dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ściany otynkowane, wylewki zrobione a sufity niestety do zrobienia - jak to ugryźć?

    Cześć,

    Poradźcie co tu zrobić.

    Deweloper sprzedaje mieszkania które mają tynki na ścianach, mają wylewki ale zielonego pojęcia nie mam dlaczego nie tynkują sufitów. Pewnie chodzi o kasę ale cóż tak jest i tego nie przeskoczy. Ściany zostały już otynkowane, wylewki zostały już wykonane, a tynkarze poszli już do innego bloku.

    Co teraz zrobić z sufitem? Miał ktoś z was też taki problem?

    - zamawiać kolejnych tynkarzy którzy będą robili tynki mimo że już są gotowe ściany/podłogi?
    - kupować płyty OSB lub GK i przyklejać do stropu?
    - kupować płyty GK i montować na wieszakach do stropu obniżając sufit?
    - przyklejać płyty styropianowe do stropu?
    - jakieś inne rozwiązania?

  2. #2

    Domyślnie

    Pewnie nie robią sufitów bo różni ludzie różnie sobie życzą bo wytynkowanie sufitów nie kosztuje więcej niż wytynkowanie ścian. Jedni wolą napinane, inni płyty, jeszcze inni wolą nisko i dorobią sobie sufit podwieszany.
    Na tym etapie nie wiem czy jest sens tynkować bo to jednak pobrudzi ściany i wylewki i powierzchnia mniejsza także pewnie większy koszt. Najopłacalniej pewnie by było albo przykleić płyty do sufitów (jeżeli są proste to robota chyba też nie jest jakaś skomplikowana albo zrobić podwieszany sufit. Także bym stawiał na wklejanie płyt gk.

  3. #3

    Domyślnie

    Sufit napinany byłby najlepszym rozwiązaniem.

  4. #4

    Domyślnie

    sufit napisany - szczerze pierwszy raz o nim słyszę, ale poczytałem jest faktycznie coś takiego. Z tym że tak nie mało popularne że pewnie nie byłoby ekipy do wykonania lub by się dopiero uczyła na mnie

    a przyklejanie płyt GK to się robi w takim standardowym dużym formacie? 1,25x2,5 m ? klej utrzyma takie duże płaszczyzny? czy do klejenia płyt do sufitu kupuje się mniejsze płyty?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony