dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Boshoo

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-489
    Posty
    4

    Domyślnie Uzupełnienie ubytku w wylewce pod panele

    Witam. Jestem całkowitym laikiem jeśli chodzi o takie sprawy dlatego proszę o pomoc. Robię mały lifting mieszkania. Skulem 2 płytki z podłogi żeby wyrównać je ze ścianami. I w to miejsce będą klafzione panele. I teraz muszę jakoś uzupełnić ten ubytek po płytkach i zrównać z wylewką w pokoju. Tyle że jeszcze pod tymi płytkami odkryłem jakieś drewniane deski/listwy. Czy tak mały ubytek wystarczy zalać i wyrównać klejem do płytek czy musi być wylewka np betonowa? Czy trzeba jakoś zabezpieczyć te deski? Folia? Imregnacja? Czy na tak mały kawałek trzeba jakaś siatke wzmacniająca dawać? Dziura 20 cm/80 cm
    Pozdrawiam
    Początkujący amator

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Boshoo

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-489
    Posty
    4

    Domyślnie

    A

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Możesz spokojnie wyrównać klejem do płytek, po wyschnięciu pomaluj gruntem - lub np farbą emulsyjną(zabezpieczysz przed ewentualnym pyleniem) rozściel matę i ułóż panele zgodnie ze sztuką.
    Ubytku nie musisz wzmacniać dodatkowym zbrojeniem. Gdy klej będzie wysychał (a jego grubość będzie znaczna) może popękać i trochę się skurczyć jeśli w trakcie schnięcia zwilżysz go wodą i dodatkowo zatrzesz uzyskasz gładką powierzchnię.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Boshoo

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-489
    Posty
    4

    Domyślnie

    ok dziękuje za odpowiedź chciałem wstawić zdjęcie ale coś mi nie wychodzi . ale to już lecę z klejem albo z wylewką (zależy co znajdę w piwnicy)

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Boshoo

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-489
    Posty
    4

    Domyślnie

    Hej jeszcze mam takie pytanko. Jak bardzo równa musi być posadzka pod panele? Panele laminowane 8 mm, podkład xps 5 mm. Czy jakieś małe dziury, pęknięcia, zagłębienia itp jakoś wyrównać? Jeśli tak to czym? Może być masa szpachlowa naprawcza? Czy czymś innym trzeba? Poziom jest tylko taka wylewka z 10 letnia jest i trochę słabo wygląda.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Może być klej do płytek ceramicznych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony