dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Woda na działce

    Witam. Nurtuje mnie problem zalegającej wody na działce o pow 53ar w prostakacie, szerokości Ok 65 m ukształtowanie działki raczej płaskie, w środku dom, dziaka nisko grunt gliniasto ilasty, nikle przepuszczalny, zero domu podniesione powyżej gruntu rodzimego o 1.2 dom parterowy beż piwnicy obsypany wałem również gliną na końcu działki znajduje się kanał który dalsza część u sąsiadów nie jest i nie będzie drożny więc nie ma ruchu wody, wody gruntowe na ok 1-1.5m w miesiącu sierpniu po roztopach myślę że dużo plycej, tam gdzie jest wyżej podniesione woda nie zalega, ale w zagłębieniach zwłaszcza w części bliższej kanału woda stoi na wysokości ok 20cm, ogólnie większość roku stoi tam woda, wpadłem na pomysł wykopania dużego oczka wodnego albo stawu wielkości 300m2, ziemię pozyskana z wykopu ok 600m3 chciałbym rozplantować na całej działce tworząc spady do tego zbiornika wodnego, moje obawy to czy jeżeli przekopie się do wód gruntowych to muszę kopać głębiej aż do piachu aby staw okresowo nie wylewał ?
    I czy jeżeli zrobię studnie chlonną doświadczalną aby zobaczyć czy ten system u mnie będzie działać, czy tez muszę kopać do piasku czy tylko do wód gruntowych co jeżeli wody gruntowe bedą nad piaskami ? Czy taka woda z góry nie powinna wyrównać poziomu ?

  2. #2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony