dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Problem z droga gminna wewnętrzna

    Dzień dobry,
    Mam problem z pozwoleniem na budowę.
    Dzień dobry.
    Posiadam działkę 900m2 dla tej działki jest Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i ta działka widnieje tam jako działka pod budowę domu jednorodzinnego, do mojej działki dochodzi droga moja której jestem właścicielem 5m tak jak powinno być w przepisach i ta droga łączy się z droga gminna wewnętrzna która nie ma statusu „publicznej” tak twierdzą w gminie i właścicielem jest tej drogo gmina. Gdy dzieliłem dzieliłem działki moja droga została podzielona na szerokość 5m tak jak powinno być w przepisach a droga gminna wewnętrzna jest węższa niż 5m ma około 4,30 a w niektórych miejscach poniżej 4m, na planach w gminie mówią ze ma 3,5m.
    W gminie mówią ze Architekt nie wyda pozwolenie na budowę ze względu na ta drogę gminna wewnętrzna bo jest zbyt wąska.
    Dodam ze ta droga gminna jest zaznaczona na MPZP i jak czytam plan to tam pisze ze maja w planach poszerzenie przez gminę ta drogę o 1,5m w niektórych miejscach trochę więcej by zapewnić dojazd do działek Aktualnie i fizycznie ta droga jest narazie droga polna i wymiarach które podałem wyżej.
    Gmina twierdzi ze MPZP to tylko plan i ze mają w planach zrobić tam drogę publiczna ale jak to bywa w urzędach nikt nie wie kiedy.
    Co robić żeby zmusić gminę do przyspieszenia planów poszerzenia tej drogi ?
    Czy gmina ma racje ze przez to ze ich droga wewnętrzna jest zbyt wąska to będą blokować mi budowę domu ?
    Czy jest wgl szansa dostać PNB?
    Czy gmina się myli i jakie kroki podjąć wobec nich ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    możesz wystąpić o służebnosć przejazdu na działce sąsiadującej z drogą gminną, aby było szerzej.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Musi "gmina" bardzo ciebie nie lubić aby czepiać się to takie bzdety. Najczęściej ich ciekawość kończy się na dostępie do drogi gminnej, oznaczonej jako droga publiczna w gminnym wykazie dróg.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ruhh

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    @Bertha Witam
    @ do Autora

    1.
    Co robić żeby zmusić gminę do przyspieszenia planów poszerzenia tej drogi ?
    ,
    nie zmusisz gminy do poszerzenia, wykupienia wywłaszczenia, nie licz na to. Mój jeden sąsiad nie zgodził się na poszerzenie tej drogi po przez służebność (ale zgodził się na sprzedaż całej działki de facto przeznaczonej pod poszerzenie drogi w przyszłości), natomiast drugi z sąsiadów zgodził się na dosłownie 2 metry poszerzenia.
    2.
    Czy gmina ma racje ze przez to ze ich droga wewnętrzna jest zbyt wąska to będą blokować mi budowę domu ?
    Gmina nic nie będzie utrudniać, będzie bierna.
    3.
    Czy jest wgl szansa dostać PNB?
    Nie ma takiej możliwości. Dojazd drogą musi mieć 5 metrów. U mnie w starostwie honorują ustanowienie służebności po gruncie prywatnym na min 3m .
    4.
    Czy gmina się myli i jakie kroki podjąć wobec nich ?
    jak pisałem wyżej na gminę nie licz. Ja liczyłem i jestem trzy lata prawie w plecy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony