone do granicy działki?

    Proszę o pomoc i Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Warunki przyłaczenia Tauron.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	457774  

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skorupa1992 Zobacz post
    Witam,
    Mam mały problem z warunkami które dostałem od dostawcy. Może ktoś z większym doświadczeniem i wiedzą będzie w stanie mi pomóc.
    Chciałem wykonać przyłącze dla działki rekreacyjnej.
    Dostawca w wymaganiach które muszę spełnić wpisał : "w uzgodnieniu z współwłaścicielami działek na istniejącym WLZ-cie dobudować szafkę pomiarową z zabezpieczeniem głównym oraz tablicą licznikową."
    Problem polega na tym że WLZ znajduje sie 130m od granicy mojej działki, na końcu gminnej drogi dojazdowej do działek. Wiec nie bardzo rozumiem co mam zrobić. Mam sam ciągnąc 130m kabla i rozkopywać drogę gminną?? Czy przyłącze nie powinno być doprowadzone do granicy działki?

    Proszę o pomoc i Pozdrawiam.
    Mało informacji by coś konkretnego napisać. Nie ma bliżej zasilanych działek? Z warunków przyłączenia wynika że ZE doprowadził prąd do granicy działek rekreacyjnych do ZK i dalej już zostawił inicjatywę właścicielom tych działek, i tak dziwne że nie napisali dostosować WLZ itd.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Skorupa1992

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Rozmawiałem z kilkoma właścicielami działek. Pare osób poprowadziło sobie na własny koszt kabel od skrzynki która znajduje się przy wjeździe do działek, tylko to było ładnych pare lat temu i w odległości rzędu 15-20m . Obecnie droga dojazdowa jest drogą utwardzoną i nie potrafię sobie tego wyobrazić że ja mam ryć w drodze gminnej dziurę, włożyć 130m kabla żeby doprowadzić prąd do granicy działki.
    Ostatnio edytowane przez Skorupa1992 ; 06-09-2021 o 22:41

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    To ogrody działkowe czy masz własną księgę wieczystą?

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Skorupa1992

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Własna księga wieczysta

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Skorupa1992

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To ogrody działkowe czy masz własną księgę wieczystą?
    Mam własną księgę wieczystą.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony