dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Hydrofor Gardena 5000/5 nieprawidłowo pompuje wodę

    Witam.
    Od jakiegoś czasu mój hydrofor dziwnie pompuje wodę.
    Mam kilka beczek na ogródku,które są podłączone właśnie pod hydrofor wężem ogrodowym.
    Jak widać na załączonym filmie urządzenie wręcz nie przestaje pompować wody. Zamiast ja nabrać tak jak to kiedyś robił pompuje i przestaje,pompuje itd...........
    Po jakiś 5min podlewania ogródka hydrofor przestaje działać. Po kilku chwilach znowu rusza.
    Jak się domyśliłem zadziałał jakiś system przeciw przegrzaniu się hydroforu.
    Martwi mnie fakt,że urządzenie samo z siebie zaczęło dziwnie działać. Wcześniej nabrał sobie wodę z beczki i miałem chwilę na podlewanie zanim się znów włączył, teraz chodzi praktycznie bez przerwy.


    https://youtube.com/shorts/VZ0Ho6rERso?feature=share

  2. #2

    Domyślnie

    Dobijałeś powietrze do zbiornika hydroforowego? Powinno 2-3 bary.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam. Od samego początku na manometrze jest praktycznie zero.
    Hydrofor był używany, a poprzedni właściciel mówił,że też tak miał więc na to nie zwracałem uwagi.
    Mógłbyś mi napisać jak dobić powietrza....


    Edit: znalazłem instrukcję, jutro spróbuję dobić powietrze.
    Ostatnio edytowane przez Yoo! ; 07-09-2021 o 21:41

  4. #4

    Domyślnie

    Wskazówka na manometrze w ogóle wybiła po za skalę, dopiero teraz to zauważyłem, wcześniej myślałem,że jes zero,ale przyjrzałem się i okazuje że wskazówka jest na samym końcu.
    Próbowałem dobić powietrza,ale tylko woda w.seodku bulgocze i za dużo powietrza nie udało się dopompowac.


  5. #5

    Domyślnie

    Ten manometr pokazuje ciśnienie wody. Powietrze nabijasz do zbiornika hydroforowego który jest na dole pompy. Z tyłu zbiornika powinien być zaworek taki jak od powietrza przy kole samochodowym i tam podpinasz sprężarkę i pompujesz powietrze do około 2-3 atm.

  6. #6

    Domyślnie

    Dokładnie, zawór jest z boku. Wczoraj pompowałam i na pistolecie miałem ok 2 ATM. Hydrofor nadal nie działa poprawnie.

  7. #7

    Domyślnie

    Opróżniłem cały hydrofor z wody, wyczyściłem co się dało bez większego rozbierania. Napełniłem wodą i na razie śmiga bez problemu.
    Nie wiem co mu odwaliło.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony